ŠKODA OCTAVIA

  • 2005
  • ŠEDÁ-METAL
  • motorová nafta (NM)
  • 1896 cm³
  • 77 kW ≈ 105 k

VINTMBJS21ZX62123969

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 2:38 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMBJS21ZX62123969

ŠKODA OCTAVIA – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: Rudolf Stricker, zdroj, CC BY-SA 3.0

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 10 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,5 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 180 dnů (18. 10. 2013 až 16. 4. 2014). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2005. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
ŠKODA
Model
OCTAVIA
Typ
ŠKODA OCTAVIA 1Z ACBJBX01FM5 / 1Z
Rok výroby
2005
Datum 1. registrace
14. 6. 2005
Datum 1. registrace v ČR
14. 6. 2005
Barva
ŠEDÁ-METAL
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1896 cm³
Výkon
77 kW
Kategorie
N1 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 16. 6. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
304 297 km
při prohlídce 16. 6. 2025
10
Vlastníků v registru
AUTOJEŘÁBY JURKOVIČ s.r.o.
od 13. 9. 2022

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
14. 6. 2005 První registrace CENTRAL GROUP 23. investiční a. s. (IČO 63999102) Registr silničních vozidel
18. 10. 2013 Nový vlastník a provozovatel CENTRAL GROUP a.s. (IČO 24227757) Registr silničních vozidel
16. 4. 2014 Nový vlastník a provozovatel Ing. Vladimír Albrecht (IČO 67785557) Registr silničních vozidel
17. 3. 2015 Nový vlastník a provozovatel AutoESA a.s. (IČO 25627538) Registr silničních vozidel
24. 8. 2015 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
11. 4. 2016 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
4. 8. 2022 Nový vlastník a provozovatel AURES Holdings a.s. (IČO 01759299) Registr silničních vozidel
13. 9. 2022 Nový vlastník a provozovatel AUTOJEŘÁBY JURKOVIČ s.r.o. (IČO 24178101) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

200 000250 000300 000350 000 2018202020222024 26. 5. 2017: 206 242 km16. 5. 2019: 225 821 km16. 5. 2019: 225 822 km13. 5. 2021: 242 256 km13. 5. 2021: 242 257 km19. 7. 2022: 250 298 km8. 9. 2022: 252 355 km8. 6. 2023: 281 717 km16. 6. 2025: 304 297 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
16. 6. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Praha (č. 3106) 304 297 km způsobilé 3 lehké 16. 6. 2027
8. 6. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Praha (č. 3106) 281 717 km způsobilé 5 lehké 8. 6. 2025
8. 9. 2022 Evidenční kontrola Otvice (č. 3510) 252 355 km způsobilé bez závad
19. 7. 2022 Evidenční kontrola Praha (č. 3127) 250 298 km způsobilé bez závad
13. 5. 2021 Pravidelná STK Mělník (č. 3202) 242 257 km způsobilé 1 lehká 13. 5. 2023
13. 5. 2021 Měření emisí Mělník (č. 420619) 242 256 km způsobilé bez závad 13. 5. 2023
16. 5. 2019 Pravidelná STK Mělník (č. 3202) 225 822 km způsobilé bez závad 16. 5. 2021
16. 5. 2019 Měření emisí Mělník (č. 420620) 225 821 km způsobilé bez závad 16. 5. 2021
26. 5. 2017 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3245) 206 242 km způsobilé 5 lehké 26. 5. 2019

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel CENTRAL GROUP 23. investiční a. s. (IČO 63999102)
    Vybavení zapsané v registru: ABS
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 6. 2011 · stanice: PRŮBĚŽNÁ 76, 10031, PRAHA 10 · protokol CZ-3105-09-06-0582
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 6. 2013 · stanice: PRŮBĚŽNÁ 76, 10031, PRAHA 10 · protokol CZ-3105-11-06-0524
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 6. 2015 · stanice: PRŮBĚŽNÁ 76, 10031, PRAHA 10 · protokol CZ-3105-13-06-0391
  5. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 10. 2013 · stanice: PRŮBĚŽNÁ 76, 10031, PRAHA 10 · protokol CZ-3105-13-10-0253
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PRŮBĚŽNÁ 76, 10031, PRAHA 10
  6. Nový vlastník a provozovatel CENTRAL GROUP a.s. (IČO 24227757)
  7. Evidenční kontrola výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · stanice: DOBRONICKÁ 1216, 14800, PRAHA 4 · protokol CZ-3123-14-04-0824
    Evidenční kontrola výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 14. 4. 2014 · stanice: DOBRONICKÁ 1216, 14800, PRAHA 4
  8. Nový vlastník a provozovatel Ing. Vladimír Albrecht (IČO 67785557)
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  9. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 3. 2015 · stanice: CHLUMECKÁ 765/6, 19819, PRAHA 9
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 3. 2015 · stanice: CHLUMECKÁ 765/6, 19819, PRAHA 9 · protokol CZ-3109-15-03-0596
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 3. 2015 · stanice: CHLUMECKÁ 765/6, 19819, PRAHA 9
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 3. 2015 · stanice: CHLUMECKÁ 765/6, 19819, PRAHA 9
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 3. 2015 · stanice: CHLUMECKÁ 765/6, 19819, PRAHA 9
  10. Nový vlastník a provozovatel AutoESA a.s. (IČO 25627538)
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · platnost do 26. 5. 2015 · stanice: SKORKOVSKÁ 1537, 19800, PRAHA 14 - ČERNÝ MOST · protokol CZ-3120-15-05-2493
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 5. 2017 · stanice: SKORKOVSKÁ 1537, 19800, PRAHA 14 - ČERNÝ MOST · protokol CZ-3120-15-07-1743
  13. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 8. 2015 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 27601, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-15-08-1574
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 8. 2015 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 27601, MĚLNÍK
  14. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  15. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 4. 2016 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 27601, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-16-04-0894
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 4. 2016 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 27601, MĚLNÍK
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 5. 2019 · stanice: NA MALÉM SPOŘILOVĚ 4151, 27601, MĚLNÍK · protokol CZ-3245-17-05-0655
  17. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 5. 2021 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 27601, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-19-05-1162
  18. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 5. 2023 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 27601, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-21-05-0859
  19. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: LODŽSKÁ 814/24A, 18100, PRAHA 8 · protokol CZ-3127-22-07-0700
  20. Nový vlastník a provozovatel AURES Holdings a.s. (IČO 01759299)
  21. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: OBCHODNÍ ZÓNA 252, 43111, OTVICE · protokol CZ-3510-22-09-0196
  22. Nový vlastník a provozovatel AUTOJEŘÁBY JURKOVIČ s.r.o. (IČO 24178101)
  23. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 6. 2025 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-23-06-0603
  24. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 6. 2027 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-25-06-1148
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 10 (ŠKODA OCTAVIA 2005 v ČR obvykle 3,5, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 30,6 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 54,6 %

Srovnáváme s 33 690 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu ŠKODA OCTAVIA

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS
  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (68)

Identifikace

Tovární značka
ŠKODA
Obchodní označení
OCTAVIA
Typ
ŠKODA OCTAVIA 1Z ACBJBX01FM5 / 1Z
Varianta
ACBJBX01
Verze
FM5
Typ kód
1Z
VIN
TMBJS21ZX62123969
PČV
11920452
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BB SKŘÍŇOVÝ
Kategorie vozidla
N1
Výrobce vozidla
ŠKODA AUTO, A.S., MLADÁ BOLESLAV, ČESKÁ REPUBLIKA
Rok výroby
2005
Datum 1. registrace
14. 6. 2005
Datum 1. registrace v ČR
14. 6. 2005
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLKSWAGEN, AG, WOLFSBURG, SRN
Typ motoru
BJB
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
77 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1896
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 PRVNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
191

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2003/76A
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 3
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.8
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ /
Spotřeba předpis
ES 1999/100
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
6.6 / 4.5 / 5.3
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
79/ 3000
Za jízdy
74

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4572/ 1769/ 1522
Rozvor [mm]
2575
Rozchod [mm]
/ / /
Provozní hmotnost
1400
Hmotnosti provozní Do
1590
Hmotnosti zatížení SZ
75
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
1985/ 1985
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1050/ 1050
1150/ 1150
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1400/ 1400
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
650/ 650
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
3385/ 3385
Zatížení střechy
75
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
195/65 R15 91 H / 6J X 15 H2 ET 47
195/65 R15 91 H / 6J X 15 H2 ET 47
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ŠEDÁ-METAL
Barva doplňková
ŠEDÁ-PASTEL
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2+3 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA A50-X
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
5580-033-00
ES/EU
e11*2001/116*0230
Číslo TP
UG416155
Číslo ORV
UBC406861
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Další záznamy
Dostavba musí být schváleného typu nebo jednotlivě schválena.
Na výrobním štítku je uvedena homologace typu ES e11*2001/116*0230
vozidla před úpravou na kategorii N1.
Variabilní provedení vozidla:
*12: 4 669 - při vybavení tažným zařízením,
*14: 1 455 - při sportovní výšce pérování,
*20-21: 6.5J x 15 H2 ET50; 195/65 R15 91H
6.5J x 15 H2 ET50; 205/60 R15 91H, nelze se sněhovými řetězy
6J x 16 H2 ET50; 205/55 R16 91H
6.5J x 16 H2 ET50; 205/55 R16 91H, nelze se sněhovými řetězy
7J x 17 H2 ET54; 225/45 R17 91W, nelze se sněhovými řetězy
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
DNE 13.06.2005 PROVEDENA DOSTAVBA VOZIDLA Č.J. C-1418-02, 26.11.2004, MTX S.R.O., PRAHA 7
VOZIDLO JE VYBAVENO POSUVNOU PŘEPÁŽKOU, BOČNÍ OKNA V PROSTORU PRO NÁKLAD JSOU
CHRÁNĚNA PROTI POŠKOZENÍ. PŘÍPADNÁ DEMONTÁŽ TÉTO VÝBAVY SE POVAŽUJE ZA PŘESTAVBU.
VOZIDLO PO DOSTAVBĚ NA KATEGORII N1 PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)