ŠKODA FABIA

  • 2001
  • MODROZEL-TMAVÁ
  • benzin (BA)
  • 1397 cm³
  • 44 kW ≈ 60 k

VINTMBPH16Y313199717

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 0:51 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMBPH16Y313199717

ŠKODA FABIA – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: Rudolf Stricker, zdroj, CC BY-SA 3.0

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 5 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,0 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2001. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
ŠKODA
Model
FABIA
Typ
ŠKODA FABIA SCAZEX01FM5 TMB / SCAZEX01FM5
Rok výroby
2001
Datum 1. registrace
17. 4. 2001
Datum 1. registrace v ČR
17. 4. 2001
Barva
MODROZEL-TMAVÁ
Palivo
benzin (BA)
Zdvihový objem
1397 cm³
Výkon
44 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 28. 5. 2028
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
106 582 km
při prohlídce 28. 5. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 25 let: 160–262 tis. km (medián 208 645 km, 9 347 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

5
Vlastníků v registru
Družstvo Březovice
od 29. 3. 2023

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
1. 1. 2001 Nový vlastník fyzická osoba Registr silničních vozidel
17. 4. 2001 První registrace fyzická osoba Registr silničních vozidel
2. 3. 2006 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
16. 3. 2016 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
29. 4. 2022 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
29. 3. 2023 Nový vlastník a provozovatel Družstvo Březovice (IČO 25742892) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

40 00060 00080 000100 000120 000 201120142017202020232026 12. 5. 2010: 50 281 km4. 3. 2016: 72 421 km4. 5. 2018: 84 102 km14. 4. 2022: 90 017 km21. 4. 2022: 90 074 km2. 2. 2023: 93 984 km23. 5. 2024: 99 226 km23. 5. 2024: 99 227 km28. 5. 2026: 106 582 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
28. 5. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Mladá Boleslav (č. 3234) 106 582 km způsobilé bez závad 28. 5. 2028
23. 5. 2024 Pravidelná STK Mladá Boleslav (č. 3234) 99 227 km způsobilé bez závad 23. 5. 2026
23. 5. 2024 Měření emisí Mladá Boleslav (č. 420719) 99 226 km způsobilé bez závad 23. 5. 2026
2. 2. 2023 Evidenční kontrola Mladá Boleslav (č. 3234) 93 984 km způsobilé bez závad
21. 4. 2022 Pravidelná STK Chlumec (č. 3516) 90 074 km způsobilé
2 lehké
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
21. 4. 2024
14. 4. 2022 Měření emisí Ústí nad Labem (č. 451009) 90 017 km způsobilé bez závad 14. 4. 2024
4. 5. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Ústí nad Labem (č. 3523) 84 102 km způsobilé
8 lehkých
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) – poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 0.2.2.1.1 Vozidlo uvedené do provozu v ČR před 1.1.2002 není vybaveno výrobním štítkem, nebo je štítek nečitelný, nebo některé předepsané údaje chybí. lehká
4. 5. 2020
4. 3. 2016 Pravidelná STK Ústecký kraj (č. 3523) 72 421 km způsobilé
7 lehkých
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 4.3.1.1.1 Nesvítí některá nepovinná (volitelná) brzdová svítilna. lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 0.2.2.1.1 Vozidlo uvedené do provozu v ČR před 1.1.2002 není vybaveno výrobním štítkem, nebo je štítek nečitelný, nebo některé předepsané údaje chybí. lehká
4. 3. 2018
12. 5. 2010 Pravidelná STK Ústecký kraj (č. 3516) 50 281 km způsobilé
2 lehké
  • 5104 Na skříni karosérie (kabině řidiče) jsou poškození, narušující její estetický vzhled, nikoli však její pevnost nebo funkci (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
12. 5. 2012

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. Nový vlastník fyzická osoba
  2. První registrace (svět i ČR)
    Nový provozovatel fyzická osoba
  3. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Evidenční kontrola výsledek: výsledek nezjištěn · stanice: HRBOVICKÁ 105, 40339, CHLUMEC
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 5. 2012 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 40339, CHLUMEC · protokol CZ-3516-10-05-0797
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 3. 2018 · stanice: HAVÍŘSKÁ 360/29, 40010, ÚSTÍ NAD LABEM - VŠEBOŘICE · protokol CZ-3523-16-03-0346
  6. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 5. 2020 · stanice: HAVÍŘSKÁ 360/29, 40010, ÚSTÍ NAD LABEM - VŠEBOŘICE · protokol CZ-3523-18-05-0411
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 4. 2024 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 40339, CHLUMEC · protokol CZ-3516-22-04-1845
  9. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  10. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HAVLÍČKOVA 1432/II, 29301, MLADÁ BOLESLAV · protokol CZ-3234-23-02-0079
  11. Nový vlastník a provozovatel Družstvo Březovice (IČO 25742892)
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 5. 2026 · stanice: HAVLÍČKOVA 1432/II, 29301, MLADÁ BOLESLAV · protokol CZ-3234-24-05-1730
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 5. 2028 · stanice: HAVLÍČKOVA 1432/II, 29301, MLADÁ BOLESLAV · protokol CZ-3234-26-05-2051
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 5 (ŠKODA FABIA 2001 v ČR obvykle 3,0, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 10,3 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 44,5 %

Srovnáváme s 48 121 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu ŠKODA FABIA

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • AIRBAG
  • KATALYZÁTOR

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (64)

Identifikace

Tovární značka
ŠKODA
Obchodní označení
FABIA
Typ
ŠKODA FABIA SCAZEX01FM5 TMB / SCAZEX01FM5
Typ kód
SCAZEX01FM5
VIN
TMBPH16Y313199717
PČV
11543939
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Kategorie vozidla
M1
Rok výroby
2001
Datum 1. registrace
17. 4. 2001
Datum 1. registrace v ČR
17. 4. 2001
Druh (typ)
HATCHBACK 5DV.
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
ŠKODA AUTO, A.S., MLADÁ BOLESLAV, ČESKÁ REPUBLIKA
Typ motoru
AZE
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
44 / 4500
Palivo
benzin (BA)
Zdvihový objem [cm³]
1397
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 PŘEDNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
157

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
83-04 B / 96/69
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0
Spotřeba předpis
EU 93/116
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
9.4 / 5.5 / 6.9
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
86/ 0
Za jízdy
73

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
3960/ 1646/ 1451
Rozvor [mm]
2462
Provozní hmotnost
1140
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
1580/ 1580
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
900/ 900
800/ 800
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
800/ 800
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
450/ 450
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
2380/ 2380
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
75
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
165/70 R 14 81 T/ 5J X 14 ET 35
165/70 R 14 81 T/ 5J X 13 ET 35
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
ŠKODA AUTO, A.S., MLADÁ BOLESLAV, ČESKÁ REPUBLIKA
Výrobní číslo karoserie
TMBPH16Y313199717
Barva
MODROZEL-TMAVÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
ABS
ne
ASR
ne
Airbag
1/6
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
4166-29
ES/EU
e11*98/14*0123
Číslo TP
UN087968
Číslo ORV
UBE733301
Druh RZ
OSOBNÍ
Doplňkový text na TP
ME 9/2007 LEASING OD 17.4.2001 DO 2.3.2006 EKO POPLATEK NEVYBRÁN DNE 16.3.2016 Z DŮVODU DĚDICTVÍ, DALŠÍ PŘEREGISTRACE BUDE ZPOPLATNĚNA
Další záznamy
ALTERNATIVNĚ LZE POUŽÍT PNEUMATIKY 185/60 R 14 82 T NA RÁFCÍCH 6J X 14
ET 43 NEBOP 6J X 14 ET 38, 195/50 R 15 82 T NA RÁFCÍCH 6J X 15 ET 43.
RÁFKY MOHOU BÝT Z LEHKÉ SLITINY. SNĚHOVÉ ŘETĚZY NELZE POUŽÍT V
KOMBINACI S RÁFKEM 6J X 14 ET 38 NEBO PNEU 195/50 R 15.
PŘI POUŽITÍ PODVOZKU PRO ŠPATNÉ CESTY JE ZMĚNA CELKOVÉ VÝŠKY VOZIDLA
AŽ O +15 MM.
PODLE ROZSAHU MIMOŘÁDNÝCH VÝBAV SE ZVYŠUJE POHOTOVOSTNÍ A SNIŽUJE
UŽITEČNÁ HMOTNOST AŽ O 90 KG.
PŘI TAŽENÍ PŘÍVĚSU JE UŽITEČNÁ HMOTNOST NÁKLADU VOZIDLA 415-375 KG.
STATICKÉ ZATÍŽENÍ OD PŘÍVĚSU NA KOULI MAX. 500N.
VOZIDLO JE HOMOLOGOVÁNO A V PROVEDENÍ PODLE SMĚRNICE EU Č.
E11*98/14*0123. VOZIDLO NEMUSÍ SPLŇOVAT (§/ODST.):
33/8 - NA SDRUŽENÉM SDĚLOVAČI PORUCHY BRZDOVÉHO SYSTÉMU A PARKOVACÍ
BRZDY CHYBÍ SYMBOL PRO PARKOVACÍ BRZDU,
34/4 - VNĚJŠÍ ZPĚTNÁ ZRCÁTKA NEMUSÍ BÝT SEŘIZOVATELNÁ ZEVNITŘ,
KAROSERIE BEZ OTVÍRÁNÍ BOČNÍCH OKEN DVEŘÍ.
36/1 - LAPAČE NEČISTOT NEMUSÍ BÝT MONTOVÁNY,
43/7 - ZADNÍ HLAVOVÉ OPĚRKY NEMUSÍ BÝT MONTOVÁNY,
47/4 - UZAMYKATELNÉ VÍČKO PALIVOVÉ NÁDRŽE NEMUSÍ BÝT MONTOVÁNO.
52/2 - ZÁSUVKA PRO PŘENOSNOU SVÍTILNU NEMUSÍ BÝT MONTOVÁNA.
VOZIDLO PLNÍ USTANOVENÍ VYHLÁŠKY MD Č. 102/95 SB. VE ZNĚNÍ POZDĚJŠÍCH
ZMĚN A DOPLŇKŮ.

Další ověření (externí odkazy)