ŠKODA OCTAVIA

  • 2007
  • ŠEDÁ-METAL
  • motorová nafta (NM)
  • 1896 cm³
  • 74 kW ≈ 101 k

VINTMBJS41U388843419

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 5:02 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMBJS41U388843419

ŠKODA OCTAVIA – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: Rudolf Stricker, zdroj, CC BY-SA 3.0

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2007. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
ŠKODA
Model
OCTAVIA
Typ
ŠKODA OCTAVIA 1U SEAXRX01 FM5 / 1U
Rok výroby
2007
Datum 1. registrace
19. 9. 2007
Datum 1. registrace v ČR
19. 9. 2007
Barva
ŠEDÁ-METAL
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1896 cm³
Výkon
74 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 2. 2. 2028
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
223 401 km
při prohlídce 2. 2. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 19 let: 241–354 tis. km (medián 295 085 km, 11 621 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

2
Vlastníci v registru
PAP Packaging a.s.
od 19. 9. 2007

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
19. 9. 2007 První registrace ŠkoFIN s.r.o. (IČO 45805369) Registr silničních vozidel
19. 9. 2007 Nový vlastník a provozovatel PAP Packaging a.s. (IČO 45357056) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

50 000100 000150 000200 000250 000 20122014201620182020202220242026 19. 10. 2011: 89 599 km11. 10. 2013: 135 918 km19. 10. 2015: 167 905 km7. 2. 2018: 209 695 km7. 2. 2018: 209 700 km5. 2. 2020: 217 930 km3. 2. 2022: 220 843 km2. 2. 2024: 222 081 km2. 2. 2026: 223 400 km2. 2. 2026: 223 401 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
2. 2. 2026 Pravidelná STK Sušice (č. 3432) 223 401 km způsobilé bez závad 2. 2. 2028
2. 2. 2026 Měření emisí Sušice (č. 540411) 223 400 km způsobilé bez závad 2. 2. 2028
2. 2. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Sušice (č. 3432) 222 081 km způsobilé bez závad 2. 2. 2026
3. 2. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Sušice (č. 3432) 220 843 km způsobilé bez závad 3. 2. 2024
5. 2. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Sušice (č. 3432) 217 930 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.11.3.1 Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.2.2.1 Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému. lehká
  • 6.1.3.5.1 Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené nebo zasažené povrchovou korozí, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. lehká
5. 2. 2022
7. 2. 2018 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3432) 209 700 km způsobilé bez závad 7. 2. 2020
7. 2. 2018 Měření emisí Hrádek (č. 440414) 209 695 km – bez závad 7. 2. 2020
19. 10. 2015 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3432) 167 905 km způsobilé
2 lehké
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.2.2.1 Některá část výfukového systému nebo jeho upevnění je poškozené, ale tato závada nemá vliv na funkci systému. lehká
19. 10. 2017
11. 10. 2013 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3432) 135 918 km způsobilé bez závad 11. 10. 2015
19. 10. 2011 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3432) 89 599 km způsobilé bez závad 19. 10. 2013

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník ŠkoFIN s.r.o. (IČO 45805369)
    Nový vlastník a provozovatel PAP Packaging a.s. (IČO 45357056)
  2. Konec: vlastník ŠkoFIN s.r.o. (IČO 45805369)
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 10. 2013 · stanice: Nádražní ulice 1302, 34201, Sušice
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 10. 2015 · stanice: Nádražní ulice 1302, 34201, Sušice
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 10. 2017 · stanice: Nádražní ulice 1302, 34201, Sušice
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 2. 2020 · stanice: Nádražní ulice 1302, 34201, Sušice · protokol CZ-3432-18-02-0081
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 2. 2022 · stanice: Nádražní ulice 1302, 34201, Sušice · protokol CZ-3432-20-02-0054
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 2. 2024 · stanice: Nádražní ulice 1302, 34201, Sušice · protokol CZ-3432-22-02-0051
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 2. 2026 · stanice: Nádražní ulice 1302, 34201, Sušice · protokol CZ-3432-24-02-0024
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 2. 2028 · stanice: Nádražní ulice 1302, 34201, Sušice · protokol CZ-3432-26-02-0002
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 2 (ŠKODA OCTAVIA 2007 v ČR obvykle 3,4, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 29,2 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 59,8 %

Srovnáváme s 31 896 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu ŠKODA OCTAVIA

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (62)

Identifikace

Tovární značka
ŠKODA
Obchodní označení
OCTAVIA
Typ
ŠKODA OCTAVIA 1U SEAXRX01 FM5 / 1U
Varianta
SEAXRX01
Verze
NFM5S5
Typ kód
1U
VIN
TMBJS41U388843419
PČV
12150577
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
OSOBNÍ KOMBI
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
ŠKODA AUTO
Rok výroby
2007
Datum 1. registrace
19. 9. 2007
Datum 1. registrace v ČR
19. 9. 2007
Druh (typ)
OSOBNÍ KOMBI
Zařazení vozidla
RSV

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLKSWAGEN
Typ motoru
AXR
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
74 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1896
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 PŘEDNÍ
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
189

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2003/76B
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 4
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
172 / 114 / 135
Spotřeba předpis
ES 2004/3
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
6.5 / 4.3 / 5.1
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
76/ 3000
Za jízdy
73

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4513/ 1731/ 1510
Rozvor [mm]
2500
Provozní hmotnost
1360
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
1875/ 1875
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1000/ 1000
1000/ 1000
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1300/ 1300
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
500/ 500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
3175/ 3175
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
75
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
195/65 R15 91 H / 6J X 15 H2 ET 38
195/65 R15 91 H / 6J X 15 H2 ET 38
/
/

Karoserie a výbava

Výrobní číslo karoserie
TMBJS41U388843419
Barva
ŠEDÁ-METAL
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA A50-X
ABS
ano
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
3460-482-02
Číslo TP
UC186710
Číslo ORV
UBE175882
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Další záznamy
[Alternativní provedení vozidla:
#19: TŘÍDA A50-X]
* Číslo homologace typu ES e11*95/54*0066*34
*23: 5
*36: 1 875/1 875
*37: 1 000/1 000; 1 000/1 000
*39: 1 300/1 300
*40: 500/500
*41: 3 175/3 175
*57: MAN
CO2: 172/114/135 g/km
Variabilní provedení vozidla:
#12: 4 613 - při vybavení tažným zařízením,
#14: 1 457 - při standardní výšce pérování,
#14: TAXI +180 mm,
#20-21: 6.5J x 15 H2 ET43; 205/60 R15 91H, nelze se sněhovými řetězy,
6.5J x 16 H2 ET42; 205/55 R16 91H, nelze se sněhovými řetězy,
5.5J x 16 H2 ET36; 205/55 R16 91W.
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)