ŠKODA OCTAVIA

  • 2010
  • ŠEDÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 1896 cm³
  • 74 kW ≈ 101 k

VINTMBJS21U6A8847006

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 3:42 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMBJS21U6A8847006

ŠKODA OCTAVIA – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: Rudolf Stricker, zdroj, CC BY-SA 3.0

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo), datum dovozu 9. 9. 2020. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2010. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
ŠKODA
Model
OCTAVIA
Typ
/ 1U
Datum 1. registrace
24. 2. 2010
Datum 1. registrace v ČR
9. 9. 2020
Barva
ŠEDÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1896 cm³
Výkon
74 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 28. 7. 2028
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
271 663 km
při prohlídce 29. 7. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 16 let: 181–313 tis. km (medián 245 443 km, 16 365 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

1
Vlastník v registru
Příkosická zemědělská a.s.
od 9. 9. 2020

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
24. 2. 2010 První registrace Registr silničních vozidel
9. 9. 2020 Dovoz do ČR Registr silničních vozidel
9. 9. 2020 Nový vlastník a provozovatel Příkosická zemědělská a.s. (IČO 25179403) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

150 000200 000250 000300 000 202120222023202420252026 18. 8. 2020: 171 770 km16. 8. 2022: 203 422 km16. 8. 2022: 203 423 km16. 8. 2022: 203 423 km25. 7. 2024: 235 067 km26. 7. 2024: 235 069 km27. 7. 2026: 271 658 km28. 7. 2026: 271 660 km29. 7. 2026: 271 663 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
29. 7. 2026 Opakovaná STK Rokycany (č. 3423) 271 663 km způsobilé bez závad 28. 7. 2028
28. 7. 2026 Pravidelná STK Rokycany (č. 3423) 271 660 km dočasně způsobilé
3 vážné
  • 4.3.1.1.2 Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. vážná
  • 4.4.3.1.6 Směrová svítilna vyzařuje jinou barvu než oranžovou (s výjimkou vozidel schválených do provozu před 1. 7. 1972, u kterých se připouští barva bílá u předních a barva červená u zadních směrových svítilen) nebo sada směrových svítilen (společný pár) zjevně nesplňuje stejné fotometrické vlastnosti. vážná
  • 5.1.2.2.1 U rejdového čepu radiální vůle větší než provozní. vážná
27. 8. 2026
27. 7. 2026 Měření emisí Rokycany (č. 440801) 271 658 km způsobilé bez závad 27. 7. 2028
26. 7. 2024 Pravidelná STK Rokycany (č. 3423) 235 069 km způsobilé bez závad 26. 7. 2026
25. 7. 2024 Měření emisí Rokycany (č. 440801) 235 067 km způsobilé bez závad 25. 7. 2026
16. 8. 2022 Pravidelná STK Plzeň (č. 3413) 203 423 km dočasně způsobilé
2 vážné
  • 4.1.1.1.5 U potkávacího nebo dálkového světlometu zdroj světla ve světlometu chybně upevněn nebo je vadný, takže nesplňuje fotometrické vlastnosti (nevytváří požadovanou kresbu) nebo způsobuje oslnění. vážná
  • 7.4.1.2 Výstražný trojúhelník chybí, je neúplný nebo poškozený tak, že je omezena jeho funkce (viditelnost, použitelnost). vážná
15. 9. 2022
16. 8. 2022 Opakovaná STK Plzeň (č. 3413) 203 423 km způsobilé bez závad 16. 8. 2024
16. 8. 2022 Měření emisí Plzeň (č. 540514) 203 422 km způsobilé bez závad 16. 8. 2024
18. 8. 2020 Před registrací + měření emisí Dlouhá Brtnice (č. 3755) 171 770 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.6.2.1 Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. lehká
  • 6.1.2.2.1 Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému. lehká
18. 8. 2022

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 8. 2022 · stanice: DLOUHÁ BRTNICE 156, 58834, DLOUHÁ BRTNICE · protokol CZ-3755-20-08-0525
  3. První registrace v ČR
    Dovoz ze zahraničí Spolková republika Německo
    Nový vlastník a provozovatel Příkosická zemědělská a.s. (IČO 25179403)
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 15. 9. 2022 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-22-08-3635
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 8. 2024 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-22-08-3712
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 7. 2026 · stanice: PIVOVARSKÁ 146, 33701, ROKYCANY · protokol CZ-3423-24-07-0642
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 27. 8. 2026 · stanice: PIVOVARSKÁ 146, 33701, ROKYCANY · protokol CZ-3423-26-07-0497
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 7. 2028 · stanice: PIVOVARSKÁ 146, 33701, ROKYCANY · protokol CZ-3423-26-07-0529
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (59)

Identifikace

Tovární značka
ŠKODA
Obchodní označení
OCTAVIA
Typ
/ 1U
Varianta
SEAXRX01
Verze
NFM5FM52J0670GGS5
Typ kód
1U
VIN
TMBJS21U6A8847006
PČV
16465348
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AC KOMBI
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
ŠKODA AUTO
Datum 1. registrace
24. 2. 2010
Datum 1. registrace v ČR
9. 9. 2020
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLKSWAGEN
Typ motoru
AXR
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
74 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1896
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 PŘEDNÍ
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
189

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2003/76B; EURO 4
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.8
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
172 / 114 / 135
Spotřeba předpis
ES2004/3
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
6.5 / 4.3 / 5.1
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
76/ 3000
Za jízdy
73

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4513/ 1731/ 1510
Rozvor [mm]
2 500
Rozchod [mm]
1525/ 1514/ /
Provozní hmotnost
1340
Hmotnosti zatížení SZ
60
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
1875/ 1875
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1000/ 1000
1000/ 1000
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1300/ 1300
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
500/ 500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
3175/ 3175
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
75
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
195/65 R15 91 H / 6J X 15 H2 ET 38
195/65 R15 91 H / 6J X 15 H2 ET 38
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ŠEDÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
3460-482-03
ES/EU
e11*2001/116*0066*44
Číslo TP
UL096130
Číslo ORV
UAZ961993
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
VOZIDLO DOVEZENO ZE SRN: ORV ČÁST I Č.127444556, ORV ČÁST II Č.DU007596, RZ: EN LO771.
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
#11: 4 613 - PŘI VYBAVENÍ TAŽNÝM ZAŘÍZENÍM,
#13: 1 444 - 1511,
#13: TAXI +180 MM,
#N.1-N.2: 6.5J X 15 H2 ET43; 205/60 R15 91H, NELZE SE SNĚHOVÝMI ŘETĚZY,
6.5J X 16 H2 ET42; 205/55 R16 91H, NELZE SE SNĚHOVÝMI ŘETĚZY,
5.5J X 16 H2 ET36; 205/55 R16 91W.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.
Následující data jsou doplnena automaticky. Pred využitím doporucujeme provést kontrolu.

Další ověření (externí odkazy)