ŠKODA OCTAVIA
- 2009
- ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
- motorová nafta (NM)
- 1896 cm³
- 74 kW ≈ 101 k
VINTMBJS41U8A8841297
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 17:19 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMBJS41U8A8841297
Semafor rizik
V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2009. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- ŠKODA
- Model
- OCTAVIA
- Typ
- ŠKODA OCTAVIA 1U / 1U
- Rok výroby
- 2009
- Datum 1. registrace
- 14. 12. 2009
- Datum 1. registrace v ČR
- 14. 12. 2009
- Barva
- ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 1896 cm³
- Výkon
- 74 kW
- Kategorie
- M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Rovina stavební a.s. (IČO 45193096) od 7. 12. 2017
- Provozovatel: Rovina stavební a.s. (IČO 45193096) od 7. 12. 2017
Obvyklé u modelu ve stáří 16 let: 176–300 tis. km (medián 234 562 km, 20 427 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 14. 12. 2009 | První registrace | Rovina, a.s. (IČO 64508510) | Registr silničních vozidel |
| 7. 12. 2017 | Nový vlastník a provozovatel | Rovina stavební a.s. (IČO 45193096) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 28. 11. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Kroměříž (č. 3712) | 501 164 km | způsobilé | 4 lehké
| 28. 11. 2027 |
| 28. 11. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Kroměříž (č. 3712) | 482 096 km | způsobilé | 2 lehké
| 28. 11. 2025 |
| 29. 11. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Kroměříž (č. 3712) | 450 277 km | způsobilé | 2 lehké
| 29. 11. 2023 |
| 11. 12. 2019 | Opakovaná STK | Holešov (č. 3743) | 407 866 km | způsobilé | 5 lehkých
| 4. 12. 2021 |
| 4. 12. 2019 | Pravidelná STK + měření emisí | Holešov (č. 3743) | 407 710 km | dočasně způsobilé | 5 lehkých, 4 vážné
| 4. 12. 2021 |
| 5. 12. 2017 | Pravidelná STK + měření emisí | Zlínský kraj (č. 3712) | 372 000 km | způsobilé | 4 lehké
| 5. 12. 2019 |
| 10. 12. 2015 | Opakovaná STK | Zlínský kraj (č. 3743) | 290 085 km | způsobilé | 2 lehké
| 7. 12. 2017 |
| 7. 12. 2015 | Pravidelná STK | Zlínský kraj (č. 3743) | 290 085 km | dočasně způsobilé | 2 lehké, 2 vážné
| 6. 1. 2016 |
| 15. 6. 2015 | Evidenční kontrola | Zlínský kraj (č. 3743) | 266 127 km | dočasně způsobilé | 1 vážná
| |
| 9. 12. 2013 | Pravidelná STK | Zlínský kraj (č. 3743) | 165 308 km | způsobilé | bez závad | 9. 12. 2015 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník a provozovatel Rovina, a.s. (IČO 64508510)Evidenční kontrola výsledek: výsledek nezjištěn · platnost do 14. 12. 2013
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 12. 2015 · stanice: PALACKÉHO 464, 76901, HOLEŠOV - VŠETULY
-
Evidenční kontrola výsledek: dočasně způsobilé k provozu · stanice: PALACKÉHO 464, 76901, HOLEŠOV - VŠETULYEvidenční kontrola výsledek: dočasně způsobilé k provozu · stanice: PALACKÉHO 464, 76901, HOLEŠOV - VŠETULY
-
Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 6. 1. 2016 · stanice: PALACKÉHO 464, 76901, HOLEŠOV - VŠETULY
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 12. 2017 · stanice: PALACKÉHO 464, 76901, HOLEŠOV - VŠETULY
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 12. 2019 · stanice: BÍLANSKÁ 2595/95, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3712-17-12-0097
-
Nový vlastník a provozovatel Rovina stavební a.s. (IČO 45193096)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 3. 1. 2020 · stanice: PALACKÉHO 464, 76901, HOLEŠOV - VŠETULY · protokol CZ-3743-19-12-0091
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 12. 2021 · stanice: PALACKÉHO 464, 76901, HOLEŠOV - VŠETULY · protokol CZ-3743-19-12-0376
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 11. 2023 · stanice: BÍLANSKÁ 2595/95, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3712-21-11-1017
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 11. 2025 · stanice: BÍLANSKÁ 2595/95, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3712-23-11-0939
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 11. 2027 · stanice: BÍLANSKÁ 2595/95, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3712-25-11-0841
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 2 (ŠKODA OCTAVIA 2009 v ČR obvykle 3,1, medián 3)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 16,6 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 64,5 %
Srovnáváme s 27 854 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu ŠKODA OCTAVIA
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- ABS
- TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (67)
Identifikace
- Tovární značka
- ŠKODA
- Obchodní označení
- OCTAVIA
- Typ
- ŠKODA OCTAVIA 1U / 1U
- Varianta
- SEAXRX01
- Verze
- NFM5S5
- Typ kód
- 1U
- VIN
- TMBJS41U8A8841297
- PČV
- 7542713
- Druh vozidla
- OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- AC KOMBI
- Kategorie vozidla
- M1
- Výrobce vozidla
- ŠKODA AUTO, A.S., MLADÁ BOLESLAV, ČESKÁ REPUBLIKA
- Rok výroby
- 2009
- Datum 1. registrace
- 14. 12. 2009
- Datum 1. registrace v ČR
- 14. 12. 2009
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- VOLKSWAGEN, AG, WOLFSBURG, SRN
- Typ motoru
- AXR
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 74 / 4000
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 1896
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 1 PŘEDNÍ
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 189
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2003/76B
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO 4
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.8
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- 172 / 114 / 135
- Spotřeba předpis
- ES2004/3
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 6.5 / 4.3 / 5.1
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 76/ 3000
- Za jízdy
- 73
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 4513/ 1731/ 1511
- Rozvor [mm]
- 2500
- Provozní hmotnost
- 1340
- Hmotnosti zatížení SZ
- 60
- Hmotnosti zatížení SZ typ
- Z
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 1875/ 1875
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 1000/ 1000
1000/ 1000
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 1300/ 1300
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 500/ 500
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 3175/ 3175
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Zatížení střechy
- 75
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 195/65 R15 91 H / 6J X 15 H2 ET 38
195/65 R15 91 H / 6J X 15 H2 ET 38
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 5 / 5 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA A50-X
- ABS
- ano
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 3460-482-04
- ES/EU
- e11*2001/116*0066
- Číslo TP
- UD699147
- Číslo ORV
- UAT255662
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Další záznamy
- 24.06.2015 ZAPSÁNO SPOJOVACÍ ZAŘÍZENÍ TYP: BTZ 21 - 04 A,B V.Č. 03734.
CO2: 172/114/135 g/km
Variabilní provedení vozidla:
#12: 4 613 - při vybavení tažným zařízením,
#14: 1 457 - při standardní výšce pérování,
#14: TAXI +180 mm,
#20-21: 6.5J x 15 H2 ET43; 205/60 R15 91H, nelze se sněhovými řetězy,
6.5J x 16 H2 ET42; 205/55 R16 91H, nelze se sněhovými řetězy,
5.5J x 16 H2 ET36; 205/55 R16 91W.
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: TMBJS41U8A8841297
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.