ŠKODA OCTAVIA

  • 2008
  • ŠEDÁ-METAL
  • motorová nafta (NM)
  • 1896 cm³
  • 74 kW ≈ 101 k

VINTMBJS41UX88873307

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 0:11 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMBJS41UX88873307

ŠKODA OCTAVIA – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: Rudolf Stricker, zdroj, CC BY-SA 3.0

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2008. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
ŠKODA
Model
OCTAVIA
Typ
/ 1U
Rok výroby
2008
Datum 1. registrace
22. 12. 2008
Datum 1. registrace v ČR
22. 12. 2008
Barva
ŠEDÁ-METAL
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1896 cm³
Výkon
74 kW
Kategorie
N1 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 8. 1. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
248 951 km
při prohlídce 8. 1. 2025

Obvyklé u modelu ve stáří 17 let: 225–336 tis. km (medián 278 664 km, 12 185 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

1
Vlastník v registru
Moravské potravinářské strojírny, a.s.
od 22. 12. 2008

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
22. 12. 2008 První registrace Moravské potravinářské strojírny, a.s. (IČO 16626222) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

100 000150 000200 000250 000 201420162018202020222024 2. 1. 2013: 100 827 km5. 1. 2015: 128 769 km5. 1. 2017: 154 150 km6. 1. 2017: 154 155 km7. 1. 2019: 179 501 km7. 1. 2021: 190 647 km9. 1. 2023: 212 430 km9. 1. 2023: 212 431 km8. 1. 2025: 248 951 km8. 1. 2025: 248 951 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
8. 1. 2025 Měření emisí Olomouc (č. 480534) 248 951 km způsobilé bez závad 8. 1. 2027
8. 1. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3804) 248 951 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.6.2.1 Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
8. 1. 2027
9. 1. 2023 Pravidelná STK Olomouc (č. 3804) 212 431 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
9. 1. 2025
9. 1. 2023 Měření emisí Olomouc (č. 480534) 212 430 km způsobilé bez závad 9. 1. 2025
7. 1. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3804) 190 647 km způsobilé
1 lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
7. 1. 2023
7. 1. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3804) 179 501 km způsobilé
4 lehké
  • 3.4.3.1 Hřídel stěrače není opatřena ochranným pouzdrem (nebezpečné vnější výčnělky). lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 4.2.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém obrysové svítilny poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její funkci ani fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla) ani nedochází ke změně barvy vyzařovaného světla. lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
7. 1. 2021
6. 1. 2017 Opakovaná STK Olomoucký kraj (č. 3804) 154 155 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) – poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 3.5.1.1 Ostřikovač zadního skla, je-li instalován, nefunguje nebo chybí. lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
5. 1. 2019
5. 1. 2017 Pravidelná STK Olomoucký kraj (č. 3804) 154 150 km dočasně způsobilé
5 lehkých, 4 vážné
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) – poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 3.5.1.1 Ostřikovač zadního skla, je-li instalován, nefunguje nebo chybí. lehká
  • 3.5.1.2 Ostřikovač čelního skla neostřikuje dostatečně stíranou plochu před spolujezdcem (seřízení). lehká
  • 3.5.1.3 Některý ostřikovač čelního skla nefunguje nebo chybí nebo neostřikuje dostatečně stíranou plochu před řidičem (seřízení). vážná
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 4.1.1.3 Některý úchyt potkávacího nebo dálkového světlometu uvolněný nebo prasklý nebo chybí a tento stav má vliv na seřízení světlometu (např. způsobuje blikání světlometu za jízdy) nebo se světlomet může za jízdy uvolnit nebo způsob uchycení světlometu neodpovídá požadavkům. vážná
  • 4.3.1.1.2 Nesvítí některá brzdová svítilna (v případě dvou a více svítilen). vážná
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
  • 3.1.1.1 Překážka v poli přímého výhledu řidiče směrem dopředu v úhlu 180°C, která narušuje jeho výhled dopředu či do stran nebo sledování zařízení pro nepřímí výhled. vážná
4. 2. 2017
5. 1. 2015 Pravidelná STK Olomoucký kraj (č. 3804) 128 769 km způsobilé
1 lehká
  • 4.3.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém brzdové svítilny poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její funkci ani fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla), ani nedochází ke změně barvy vyzařovaného světla. lehká
5. 1. 2017
2. 1. 2013 Pravidelná STK Olomoucký kraj (č. 3804) 100 827 km způsobilé
2 lehké
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
2. 1. 2015

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel Moravské potravinářské strojírny, a.s. (IČO 16626222)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: výsledek nezjištěn · platnost do 22. 12. 2012
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 1. 2015 · stanice: LAZECKÁ 552, 77900, OLOMOUC - LAZCE
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 4. 2. 2017 · stanice: LAZECKÁ 552, 77900, OLOMOUC - LAZCE · protokol CZ-3804-17-01-0154
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 1. 2019 · stanice: LAZECKÁ 552, 77900, OLOMOUC - LAZCE · protokol CZ-3804-17-01-0213
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 1. 2021 · stanice: LAZECKÁ 552, 77900, OLOMOUC - LAZCE · protokol CZ-3804-19-01-0155
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 1. 2023 · stanice: LAZECKÁ 552, 77900, OLOMOUC - LAZCE · protokol CZ-3804-21-01-0168
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 1. 2025 · stanice: LAZECKÁ 552, 77900, OLOMOUC - LAZCE · protokol CZ-3804-23-01-0242
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 1. 2027 · stanice: LAZECKÁ 552, 77900, OLOMOUC - LAZCE · protokol CZ-3804-25-01-0186
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 1 (ŠKODA OCTAVIA 2008 v ČR obvykle 3,4, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 24,3 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 63,6 %

Srovnáváme s 27 343 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu ŠKODA OCTAVIA

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (66)

Identifikace

Tovární značka
ŠKODA
Obchodní označení
OCTAVIA
Typ
/ 1U
Varianta
SEAXRX01
Verze
NFM5S4
Typ kód
1U
VIN
TMBJS41UX88873307
PČV
10771981
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
SKŘÍŇOVÝ
Kategorie vozidla
N1
Výrobce vozidla
ŠKODA AUTO A.S., MLADÁ BOLESLAV, ČR
Rok výroby
2008
Datum 1. registrace
22. 12. 2008
Datum 1. registrace v ČR
22. 12. 2008
Druh (typ)
SKŘÍŇOVÁ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLKSWAGEN AG, WOLFSBURG, SRN
Typ motoru
AXR
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
74 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1896
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 PŘEDNÍ
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
189

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2003/76B
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 4
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.8
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
172 / 114 / 135
Spotřeba předpis
ES 2004/3
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
6.5 / 4.3 / 5.1
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
76/ 3000
Za jízdy
73

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4513/ 1731/ 1510
Rozvor [mm]
2500
Provozní hmotnost
1360
Hmotnosti zatížení SZ
60
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
1820/ 1820
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1000/ 1000
1000/ 1000
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1300/ 1300
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
500/ 500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
3120/ 3120
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
75
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
195/65 R15 91 H / 6J X 15 H2 ET 38
195/65 R15 91 H / 6J X 15 H2 ET 38
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
.ŠKODA AUTO A.S./MTX S.R.O. PRAHA
Výrobní číslo karoserie
TMBJS41UX88873307
Barva
ŠEDÁ-METAL
Počet míst celkem / k sezení / k stání
4 / 4 / 0
ABS
ano
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
3460-483-02
Číslo TP
UC662289
Číslo ORV
UAF130380
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Další záznamy
Dostavba musí být schváleného typu nebo jednotlivě schválena.
#S.1:zvýšení počtu míst není možné.
#S,S.1: 2+2
Variabilní provedení vozidla:
#11: 4 613 - při vybavení tažným zařízením,
#13: 1 457 - při standardní výšce pérování,
#N.1-N.2:
6.5J x 15 H2 ET43; 205/60 R15 91H, nelze se sněhovými řetězy,
6.5J x 16 H2 ET42; 205/55 R16 91H, nelze se sněhovými řetězy,
5.5J x 16 H2 ET36; 205/55 R16 91W,
#T:Při tažení přívěsu je nejvyšší rychlost soupravy 80 km/h.
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
VOZIDLO JE VYBAVENO POSUVNOU PŘEPÁŽKOU, BOČNÍ OKNA V PROSTORU
PRO NÁKLAD JSOU CHRÁNĚNA PROTI POŠKOZENÍ. PŘÍPADNÁ DEMONTÁŽ
TÉTO VÝBAVY SE POVAŽUJE ZA PŘESTAVBU. VOZIDLO PO DOSTAVBĚ
NA KATEGORII N1 PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)