LIAZ 150.261
- 1992
- ŠEDÁ
- motorová nafta (NM)
- 11940 cm³
- 212 kW ≈ 288 k
VINTNL150261M2DA0237
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 7:59 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TNL150261M2DA0237
Semafor rizik
Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.
- Červenáz registru Vozidlo je vyřazeno z provozuVozidlo je v registru vedeno jako vyřazené z provozu a nesmí jezdit po silnicích. Důvod v registru: Na žádost vlastníka.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 12 dnů (28. 3. 2014 až 9. 4. 2014). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1992. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- LIAZ
- Model
- LIAZ 150.261
- Typ
- / 150.261
- Datum 1. registrace
- 5. 2. 1992
- Datum 1. registrace v ČR
- 5. 2. 1992
- Barva
- ŠEDÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 11940 cm³
- Výkon
- 212 kW
- Kategorie
- N3 – Nákladní automobil valníkový
- Stav v registru
- vyřazené z provozu
Aktuálně v registru
- Vlastník: STATEK BENECKO s.r.o. (IČO 64257461) od 9. 4. 2014
- Provozovatel: STATEK BENECKO s.r.o. (IČO 64257461) od 9. 4. 2014
Obvyklé u modelu ve stáří 32 let (všechny roky výroby): 50–264 tis. km (medián 120 970 km, 36 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 5. 2. 1992 | První registrace | FAD spol. s r.o. (IČO 44564104) | Registr silničních vozidel |
| 13. 7. 2010 | Nový provozovatel | Josef Aleš (IČO 63282640) | Registr silničních vozidel |
| 23. 7. 2010 | Nový vlastník | Josef Aleš (IČO 63282640) | Registr silničních vozidel |
| 28. 3. 2014 | Nový vlastník a provozovatel | STATEK BENECKO s.r.o. (IČO 64257461) | Registr silničních vozidel |
| 9. 4. 2014 | Nový vlastník a provozovatel | STATEK BENECKO s.r.o. (IČO 64257461) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 26. 9. 2024 | Pravidelná STK | Trutnov (č. 3601) | 352 269 km | způsobilé | 3 lehké
| 26. 9. 2025 |
| 25. 9. 2024 | Měření emisí | Vrchlabí (č. 561012) | 352 222 km | způsobilé | bez závad | 25. 9. 2025 |
| 26. 9. 2023 | Pravidelná STK | Turnov (č. 3617) | 351 884 km | způsobilé | 7 lehkých
| 26. 9. 2024 |
| 25. 9. 2023 | Měření emisí | Vrchlabí (č. 561012) | 351 822 km | způsobilé | bez závad | 25. 9. 2024 |
| 29. 9. 2022 | Pravidelná STK | Trutnov (č. 3601) | 351 383 km | způsobilé | 9 lehkých
| 29. 9. 2023 |
| 26. 9. 2022 | Měření emisí | Vrchlabí (č. 561012) | 351 339 km | způsobilé | bez závad | 26. 9. 2023 |
| 24. 9. 2021 | Pravidelná STK | Trutnov (č. 3601) | 350 683 km | způsobilé | 6 lehkých
| 24. 9. 2022 |
| 24. 9. 2021 | Měření emisí | Vrchlabí (č. 561012) | 350 658 km | způsobilé | bez závad | 24. 9. 2022 |
| 24. 9. 2020 | Pravidelná STK | Trutnov (č. 3601) | 350 345 km | způsobilé | 6 lehkých
| 24. 9. 2021 |
| 24. 9. 2020 | Měření emisí | Vrchlabí (č. 561012) | 350 320 km | způsobilé | bez závad | 24. 9. 2021 |
| 25. 9. 2019 | Pravidelná STK | Trutnov (č. 3601) | 349 992 km | způsobilé | 5 lehkých
| 25. 9. 2020 |
| 25. 9. 2019 | Měření emisí | Vrchlabí (č. 561012) | 349 967 km | způsobilé | bez závad | 25. 9. 2020 |
| 25. 9. 2018 | Pravidelná STK | Trutnov (č. 3601) | 349 343 km | způsobilé | 8 lehkých
| 25. 9. 2019 |
| 25. 9. 2018 | Měření emisí | Vrchlabí (č. 561012) | 349 306 km | – | bez závad | 25. 9. 2019 |
| 2. 10. 2017 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3601) | 347 412 km | způsobilé | 7 lehkých
| 2. 10. 2018 |
| 3. 10. 2016 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3601) | 347 081 km | způsobilé | 8 lehkých
| 3. 10. 2017 |
| 25. 9. 2015 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3601) | 345 298 km | způsobilé | 11 lehkých
| 25. 9. 2016 |
| 26. 9. 2014 | Pravidelná STK | Královéhradecký kraj (č. 3601) | 344 098 km | způsobilé | 10 lehkých
| 26. 9. 2015 |
| 8. 4. 2014 | Evidenční kontrola | Královéhradecký kraj (č. 3601) | 343 189 km | způsobilé | bez závad | |
| 26. 9. 2013 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3317) | 342 870 km | způsobilé | 11 lehkých
| 26. 9. 2014 |
| 28. 6. 2012 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3317) | 325 316 km | způsobilé | 9 lehkých
| 28. 6. 2013 |
| 8. 7. 2011 | Opakovaná STK | Jihočeský kraj (č. 3317) | 304 287 km | způsobilé | 7 lehkých
| 24. 6. 2012 |
| 24. 6. 2011 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3317) | 303 730 km | dočasně způsobilé | 6 lehkých, 4 vážné
| 24. 7. 2011 |
| 19. 7. 2010 | Evidenční kontrola | Jihočeský kraj (č. 3317) | 294 062 km nižší než dříve | způsobilé | 3 lehké
| 19. 7. 2010 |
| 23. 6. 2010 | Pravidelná STK | Liberecký kraj (č. 3526) | 700 000 km | způsobilé | 5 lehkých
| 23. 6. 2011 |
| 14. 7. 2009 | Opakovaná STK | Liberecký kraj (č. 3526) | 63 000 km | způsobilé | 7 lehkých
| 29. 6. 2010 |
| 29. 6. 2009 | Pravidelná STK | Liberecký kraj (č. 3526) | 63 000 km | dočasně způsobilé | 5 lehkých, 9 vážných
| 29. 7. 2009 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový provozovatel FAD spol. s r.o. (IČO 44564104)
-
Nový provozovatel Josef Aleš (IČO 63282640)
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: CHLUMANY 100, 38422, CHLUMANY
-
Nový vlastník Josef Aleš (IČO 63282640)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 6. 2012 · stanice: CHLUMANY 100, 38422, CHLUMANY
-
Vyřazení z provozu PRACHATICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 9. 2014 · stanice: CHLUMANY 100, 38422, CHLUMANY
-
Konec vyřazení z provozu PRACHATICEVyřazení z provozu PRACHATICE
-
Nový vlastník a provozovatel STATEK BENECKO s.r.o. (IČO 64257461)Konec vyřazení z provozu PRACHATICE
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOVEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOV
-
Nový vlastník a provozovatel STATEK BENECKO s.r.o. (IČO 64257461)
-
Vyřazení z provozu JILEMNICE
-
Konec vyřazení z provozu JILEMNICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 9. 2015 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOV
-
Vyřazení z provozu JILEMNICE
-
Konec vyřazení z provozu JILEMNICE
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu JILEMNICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 9. 2016 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOV
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníkaVybavení zapsané v registru: ZÁVĚS
-
Konec vyřazení z provozu JILEMNICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 10. 2017 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOV
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu JILEMNICE
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu JILEMNICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 10. 2018 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOV · protokol CZ-3601-17-10-0008
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu JILEMNICE
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu JILEMNICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 9. 2019 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOV · protokol CZ-3601-18-09-0771
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu JILEMNICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 9. 2020 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOV · protokol CZ-3601-19-09-0736
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu JILEMNICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 9. 2021 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOV · protokol CZ-3601-20-09-0746
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu JILEMNICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 9. 2022 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOV · protokol CZ-3601-21-09-0773
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu JILEMNICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 9. 2023 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOV · protokol CZ-3601-22-09-0802
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu JILEMNICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 9. 2024 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-23-09-1800
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu JILEMNICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 9. 2025 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOV · protokol CZ-3601-24-09-0672
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 3. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- ZÁVĚS
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (57)
Identifikace
- Tovární značka
- LIAZ
- Obchodní označení
- LIAZ 150.261
- Typ
- / 150.261
- Typ kód
- 150.261
- VIN
- TNL150261M2DA0237
- PČV
- 7763151
- Druh vozidla
- Nákladní automobil valníkový
- Druh vozidla 2. ř.
- SKLÁPĚCÍ KORBA
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- LIAZ, S.P., JABLONEC NAD NISOU, ČR
- Datum 1. registrace
- 5. 2. 1992
- Datum 1. registrace v ČR
- 5. 2. 1992
- Druh (typ)
- SKLÁPĚCÍ KORBA
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- LIAZ, S.P., JABLONEC NAD NISOU, ČR
- Typ motoru
- M1.2A-MŠ 640 F
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 212 / 2000
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 11940
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 1
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 80
Emise a spotřeba
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- Spotřeba předpis
- ČSN
- Spotřeba při rychlosti [l.100 km⁻¹]
- 27 / 50
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 97/
- Za jízdy
- 88
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 6335/ 2500/ 2865
- Rozvor [mm]
- 3550
- Provozní hmotnost
- 7700
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 18000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 6700/ 6700
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 22000/ 22000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 39000/ 39000
- Ložná délka
- 4000
- Ložná šířka
- 2200
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 295/80 R22,5/ 8,25 X 22,5
295/80 R22,5/ 8,25 X 22,5
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- LIAZ, S.P., JABLONEC NAD NISOU, ČR
- Barva
- ŠEDÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- ZÁVĚS BK - 63, A - 122
- ABS
- ne
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- VYŘAZENO Z PROVOZU
- Číslo ORV
- UBJ633512
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Doplňkový text na TP
- DEPOZIT 8579/J, 29.9.2021 č. 8869/J.; DEPOZIT 19.10.2022 Č. 9230/J; 29.9.2023 č. 9626/J.; 30.09.2024 DEPOZIT 10019/J;
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: TNL150261M2DA0237
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.