ŠKODA OCTAVIA

  • 2007
  • ŠEDÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 1896 cm³
  • 74 kW ≈ 101 k

VINTMBJS21U278864295

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 5:29 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMBJS21U278864295

ŠKODA OCTAVIA – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: Rudolf Stricker, zdroj, CC BY-SA 3.0

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Francouzská republika). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2007. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
ŠKODA
Model
OCTAVIA
Typ
/ 1U
Datum 1. registrace
7. 5. 2007
Datum 1. registrace v ČR
27. 3. 2018
Barva
ŠEDÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1896 cm³
Výkon
74 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 10. 3. 2028
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
332 118 km
při prohlídce 10. 3. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 19 let: 241–354 tis. km (medián 295 085 km, 11 621 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

1
Vlastník v registru
ZP Ostrov,a.s.
od 27. 3. 2018

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
7. 5. 2007 První registrace Registr silničních vozidel
27. 3. 2018 Dovoz do ČR (podle 1. registrace v ČR) Registr silničních vozidel
27. 3. 2018 Nový vlastník a provozovatel ZP Ostrov,a.s. (IČO 25546341) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

200 000250 000300 000350 000 2019202120232025 15. 3. 2018: 239 557 km15. 3. 2018: 239 558 km12. 3. 2020: 263 890 km9. 3. 2022: 283 580 km5. 3. 2024: 307 316 km10. 3. 2026: 332 118 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
10. 3. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Velké Meziříčí (č. 3706) 332 118 km způsobilé bez závad 10. 3. 2028
5. 3. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Velké Meziříčí (č. 3706) 307 316 km způsobilé
3 lehké
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 3.4.2.1 Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše. lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
5. 3. 2026
9. 3. 2022 Pravidelná STK Velké Meziříčí (č. 3706) 283 580 km způsobilé
1 lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
9. 3. 2024
12. 3. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Velké Meziříčí (č. 3706) 263 890 km způsobilé
4 lehké
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 5.3.4.2.1 Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. lehká
12. 3. 2022
15. 3. 2018 Před registrací Kraj Vysočina (č. 3733) 239 558 km způsobilé
2 lehké
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 7.5.1.1 Doba použitelnosti některých zdravotnických potřeb autolékárničky je překročena. lehká
15. 3. 2018
15. 3. 2018 Měření emisí Nové Veselí (č. 471413) 239 557 km – bez závad 15. 3. 2020

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ŽDÁRSKÁ 311, 59214, NOVÉ VESELÍ · protokol CZ-3733-18-03-0794
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 3. 2020 · stanice: ŽDÁRSKÁ 311, 59214, NOVÉ VESELÍ
  3. První registrace v ČR
    Nový vlastník a provozovatel ZP Ostrov,a.s. (IČO 25546341)
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 3. 2022 · stanice: JESTŘABEC 2044, 59401, VELKÉ MEZIŘÍČÍ · protokol CZ-3706-20-03-0320
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 3. 2024 · stanice: JESTŘABEC 2044, 59401, VELKÉ MEZIŘÍČÍ · protokol CZ-3706-22-03-0387
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 3. 2026 · stanice: JESTŘABEC 2044, 59401, VELKÉ MEZIŘÍČÍ · protokol CZ-3706-24-03-0176
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 3. 2028 · stanice: JESTŘABEC 2044, 59401, VELKÉ MEZIŘÍČÍ · protokol CZ-3706-26-03-0453
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Záznamy bez uvedeného data

  • Dovoz ze zahraničí – Francouzská republika (datum dovozu není v registru uvedeno)

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (61)

Identifikace

Tovární značka
ŠKODA
Obchodní označení
OCTAVIA
Typ
/ 1U
Varianta
SEAXRX01
Verze
NFM5
Typ kód
1U
VIN
TMBJS21U278864295
PČV
15091180
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AC KOMBI
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
ŠKODA AUTO
Datum 1. registrace
7. 5. 2007
Datum 1. registrace v ČR
27. 3. 2018
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLKSWAGEN
Typ motoru
AXR
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
74 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1896
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 PŘEDNÍ
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
189

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2003/76B
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.8
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
178 / 118 / 140
Spotřeba předpis
ES2004/3
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
6.6 / 4.4 / 5.2
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
76/ 3000
Za jízdy
73

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4513/ 1731/ 1510
Rozvor [mm]
2500
Rozchod [mm]
1516/ 1492/ /
Provozní hmotnost
1360
Hmotnosti provozní Do
1505
Hmotnosti zatížení SZ
60
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
1875/ 1875
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1000/ 1000
1000/ 1000
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1300/ 1300
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
500/ 500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
3175/ 3175
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
75
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
195/65 R15 91 H / 6J X 15 H2 ET 38
195/65 R15 91 H / 6J X 15 H2 ET 38
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ŠEDÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA A50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
3460-482-00
ES/EU
e11*95/54*0066*34
Číslo TP
UI072590
Číslo ORV
UAT189591
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
DATUM PRVNÍ REGISTRACE DLE ORV FRANCIE Č. 2009CF72630 DNE 07.05.2007.
REGISTRAČNÍ ZNAČKA FRANCIE /A/: AG463MA.
ROZCHOD KOL 1/2: 1 516/1 492 mm,
Variabilní provedení vozidla:
*12: 4 613 - při vybavení tažným zařízením,
*14: 1 457 - při standardní výšce pérování,
*20-21: 6.5J x 15 H2 ET43; 205/60 R15 91H
6.5J x 16 H2 ET42; 205/55 R16 91H
5.5J x 16 H2 ET36; 205/55 R16 91W
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)