ŠKODA FABIA
- 2000
- MODRÁ-ZÁKLADNÍ
- NM I NM BIO 48
- 1896 cm³
- 47 kW ≈ 64 k
VINTMBNF46Y313137183
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 4:22 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMBNF46Y313137183
Semafor rizik
Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.
- Červenáz registru Vozidlo zaniklo (vyřazeno z registru)Stav „zánik“ znamená, že bylo trvale vyřazeno z evidence, například po ekologické likvidaci, zničení nebo odcizení.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2000. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- ŠKODA
- Model
- FABIA
- Typ
- ŠKODA FABIA SCASYX01FM5 / SCASYX01FM5
- Rok výroby
- 2000
- Datum 1. registrace
- 27. 10. 2000
- Datum 1. registrace v ČR
- 27. 10. 2000
- Barva
- MODRÁ-ZÁKLADNÍ
- Palivo
- NM I NM BIO 48
- Zdvihový objem
- 1896 cm³
- Výkon
- 47 kW
- Kategorie
- M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- zaniklé (vyřazeno z registru)
Aktuálně v registru
- Vlastník: Jiří Vajďák (IČO 69742111) od 12. 6. 2019
- Provozovatel: Jiří Vajďák (IČO 69742111) od 12. 6. 2019
Obvyklé u modelu ve stáří 22 let: 141–233 tis. km (medián 184 565 km, 14 551 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 27. 10. 2000 | První registrace | O2 Czech Republic a.s. (IČO 60193336) | Registr silničních vozidel |
| 13. 5. 2004 | Nový provozovatel | BUSINESS LEASE s.r.o. (IČO 25071025) | Registr silničních vozidel |
| 18. 1. 2007 | Nový provozovatel | DANIEL KORCÁK S.R.O | Registr silničních vozidel |
| 1. 2. 2007 | Nový provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 6. 4. 2007 | Nový provozovatel | MILOŠ SKALSKÝ MLÁDÍ 1557 VSETÍN | Registr silničních vozidel |
| 25. 4. 2007 | Nový provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 26. 7. 2011 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 12. 6. 2019 | Nový vlastník a provozovatel | Jiří Vajďák (IČO 69742111) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 20. 12. 2022 | Pravidelná STK | Zlín (č. 3713) | 314 663 km | způsobilé | 7 lehkých
| 20. 12. 2024 |
| 12. 12. 2022 | Měření emisí | Želechovice nad Dřevnicí (č. 570522) | 314 561 km | způsobilé | bez závad | 12. 12. 2024 |
| 27. 5. 2019 | Pravidelná STK | Zlín (č. 3713) | 298 013 km | způsobilé | 5 lehkých
| 27. 5. 2021 |
| 24. 5. 2019 | Měření emisí | Želechovice nad Dřevnicí (č. 570522) | 297 998 km | způsobilé | bez závad | 24. 5. 2021 |
| 8. 12. 2016 | Pravidelná STK | Zlínský kraj (č. 3732) | 292 984 km | způsobilé | 6 lehkých
| 8. 12. 2018 |
| 13. 11. 2014 | Pravidelná STK | Zlínský kraj (č. 3819) | 289 070 km | způsobilé | 2 lehké
| 13. 11. 2016 |
| 10. 10. 2012 | Pravidelná STK | Zlínský kraj (č. 3819) | 244 296 km | způsobilé | 3 lehké
| 10. 10. 2014 |
| 25. 7. 2011 | Evidenční kontrola | Zlínský kraj (č. 3745) | 217 726 km | způsobilé | bez závad | 25. 7. 2011 |
| 8. 9. 2010 | Pravidelná STK | Zlínský kraj (č. 3819) | 196 194 km | způsobilé | 3 lehké
| 8. 9. 2012 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový provozovatel O2 Czech Republic a.s. (IČO 60193336)
-
Nový provozovatel BUSINESS LEASE s.r.o. (IČO 25071025)
-
Nový provozovatel DANIEL KORCÁK S.R.O
-
Nový provozovatel fyzická osoba
-
Nový provozovatel MILOŠ SKALSKÝ MLÁDÍ 1557 VSETÍN
-
Nový provozovatel fyzická osoba
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 9. 2012 · stanice: BOBRKY 2270, 75501, VSETÍN · protokol CZ-3819-10-09-0350Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 8. 9. 2012 · stanice: BOBRKY 2270, 75501, VSETÍN
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: TVARŮŽKOVA 2994, 75661, ROŽNOV POD RADHOŠTĚM · protokol CZ-3745-11-07-0651Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: TVARŮŽKOVA 2994, 75661, ROŽNOV POD RADHOŠTĚM
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 10. 2014 · stanice: BOBRKY 2270, 75501, VSETÍNPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 10. 2014 · stanice: BOBRKY 2270, 75501, VSETÍN · protokol CZ-3819-12-10-0615
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 11. 2016 · stanice: BOBRKY 2270, 75501, VSETÍN · protokol CZ-3819-14-11-0616Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 11. 2016 · stanice: BOBRKY 2270, 75501, VSETÍN
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 12. 2018 · stanice: BRUMOVSKÁ 279, 76601, VALAŠSKÉ KLOBOUKY · protokol CZ-3732-16-12-0199
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 5. 2021 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-19-05-2351
-
Nový vlastník a provozovatel Jiří Vajďák (IČO 69742111)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 12. 2024 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-22-12-1441
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 2 (ŠKODA FABIA 2000 v ČR obvykle 2,9, medián 2)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 9,3 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 33,2 %
Srovnáváme s 29 662 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu ŠKODA FABIA
Hlídat toto vozidlo
Toto vozidlo je v registru zaniklé. Zaniklé vozidlo se do provozu nevrací, hlídání u něj nemá smysl.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (65)
Identifikace
- Tovární značka
- ŠKODA
- Obchodní označení
- FABIA
- Typ
- ŠKODA FABIA SCASYX01FM5 / SCASYX01FM5
- Typ kód
- SCASYX01FM5
- VIN
- TMBNF46Y313137183
- PČV
- 6863826
- Druh vozidla
- OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- AB HATCHBACK
- Kategorie vozidla
- M1
- Rok výroby
- 2000
- Datum 1. registrace
- 27. 10. 2000
- Datum 1. registrace v ČR
- 27. 10. 2000
- Druh (typ)
- HATCHBACK 5DV.
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- VOLKSWAGEN, AG, WOLFSBURG, SRN
- Typ motoru
- ASY
- Číslo motoru
- 018578
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 47 / 4000
- Palivo
- NM I NM BIO 48
- Zdvihový objem [cm³]
- 1896
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ -1 PŘEDNÍ
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 154
- Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
- 0
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 1999/102A
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.8
- Spotřeba předpis
- EU 99/100
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 6.2 / 4 / 4.8
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 82/ 0
- Za jízdy
- 72
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 3960/ 1646/ 1451
- Rozvor [mm]
- 2462
- Provozní hmotnost
- 1200
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 1640/ 1640
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 900/ 900
800/ 800
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 800/ 800
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 450/ 450
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 2440/ 2440
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Zatížení střechy
- 75
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 165/70 R 14 81 T/ 5J X 14 ET 35
165/70 R 14 81 T/ 5J X 14 ET 35
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- ŠKODA AUTO, A.S., MLADÁ BOLESLAV, ČESKÁ REPUBLIKA
- Výrobní číslo karoserie
- TMBNF46Y313137183
- Barva
- MODRÁ-ZÁKLADNÍ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 5 / 5 / 0
- ABS
- ne
- ASR
- ano
- Airbag
- 1/6
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- ZÁNIK
- ZTP
- 4166-038-00
- Číslo TP
- UJ184873
- Číslo ORV
- UAX045701
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- RM zániku
- VIZOVICE
- Další záznamy
- ALTERNATIVNĚ LZE POUŽÍT PNEUMATIKY 185/60 R 14 82 T NA RÁFCÍCH 6J X 14
ET 43 NEBO 6J X 14 ET 38, 195/50 R 15 82 T NA RÁFCÍCH 6J X 15 ET 43.
RÁFKY MOHOU BÝT Z LEHKÉ SLITINY. SNĚHOVÉ ŘETĚZY NELZE POUŽÍT V KOMBI-
NACI S RÁFKEM 6J X 14 ET 38 NEBO PNEU 195/50 R 15.
PŘI POUŽITÍ PODVOZKU PRO ŠPATNÉ CESTY JE ZMĚNA CELKOVÉ VÝŠKY VOZIDLA
AŽ O +15 MM.
PODLE ROZSAHU MIMOŘÁDNÝCH VÝBAV SE ZVYŠUJE POHOTOVOSTNÍ A SNIŽUJE
UŽITEČNÁ HMOTNOST AŽ O 90 KG.
PŘI TAŽENÍ PŘÍVĚSU JE UŽITEČNÁ HMOTNOST NÁKLADU VOZIDLA 415-375 KG.
STATICKÉ ZATÍŽENÍ OD PŘÍVĚSU NA KOULI MAX. 500N.
VOZIDLO JE HOMOLOGOVÁNO A V PROVEDENÍ PODLE SMĚRNICE EU Č.
E11*98/14*0123. VOZIDLO NEMUSÍ SPLŇOVAT (§/ODST.):
33/8 - NA SDRUŽENÉM SDĚLOVAČI PORUCHY BRZDOVÉHO SYSTÉMU A PARKOVACÍ
BRZDY CHYBÍ SYMBOL PRO PARKOVACÍ BRZDU,
34/4 - VNĚJŠÍ ZPĚTNÁ ZRCÁTKA NEMUSÍ BÝT SEŘIZOVATELNÁ ZEVNITŘ
KAROSERIE BEZ OTVÍRÁNÍ BOČNÍCH STĚN DVEŘÍ,
36/1 - LAPAČE NEČISTOT NEMUSÍ BÝT MONTOVÁNY,
43/7 - ZADNÍ HLAVOVÉ OPĚRKY NEMUSÍ BÝT MONTOVÁNY,
47/4 - UZAMYKATELNÉ VÍČKO PALIVOVÉ NÁDRŽE NEMUSÍ BÝT MONTOVÁNO,
55/2 - ZÁSUVKA PRO PŘENOSNOU SVÍTILNU NEMUSÍ BÝT MONTOVÁNA.
VOZIDLO PLNÍ USTANOVENÍ VYHLÁŠKY MD Č. 102/95 SB. VE ZNĚNÍ POZDĚJŠÍCH
ZMĚN A DOPLŇKŮ.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: TMBNF46Y313137183
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.