ŠKODA FABIA

  • 2009
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 1422 cm³
  • 51 kW ≈ 69 k

VINTMBYEB5J893124353

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 3:31 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMBYEB5J893124353

ŠKODA FABIA – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: Rudolf Stricker, zdroj, CC BY-SA 3.0

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo je vyřazeno z provozuVozidlo je v registru vedeno jako vyřazené z provozu a nesmí jezdit po silnicích. Důvod v registru: Odcizeno.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 32 dnů (20. 6. 2014 až 22. 7. 2014). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2009. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
ŠKODA
Model
FABIA
Typ
ŠKODA FABIA 5J BBBNMX01 CFM514S4 / 5J
Rok výroby
2009
Datum 1. registrace
18. 2. 2009
Datum 1. registrace v ČR
18. 2. 2009
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1422 cm³
Výkon
51 kW
Kategorie
N1 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
vyřazené z provozu

Aktuálně v registru

Stav tachometru
190 059 km
při prohlídce 19. 1. 2017

Obvyklé u modelu ve stáří 8 let: 55–135 tis. km (medián 88 327 km, 16 167 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

3
Vlastníci v registru
FORCORP GROUP spol. s r.o.
od 22. 7. 2014

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
18. 2. 2009 První registrace ARVAL CZ s.r.o. (IČO 26726998) Registr silničních vozidel
20. 6. 2014 Nový vlastník a provozovatel ADIV, spol. s r.o. (IČO 13642391) Registr silničních vozidel
22. 7. 2014 Nový vlastník a provozovatel FORCORP GROUP spol. s r.o. (IČO 27841031) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

50 000100 000150 000200 000 2014201520162017 30. 1. 2013: 69 877 km21. 7. 2014: 87 742 km26. 1. 2015: 102 006 km11. 1. 2017: 188 959 km19. 1. 2017: 190 059 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
19. 1. 2017 Opakovaná STK Plzeňský kraj (č. 3411) 190 059 km způsobilé
3 lehké
  • 3.2.5.1 Některé okno, je-li otevíratelné, nelze otevřít. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
11. 1. 2019
11. 1. 2017 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3411) 188 959 km nezpůsobilé
4 lehké, 1 vážná, 2 nebezpečné
  • 1.2.1.2.2 Rozdíl brzdných sil (při brzdění nebo odbrzdění) na kolech téže nápravy je větší než 30%. V případě jízdní zkoušky se vozidlo nadměrně vychyluje z přímého směru. nebezpečná
  • 1.4.1.1.2 Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, zcela nebrzdí a při jízdní zkoušce se vozidlo nadměrně vychyluje z přímého směru. nebezpečná
  • 3.2.5.1 Některé okno, je-li otevíratelné, nelze otevřít. lehká
  • 4.2.1.1.3 Zdroj světla zjevně vadný (např. zčernalá žárovka) nebo poškozený tak, že zjevně ovlivňuje fotometrické vlastnosti obrysové svítilny (např. intenzita vyzařovaného světla) nebo mění barvu vyzařovaného světla. vážná
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
11. 1. 2017
26. 1. 2015 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3411) 102 006 km způsobilé
3 lehké
  • 3.2.5.1 Některé okno, je-li otevíratelné, nelze otevřít. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
26. 1. 2017
21. 7. 2014 Evidenční kontrola Olomoucký kraj (č. 3843) 87 742 km způsobilé bez závad
30. 1. 2013 Pravidelná STK Hlavní město Praha (č. 3105) 69 877 km způsobilé bez závad 30. 1. 2015

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel ARVAL CZ s.r.o. (IČO 26726998)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 2. 2013
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 1. 2015 · stanice: PRŮBĚŽNÁ 76, 10031, PRAHA 10
  3. Nový vlastník a provozovatel ADIV, spol. s r.o. (IČO 13642391)
  4. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: SLAVONÍNSKÁ 804/1, 77900, OLOMOUC
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: SLAVONÍNSKÁ 804/1, 77900, OLOMOUC
  5. Nový vlastník a provozovatel FORCORP GROUP spol. s r.o. (IČO 27841031)
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 1. 2017 · stanice: NEPOMUCKÁ 487/119, 32600, PLZEŇ
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · stanice: NEPOMUCKÁ 487/119, 32600, PLZEŇ · protokol CZ-3411-17-01-0229
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 1. 2019 · stanice: NEPOMUCKÁ 487/119, 32600, PLZEŇ · protokol CZ-3411-17-01-0448
  9. Vyřazení z provozu Odcizeno
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 3 (ŠKODA FABIA 2009 v ČR obvykle 2,9, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 14,6 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 51,2 %

Srovnáváme s 20 252 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu ŠKODA FABIA

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (65)

Identifikace

Tovární značka
ŠKODA
Obchodní označení
FABIA
Typ
ŠKODA FABIA 5J BBBNMX01 CFM514S4 / 5J
Varianta
BBBNMX01
Verze
CFM514S4
Typ kód
5J
VIN
TMBYEB5J893124353
PČV
12120271
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
SKŘÍŇOVÝ
Kategorie vozidla
N1
Výrobce vozidla
ŠKODA AUTO, A.S., MLADÁ BOLESLAV, ČESKÁ REPUBLIKA
Rok výroby
2009
Datum 1. registrace
18. 2. 2009
Datum 1. registrace v ČR
18. 2. 2009
Druh (typ)
SKŘÍŇOVÝ
Zařazení vozidla
RSV

Motor a pohon

Výrobce motoru
VOLKSWAGEN, AG, WOLFSBURG, SRN
Typ motoru
BNM
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
51 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1422
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 PŘEDNÍ
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
164

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2003/76B
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
1.1
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
158 / 111 / 127
Spotřeba předpis
ES 2004/3
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
6 / 4.2 / 4.8
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
76/ 3000
Za jízdy
72

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4239/ 1642/ 1551
Rozvor [mm]
2462
Provozní hmotnost
1205
Hmotnosti zatížení SZ
50
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
1614/ 1614
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
920/ 920
840/ 840
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
900/ 900
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
450/ 450
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
2500/ 2500
Ložná délka
1490
Ložná šířka
958
Zatížení střechy
75
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
185/60 R14 82T / 6J X 14 ET 37
185/60 R14 82T / 6J X 14 ET 37
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
ŠKODA AUTO A.S./MTX S.R.O. PR, MLADÁ BOLESLAV, ČESKÁ REPUBLIKA
Výrobní číslo karoserie
TMBYEB5J893124353
Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
4 / 2+2 / 0
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
VYŘAZENO Z PROVOZU
ZTP
6202-074-01
Číslo TP
UD021512
Číslo ORV
UAN403044
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
VOZIDLO ODCIZENO DEPOZIT Č. 5382/2018

Další ověření (externí odkazy)