ŠKODA OCTAVIA

  • 2014
  • ŠEDÁ
  • BA + NG
  • 1395 cm³
  • 81 kW ≈ 110 k

VINTMBJM7NE8F0041202

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 4:11 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMBJM7NE8F0041202

ŠKODA OCTAVIA – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: AIMHO'S REBELLION 8490s, zdroj, CC BY-SA 4.0

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 7 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,6 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 101 dnů (20. 4. 2020 až 30. 7. 2020). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
ŠKODA
Model
OCTAVIA
Typ
/ 5E
Rok výroby
2014
Datum 1. registrace
28. 7. 2014
Datum 1. registrace v ČR
28. 7. 2014
Barva
ŠEDÁ
Palivo
BA + NG
Zdvihový objem
1395 cm³
Výkon
81 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 17. 4. 2028
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
168 673 km
při prohlídce 17. 4. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 12 let: 180–284 tis. km (medián 231 070 km, 15 004 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

7
Vlastníků v registru
Holmark Creative s.r.o.
od 9. 9. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
28. 7. 2014 První registrace MUDr. Jan Nejedlý (IČO 73477176) Registr silničních vozidel
20. 4. 2020 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
30. 7. 2020 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
9. 8. 2024 Nový vlastník a provozovatel AURES Holdings a.s. (IČO 01759299) Registr silničních vozidel
11. 11. 2024 Nový vlastník Home Credit a.s. (IČO 26978636) Registr silničních vozidel
11. 11. 2024 Nový provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
13. 7. 2026 Nový vlastník a provozovatel Martin Truxa (IČO 40317307) Registr silničních vozidel
9. 9. 2026 Nový vlastník a provozovatel Holmark Creative s.r.o. (IČO 29388244) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

50 000100 000150 000200 000 2019202120232025 14. 6. 2018: 70 256 km14. 6. 2018: 70 256 km14. 6. 2018: 70 268 km11. 3. 2020: 92 693 km12. 5. 2020: 94 797 km20. 5. 2020: 95 134 km28. 7. 2020: 96 754 km6. 5. 2022: 135 766 km6. 5. 2022: 135 772 km17. 4. 2024: 148 179 km17. 4. 2024: 148 186 km17. 4. 2026: 168 673 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
17. 4. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Pardubice (č. 3619) 168 673 km způsobilé
1 lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
17. 4. 2028
17. 4. 2024 Pravidelná STK Kolín (č. 3210) 148 186 km způsobilé bez závad 17. 4. 2026
17. 4. 2024 Měření emisí Nebovidy (č. 120401) 148 179 km způsobilé bez závad 17. 4. 2026
6. 5. 2022 Pravidelná STK Kolín (č. 3210) 135 772 km způsobilé bez závad 6. 5. 2024
6. 5. 2022 Měření emisí Nebovidy (č. 120401) 135 766 km způsobilé bez závad 6. 5. 2024
28. 7. 2020 Evidenční kontrola České Budějovice (č. 3307) 96 754 km způsobilé bez závad
20. 5. 2020 Pravidelná STK České Budějovice (č. 3307) 95 134 km způsobilé bez závad 20. 5. 2022
12. 5. 2020 Měření emisí České Budějovice (č. 530107) 94 797 km způsobilé bez závad 12. 5. 2022
11. 3. 2020 Evidenční kontrola České Budějovice (č. 3307) 92 693 km způsobilé bez závad
14. 6. 2018 Pravidelná STK Jihočeský kraj (č. 3307) 70 268 km způsobilé bez závad 14. 6. 2020
14. 6. 2018 Měření emisí České Budějovice (č. 530107) 70 256 km – bez závad
14. 6. 2018 Měření emisí České Budějovice (č. 530107) 70 256 km – bez závad 14. 6. 2020

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel MUDr. Jan Nejedlý (IČO 73477176)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 7. 2018
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 6. 2020 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-18-06-2546
  3. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-20-03-1953
  4. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 5. 2022 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-20-05-3547
  6. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-20-07-4213
  7. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 5. 2024 · stanice: OVČÁRECKÁ 509, 28002, KOLÍN - SENDRAŽICE · protokol CZ-3210-22-05-0467
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 4. 2026 · stanice: OVČÁRECKÁ 509, 28002, KOLÍN - SENDRAŽICE · protokol CZ-3210-24-04-0928
  10. Nový vlastník a provozovatel AURES Holdings a.s. (IČO 01759299)
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  11. Nový vlastník Home Credit a.s. (IČO 26978636)
    Nový provozovatel fyzická osoba
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 4. 2028 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 381, 53301, PARDUBICE · protokol CZ-3619-26-04-0825
  13. Nový vlastník a provozovatel Martin Truxa (IČO 40317307)
  14. Nový vlastník a provozovatel Holmark Creative s.r.o. (IČO 29388244)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 7 (ŠKODA OCTAVIA 2014 v ČR obvykle 3,6, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 35,7 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 78,7 %

Srovnáváme s 9 262 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu ŠKODA OCTAVIA

Svolávací akce a bezpečnostní upozornění

U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.

  • 3. 3. 2026, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 14. 5. 2014 – 18. 8. 2016) Safety Gate
  • 31. 10. 2019, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 8. 1. 2014 – 29. 1. 2015) Safety Gate

Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Všechna upozornění k modelu

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (66)

Identifikace

Tovární značka
ŠKODA
Obchodní označení
OCTAVIA
Typ
/ 5E
Varianta
ACCPWAX0
Verze
NFM6
Typ kód
5E
VIN
TMBJM7NE8F0041202
PČV
13149443
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AC KOMBI
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
ŠKODA AUTO A.S., MLADÁ BOLESLAV, ČR
Rok výroby
2014
Datum 1. registrace
28. 7. 2014
Datum 1. registrace v ČR
28. 7. 2014
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLKSWAGEN AG, WOLFSBURG, SRN
Typ motoru
CPWA
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
81 / 6000
Palivo
BA + NG
Zdvihový objem [cm³]
1395
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 PŘEDNÍ
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
193

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 195/2013W
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
164 / 106 / 127
Spotřeba předpis
195/2013W
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
7 / 4.5 / 5.4
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
80/ 3750
Za jízdy
73

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4659/ 1814/ 1495
Rozvor [mm]
2676
Rozchod [mm]
1545/ 1514/ /
Provozní hmotnost
1412
Hmotnosti zatížení SZ
75
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
1866/ 1866
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
840/ 840
1050/ 1050
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1400/ 1400
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
700/ 700
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
3266/ 3266
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
205/55 R16 91H / 6.5J X 16 ET46
205/55 R16 91H / 6.5J X 16 ET46
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ŠEDÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA A
ABS
ne
ASR
ne
Brzdy provozní
ne
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ne
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
8320-144-00
ES/EU
e11*2007/46*0243
Číslo ORV
UBN906765
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
ALLIANZ 0008/731566835
Další záznamy
CO2: 164/106/127 G/KM
ROZCHOD: 1 545/1 514
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
#V.7: PŘI POUŽITÍ NG: 124/81/97 G/KM,
#27: PŘI POUŽITÍ NG: 6,9/4,5/5,4 M3/100KM,
#D2 ÚPLNÉ ZNĚNÍ VERZE: NFM6FM6AJ009STML7,
#12: MAX 4 781,
#14: MIN 1 465,
#20-21: 6J X 17 ET45; 205/50 R17 89H M+S,
6J X 17 ET48; 205/50 R17 89H M+S,
6J X 16 ET48; 205/55 R16 91H M+S,
6J X 16 ET50; 205/55 R16 91H M+S,
7.5J X 18 ET51; 225/40 R18 92Y,
7J X 17 ET49; 225/45 R17 91H,
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)