KAROSA AXER
- 2004
- ŽLUTÁ-ZÁKLADNÍ
- motorová nafta (NM)
- 7790 cm³
- 228 kW ≈ 310 k
VINTMKC610744M007686
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 9:48 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TMKC610744M007686
Semafor rizik
Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.
- Červenáz registru Vozidlo zanikloV registru je zapsán zánik vozidla, typicky po předání do sběru autovraků, likvidaci v jiném státě EU nebo zničení. Zaniklé vozidlo nesmí v Česku jezdit.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru 3× nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 2,3 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 4 dny (25. 3. 2019 až 29. 3. 2019). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2004. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- KAROSA
- Model
- AXER
- Typ
- KAROSA AXER C 956.1074 / C 956.1074
- Rok výroby
- 2004
- Datum 1. registrace
- 8. 4. 2004
- Datum 1. registrace v ČR
- 8. 4. 2004
- Barva
- ŽLUTÁ-ZÁKLADNÍ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 7790 cm³
- Výkon
- 228 kW
- Kategorie
- M3 – AUTOBUS
- Stav v registru
- zaniklé
Aktuálně v registru
- Vlastník: UNICUS Bohemia s.r.o. (IČO 27533191) od 29. 3. 2019
- Provozovatel: UNICUS Bohemia s.r.o. (IČO 27533191) od 29. 3. 2019
Obvyklé u vozidel z roku výroby 2004 při prohlídce v roce 2019: 248–443 tis. km (medián 342 943 km, 38 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 8. 4. 2004 | První registrace | CDS s.r.o. Náchod (IČO 60110244) | Registr silničních vozidel |
| 29. 12. 2010 | Nový vlastník | MONETA Leasing, s.r.o. (IČO 60751606) | Registr silničních vozidel |
| 22. 9. 2016 | Nový vlastník | CDS s.r.o. Náchod (IČO 60110244) | Registr silničních vozidel |
| 25. 3. 2019 | Nový vlastník a provozovatel | MyBus, s.r.o. (IČO 29144337) | Registr silničních vozidel |
| 29. 3. 2019 | Nový vlastník a provozovatel | UNICUS Bohemia s.r.o. (IČO 27533191) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 21. 3. 2019 | Evidenční kontrola | Náchod (č. 3623) | 368 300 km | způsobilé | bez závad | |
| 8. 2. 2019 | Technická silniční kontrola | Náchod (č. 8605) | – | nezpůsobilé | 2 nebezpečné
| |
| 10. 1. 2019 | Pravidelná STK | Česká Skalice (č. 3614) | 363 730 km | způsobilé | 9 lehkých
| 10. 1. 2020 |
| 10. 1. 2019 | Měření emisí | Česká Skalice (č. 460513) | 363 729 km | způsobilé | bez závad | 10. 1. 2020 |
| 6. 2. 2018 | Opakovaná STK | Pardubický kraj (č. 3610) | 307 541 km | způsobilé | 15 lehkých
| 2. 1. 2019 |
| 6. 2. 2018 | Opakovaná STK | Pardubický kraj (č. 3610) | 307 541 km | způsobilé | 15 lehkých
| 6. 2. 2019 |
| 2. 1. 2018 | Pravidelná STK | Náchod (č. 3623) | 304 983 km | dočasně způsobilé | 15 lehkých, 3 vážné
| 1. 2. 2018 |
| 2. 1. 2018 | Měření emisí | Náchod (č. 460521) | 304 982 km | – | bez závad | 2. 1. 2019 |
| 13. 12. 2016 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3614) | 262 568 km | způsobilé | 6 lehkých
| 13. 12. 2017 |
| 30. 11. 2016 | Na žádost zákazníka | Královéhradecký kraj (č. 3614) | 261 941 km | nezpůsobilé | 7 lehkých, 10 vážných, 3 nebezpečné
| |
| 21. 9. 2016 | Evidenční kontrola | Královéhradecký kraj (č. 3614) | 245 464 km | způsobilé | bez závad | |
| 7. 12. 2015 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3614) | 198 105 km | způsobilé | 6 lehkých
| 7. 12. 2016 |
| 10. 12. 2014 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3623) | 124 785 km | způsobilé | 5 lehkých
| 10. 12. 2015 |
| 28. 1. 2014 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3614) | 54 526 km nižší než dříve | způsobilé | 4 lehké
| 28. 1. 2015 |
| 28. 1. 2013 | Opakovaná STK | Královéhradecký kraj (č. 3614) | 995 503 km | způsobilé | 4 lehké
| 23. 1. 2014 |
| 23. 1. 2013 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3614) | 494 769 km nižší než dříve | nezpůsobilé | 4 lehké, 3 vážné, 2 nebezpečné
| |
| 18. 1. 2012 | Opakovaná STK | Královéhradecký kraj (č. 3623) | – | způsobilé | 1 lehká
| 9. 1. 2013 |
| 9. 1. 2012 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3623) | 915 341 km | nezpůsobilé | 1 lehká, 1 vážná, 2 nebezpečné
| |
| 14. 2. 2011 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3623) | 388 000 km nižší než dříve | způsobilé | 1 lehká
| 14. 2. 2012 |
| 18. 2. 2010 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3623) | 737 701 km | způsobilé | bez závad | 18. 2. 2011 |
| 19. 2. 2009 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3623) | 655 000 km | způsobilé | bez závad | 19. 2. 2010 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový provozovatel CDS s.r.o. Náchod (IČO 60110244)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 2. 2010 · stanice: DOBENÍNSKÁ 2014, 547 01, NÁCHOD · protokol CZ-3623-09-02-0467
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 2. 2011 · stanice: DOBENÍNSKÁ 2014, 547 01, NÁCHOD · protokol CZ-3623-10-02-0463
-
Nový vlastník MONETA Leasing, s.r.o. (IČO 60751606)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 2. 2012 · stanice: DOBENÍNSKÁ 2014, 547 01, NÁCHOD · protokol CZ-3623-11-02-0365
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · stanice: DOBENÍNSKÁ 2014, 547 01, NÁCHOD · protokol CZ-3623-12-01-0204
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 1. 2013 · stanice: DOBENÍNSKÁ 2014, 547 01, NÁCHODPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 1. 2013 · stanice: DOBENÍNSKÁ 2014, 547 01, NÁCHOD · protokol CZ-3623-12-01-0498
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · stanice: BEZRUČOVA 905, 552 03, ČESKÁ SKALICEPravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · stanice: BEZRUČOVA 905, 552 03, ČESKÁ SKALICE · protokol CZ-3614-13-01-0699
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 1. 2014 · stanice: BEZRUČOVA 905, 552 03, ČESKÁ SKALICE · protokol CZ-3614-13-01-0780Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 1. 2014 · stanice: BEZRUČOVA 905, 552 03, ČESKÁ SKALICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 1. 2015 · stanice: BEZRUČOVA 905, 552 03, ČESKÁ SKALICE · protokol CZ-3614-14-01-0720Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 1. 2015 · stanice: BEZRUČOVA 905, 552 03, ČESKÁ SKALICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 12. 2015 · stanice: DOBENÍNSKÁ 2014, 547 01, NÁCHOD · protokol CZ-3623-14-12-0342Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 12. 2015 · stanice: DOBENÍNSKÁ 2014, 547 01, NÁCHOD
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 12. 2016 · stanice: BEZRUČOVA 905, 552 03, ČESKÁ SKALICEPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 12. 2016 · stanice: BEZRUČOVA 905, 552 03, ČESKÁ SKALICE · protokol CZ-3614-15-12-0213
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: BEZRUČOVA 905, 552 03, ČESKÁ SKALICEEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: BEZRUČOVA 905, 552 03, ČESKÁ SKALICE · protokol CZ-3614-16-09-0944
-
Nový vlastník CDS s.r.o. Náchod (IČO 60110244)
-
Prohlídka na žádost provozovatele výsledek: nezpůsobilé k provozu · stanice: BEZRUČOVA 905, 552 03, ČESKÁ SKALICE · protokol CZ-3614-16-11-1192
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 12. 2017 · stanice: BEZRUČOVA 905, 552 03, ČESKÁ SKALICE · protokol CZ-3614-16-12-0492
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 1. 2. 2018 · stanice: DOBENÍNSKÁ 2014, 547 01, NÁCHOD · protokol CZ-3623-18-01-0010
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 1. 2019 · stanice: HRADIŠŤSKÁ 551, 533 53, PARDUBICE, POLABINY · protokol CZ-3610-18-02-0240Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 2. 2019 · stanice: HRADIŠŤSKÁ 551, 533 53, PARDUBICE, POLABINY · protokol CZ-3610-18-02-0230
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 1. 2020 · stanice: BEZRUČOVA 905, 552 03, ČESKÁ SKALICE · protokol CZ-3614-19-01-0315
-
Technická silniční kontrola výsledek: nezpůsobilé k provozu · stanice: MASARYKOVO NÁMĚSTÍ 40, 547 01, NÁCHOD · protokol CZ-8605-19-02-0001
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: DOBENÍNSKÁ 2014, 547 01, NÁCHOD · protokol CZ-3623-19-03-0957
-
Nový vlastník a provozovatel MyBus, s.r.o. (IČO 29144337)
-
Nový vlastník a provozovatel UNICUS Bohemia s.r.o. (IČO 27533191)
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 4 (KAROSA AXER 2004 v ČR v průměru 2,3, medián 1)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 4,5 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 46,9 %
Srovnáváme s 111 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu KAROSA AXER
Hlídat toto vozidlo
Toto vozidlo je v registru zaniklé. Zaniklé vozidlo se do provozu nevrací, hlídání u něj nemá smysl.
Výbava zapsaná v registru
- ABS
- TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (66)
Identifikace
- Tovární značka
- KAROSA
- Obchodní označení
- AXER
- Typ
- KAROSA AXER C 956.1074 / C 956.1074
- Typ kód
- C 956.1074
- VIN
- TMKC610744M007686
- PČV
- 3323447
- Druh vozidla
- AUTOBUS
- Druh vozidla 2. ř.
- MEZIMĚSTSKÝ
- Kategorie vozidla
- M3
- Výrobce vozidla
- KAROSA, A.S., VYSOKÉ MÝTO, ČESKÁ REPUBLIKA
- Rok výroby
- 2004
- Datum 1. registrace
- 8. 4. 2004
- Datum 1. registrace v ČR
- 8. 4. 2004
- Druh (typ)
- JEDNOPODLAŽNÍ
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- IVECO FRANCE, S.A., BOURBON LANCY, FRANCIE
- Typ motoru
- CURSOR F2BE1682G
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 228 / 2050
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 7790
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ -1 ZADNÍ
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 100
- Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
- 0
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- 2001/27A
- Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
- 0,8
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 0 / 0 / 0
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 92/ 1540
- Za jízdy
- 80
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 11990/ 2500/ 3165
- Rozvor [mm]
- 6270
- Provozní hmotnost
- 11500
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 18000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 6500/ 6500
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 2500/ 2500
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 750/ 750
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 21000/ 21000
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 295/80 R 22.5 152/148 M/ 22.5 X 8.25
295/80 R 22.5 152/148 M [2]/ 22.5 X 8.25
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- KAROSA, A.S., VYSOKÉ MÝTO, ČESKÁ REPUBLIKA
- Výrobní číslo karoserie
- TMKC610744M007686
- Barva
- ŽLUTÁ-ZÁKLADNÍ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 72 / 50 / 22
- Spojovací zařízení - druh
- A50-X
- ABS
- ano
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- ZÁNIK
- ZTP
- 4554-003-05
- Číslo TP
- UF527649
- Číslo ORV
- UAU893733
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- RM zániku
- TRUTNOV
- Doplňkový text na TP
- TZ SPORTJACHT A8SD1237*, vyř.č. 186/2019
- Další záznamy
- Při obsaditelnosti 50-ti sedících je ve vozidle prostor pro dětský kočárek.
Vozidlo je vybaveno: klimatizací.
Všechny elektrospotřebiče jsou v provedení 24 V.
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: TMKC610744M007686
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.