ŠKODA OCTAVIA

  • 2010
  • ČERNÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 1896 cm³
  • 74 kW ≈ 101 k

VINTMBJS21U9A8841247

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 4:53 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMBJS21U9A8841247

ŠKODA OCTAVIA – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: Rudolf Stricker, zdroj, CC BY-SA 3.0

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo zaniklo (vyřazeno z registru)Stav „zánik“ znamená, že bylo trvale vyřazeno z evidence, například po ekologické likvidaci, zničení nebo odcizení.
  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2010. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
ŠKODA
Model
OCTAVIA
Typ
/ 1U
Datum 1. registrace
4. 1. 2010
Datum 1. registrace v ČR
18. 6. 2019
Barva
ČERNÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1896 cm³
Výkon
74 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
zaniklé (vyřazeno z registru)

Aktuálně v registru

  • Vlastník: MHSV s.r.o. (IČO 28238699) od 2. 7. 2021
  • Provozovatel: MHSV s.r.o. (IČO 28238699) od 2. 7. 2021
Stav tachometru
275 328 km
při prohlídce 22. 6. 2021

Obvyklé u modelu ve stáří 11 let: 158–259 tis. km (medián 205 804 km, 11 028 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

2
Vlastníci v registru
MHSV s.r.o.
od 2. 7. 2021

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
4. 1. 2010 První registrace Registr silničních vozidel
18. 6. 2019 Dovoz do ČR (podle 1. registrace v ČR) Registr silničních vozidel
18. 6. 2019 Nový vlastník a provozovatel F car s.r.o. (IČO 27289010) Registr silničních vozidel
2. 7. 2021 Nový vlastník a provozovatel MHSV s.r.o. (IČO 28238699) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

220 000240 000260 000280 000 20202021 14. 6. 2019: 230 016 km22. 6. 2021: 275 328 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
22. 6. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Louny (č. 3508) 275 328 km způsobilé
4 lehké
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 3.4.1.1 Stěrač zadního skla nelze uvést v činnost. lehká
  • 1.1.11.3.1 Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí. lehká
22. 6. 2023
14. 6. 2019 Před registrací + měření emisí Louny (č. 3508) 230 016 km způsobilé
2 lehké
  • 2.1.5.1.1 Netěsnost posilovače řízení. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
14. 6. 2021

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 6. 2021 · stanice: RYBALKOVA 2765, 44001, LOUNY · protokol CZ-3508-19-06-0497
  3. První registrace v ČR
    Nový vlastník a provozovatel F car s.r.o. (IČO 27289010)
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 6. 2023 · stanice: RYBALKOVA 2765, 44001, LOUNY · protokol CZ-3508-21-06-0754
  5. Nový vlastník a provozovatel MHSV s.r.o. (IČO 28238699)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Záznamy bez uvedeného data

  • Dovoz ze zahraničí – Spolková republika Německo (datum dovozu není v registru uvedeno)

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Toto vozidlo je v registru zaniklé. Zaniklé vozidlo se do provozu nevrací, hlídání u něj nemá smysl.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (57)

Identifikace

Tovární značka
ŠKODA
Obchodní označení
OCTAVIA
Typ
/ 1U
Varianta
SEAXRX01
Verze
NFM5S5
Typ kód
1U
VIN
TMBJS21U9A8841247
PČV
15820975
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AC KOMBI
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
ŠKODA AUTO A.S., MLADÁ BOLESLAV, ČR
Datum 1. registrace
4. 1. 2010
Datum 1. registrace v ČR
18. 6. 2019
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLKSWAGEN AG, WOLFSBURG, SRN
Typ motoru
AXR
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
74 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1896
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 PŘEDNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
189

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2003/76B; EURO 4
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.8
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
172 / 114 / 135
Spotřeba předpis
ES 2004/3
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
6.5 / 4.3 / 5.1
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
76/ 3000
Za jízdy
73

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4513/ 1731/ 1511
Rozvor [mm]
2500
Rozchod [mm]
1539/ 1528/ /
Provozní hmotnost
1340
Hmotnosti zatížení SZ
60
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
1875/ 1875
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1000/ 1000
1000/ 1000
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1300/ 1300
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
500/ 500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
3175/ 3175
Zatížení střechy
75
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
195/65 R15 91 H/ 6J X 15 H2 ET 38
195/65 R15 91 H/ 6J X 15 H2 ET 38
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ČERNÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA A50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
ZÁNIK
ES/EU
e11*2001/116*0066*44
Číslo TP
UJ398914
Číslo ORV
UBB371850
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
RM zániku
SLANÝ
Další záznamy
Dovoz SRN. ORV část I č. LAU-K-0-264/15-00069, část II č. DT988415, RZ: LAUDS411.
Datum první registrace dle ORVS RN 04.01.2010.
Rozchod 1/2 (mm): 1 539/1 528.
Variabilní provedení vozidla:
#12: 4 513-4 613
#14: 1 444-1 511
#20-21: 6.5J x 15 H2 ET43; 205/60 R15 91H
6.5J x 16 H2 ET42; 205/55 R16 91H
5.5J x 16 H2 ET36; 205/55 R16 91W

Další ověření (externí odkazy)