LIAZ
- 1989
- ŠEDÁ-ZÁKLADNÍ
- motorová nafta (NM)
- 11940 cm³
- 212,5 kW ≈ 289 k
VINTNL151261K2DB0399
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 4:01 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TNL151261K2DB0399
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru 2× nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1989. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
- Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- LIAZ
- Typ
- LIAZ 150.261 / 150.261
- Rok výroby
- 1989
- Datum 1. registrace
- 14. 8. 1997
- Datum 1. registrace v ČR
- 14. 8. 1997
- Barva
- ŠEDÁ-ZÁKLADNÍ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 11940 cm³
- Výkon
- 212,5 kW
- Kategorie
- N3 – Nákladní automobil valníkový
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: ZEPOS a.s. (IČO 00121061) od 6. 6. 2001
- Provozovatel: ZEPOS a.s. (IČO 00121061) od 6. 6. 2001
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 19. 6. 1989 | Nový provozovatel | ALFA - BOHEMIA spol. s r.o., v likvidaci (IČO 43224580) | Registr silničních vozidel |
| 19. 10. 1992 | Nový provozovatel | DOMES BYLANY s.r.o. (IČO 40231127) | Registr silničních vozidel |
| 2. 6. 1997 | Nový provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 2. 6. 1997 | Nový provozovatel | TEPLICE, KOŠTANY, 8. KVETNA 435 | Registr silničních vozidel |
| 14. 8. 1997 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 10. 9. 1997 | Nový provozovatel | Jan Škopek (IČO 10399283) | Registr silničních vozidel |
| 6. 6. 2001 | Nový vlastník a provozovatel | ZEPOS a.s. (IČO 00121061) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2. 7. 2026 | Pravidelná STK | Roudnice nad Labem (č. 3513) | 68 206 km | způsobilé | 5 lehkých
| 2. 7. 2027 |
| 29. 6. 2026 | Měření emisí | Dobroměřice (č. 150701) | 68 163 km | způsobilé | bez závad | 29. 6. 2028 |
| 25. 6. 2025 | Pravidelná STK | Roudnice nad Labem (č. 3513) | 67 182 km | způsobilé | 6 lehkých
| 25. 6. 2026 |
| 25. 6. 2025 | Měření emisí | Dobroměřice (č. 150701) | 67 142 km | způsobilé | bez závad | 25. 6. 2027 |
| 2. 7. 2024 | Pravidelná STK | Roudnice nad Labem (č. 3513) | 65 877 km | způsobilé | 6 lehkých
| 2. 7. 2025 |
| 1. 7. 2024 | Měření emisí | Dobroměřice (č. 150701) | 65 837 km | způsobilé | bez závad | 1. 7. 2026 |
| 4. 7. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Litoměřice (č. 3505) | 63 561 km | způsobilé | 9 lehkých
| 4. 7. 2024 |
| 7. 7. 2022 | Pravidelná STK | Roudnice nad Labem (č. 3513) | 61 142 km | způsobilé | 7 lehkých
| 7. 7. 2023 |
| 30. 6. 2022 | Měření emisí | Dobroměřice (č. 450704) | 60 933 km | způsobilé | bez závad | 30. 6. 2024 |
| 2. 7. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Roudnice nad Labem (č. 3513) | 59 723 km | způsobilé | 5 lehkých
| 2. 7. 2022 |
| 19. 6. 2020 | Pravidelná STK + měření emisí | Roudnice nad Labem (č. 3513) | 58 413 km | způsobilé | 9 lehkých
| 19. 6. 2021 |
| 26. 6. 2019 | Pravidelná STK + měření emisí | Roudnice nad Labem (č. 3513) | 56 234 km | způsobilé | 7 lehkých
| 26. 6. 2020 |
| 27. 6. 2018 | Pravidelná STK + měření emisí | Roudnice nad Labem (č. 3513) | 54 818 km | způsobilé | 5 lehkých
| 27. 6. 2019 |
| 3. 7. 2017 | Pravidelná STK | Ústecký kraj (č. 3513) | 52 255 km | způsobilé | 9 lehkých
| 3. 7. 2018 |
| 11. 7. 2016 | Pravidelná STK | Ústecký kraj (č. 3513) | 50 089 km | způsobilé | 6 lehkých
| 11. 7. 2017 |
| 8. 7. 2015 | Pravidelná STK | Ústecký kraj (č. 3513) | 47 003 km | způsobilé | 7 lehkých
| 8. 7. 2016 |
| 22. 7. 2014 | Pravidelná STK | Ústecký kraj (č. 3513) | 37 990 km | způsobilé | 9 lehkých
| 22. 7. 2015 |
| 22. 7. 2013 | Pravidelná STK | Ústecký kraj (č. 3513) | 34 136 km | způsobilé | 8 lehkých
| 22. 7. 2014 |
| 18. 7. 2012 | Pravidelná STK | Ústecký kraj (č. 3513) | 31 200 km nižší než dříve | způsobilé | 10 lehkých
| 18. 7. 2013 |
| 1. 4. 2011 | Pravidelná STK | Ústecký kraj (č. 3513) | 100 000 km | způsobilé | 9 lehkých
| 1. 4. 2012 |
| 30. 3. 2010 | Pravidelná STK | Ústecký kraj (č. 3513) | 95 000 km nižší než dříve | způsobilé | 7 lehkých
| 30. 3. 2011 |
| 14. 3. 2009 | Pravidelná STK | Ústecký kraj (č. 3513) | 169 000 km | způsobilé | 7 lehkých
| 14. 3. 2010 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
Nový provozovatel ALFA - BOHEMIA spol. s r.o., v likvidaci (IČO 43224580)
-
Nový provozovatel DOMES BYLANY s.r.o. (IČO 40231127)
-
Nový provozovatel fyzická osobaNový provozovatel TEPLICE, KOŠTANY, 8. KVETNA 435
-
První registrace (svět i ČR)
-
Nový provozovatel Jan Škopek (IČO 10399283)
-
Nový vlastník a provozovatel ZEPOS a.s. (IČO 00121061)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 4. 2012 · stanice: ŽIŽKOVA 2483, 41301, ROUDNICE NAD LABEM
-
Vyřazení z provozu LOVOSICEKonec vyřazení z provozu LOVOSICEVyřazení z provozu LOVOSICE
-
Konec vyřazení z provozu LOVOSICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 7. 2014 · stanice: ŽIŽKOVA 2483, 41301, ROUDNICE NAD LABEM
-
Vyřazení z provozu LOVOSICE
-
Konec vyřazení z provozu LOVOSICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 7. 2015 · stanice: ŽIŽKOVA 2483, 41301, ROUDNICE NAD LABEM
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 7. 2016 · stanice: ŽIŽKOVA 2483, 41301, ROUDNICE NAD LABEM
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu LOVOSICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 7. 2017 · stanice: ŽIŽKOVA 2483, 41301, ROUDNICE NAD LABEM
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu LOVOSICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 7. 2018 · stanice: ŽIŽKOVA 2483, 41301, ROUDNICE NAD LABEM · protokol CZ-3513-17-07-0107
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu LOVOSICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 6. 2019 · stanice: ŽIŽKOVA 2483, 41301, ROUDNICE NAD LABEM · protokol CZ-3513-18-06-1933
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu LOVOSICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 6. 2020 · stanice: ŽIŽKOVA 2483, 41301, ROUDNICE NAD LABEM · protokol CZ-3513-19-06-1790
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu LOVOSICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 6. 2021 · stanice: ŽIŽKOVA 2483, 41301, ROUDNICE NAD LABEM · protokol CZ-3513-20-06-1501
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 7. 2022 · stanice: ŽIŽKOVA 2483, 41301, ROUDNICE NAD LABEM · protokol CZ-3513-21-07-0137
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu LOVOSICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 7. 2023 · stanice: ŽIŽKOVA 2483, 41301, ROUDNICE NAD LABEM · protokol CZ-3513-22-07-0131
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu LOVOSICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 7. 2024 · stanice: U TEREZÍNSKÉ KŘIŽOVATKY 176, 41201, LITOMĚŘICE · protokol CZ-3505-23-07-0125
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu LOVOSICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 7. 2025 · stanice: ŽIŽKOVA 2483, 41301, ROUDNICE NAD LABEM · protokol CZ-3513-24-07-0143
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu LOVOSICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 6. 2026 · stanice: ŽIŽKOVA 2483, 41301, ROUDNICE NAD LABEM · protokol CZ-3513-25-06-1400
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu LOVOSICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 7. 2027 · stanice: ŽIŽKOVA 2483, 41301, ROUDNICE NAD LABEM · protokol CZ-3513-26-07-0098
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Záznamy bez uvedeného data
- Nový provozovatel – MOST
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (60)
Identifikace
- Tovární značka
- LIAZ
- Typ
- LIAZ 150.261 / 150.261
- Typ kód
- 150.261
- VIN
- TNL151261K2DB0399
- PČV
- 4287019
- Druh vozidla
- Nákladní automobil valníkový
- Druh vozidla 2. ř.
- VALNÍKOVÝ
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- .LIAZ
- Rok výroby
- 1989
- Datum 1. registrace
- 14. 8. 1997
- Datum 1. registrace v ČR
- 14. 8. 1997
- Druh (typ)
- VALNÍK SKLÁPĚCÍ
- Zařazení vozidla
- RSV
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- LIAZ
- Typ motoru
- M1.2A-MŠ 640 F
- Číslo motoru
- K51-521-1040
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 212.5 / 2000
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 11940
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ 2-2
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 80
- Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
- 0
Emise a spotřeba
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 0 / 0 / 0
- Spotřeba při rychlosti [l.100 km⁻¹]
- 0 /
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 97/ 0
- Za jízdy
- 88
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 6335/ 2500/ 2985
- Rozvor [mm]
- 3550
- Provozní hmotnost
- 8360
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 17000/ 17000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 6500/ 6500
10500/ 10500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 21000/ 21000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 38000/ 38000
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 11.00 R20 16PR/ 8.00 - 20
11.00 R20 16PR/ 8.00 - 20
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobní číslo karoserie
- TNL151.261K2DB0399
- Barva
- ŠEDÁ-ZÁKLADNÍ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA S
- ABS
- ne
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ne
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 1807-001-91
- Číslo ORV
- UBI540293
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 103
- Další záznamy
- VOZIDLO MŮŽE POŽÍVAT STÁVAJÍCÍ SKLÁPĚKOVOU NÁSTAVBU JAKO VÝMĚNNOU. JE TECHNICKY
ZPŮSOBILÉ K ČINNOSTI V ROSTLINNÉ VÝROBĚ S DALŠÍMI VÝMĚNNÝMI ZEMĚDĚLSKÝMI
NÁSTAVBAMI SCHVÁLENÉHO TYPU, NAPŘ. VALNÍKOVÁ, SKLÁPĚČKOVÁ, CISTERNOVÁ,
VELKOOBJEMOVÁ, SKŘÍŇOVÁ APOD. (DUCOM S.R.O., IČO 25886606 STRACHOTÍN).
VOZIDLO PLNÍ USTANOVENÍ Z..56/2001SB. VE ZNĚNÍ POZDĚJŠÍCH ZMKĚN A DOPLŇKŮ.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: TNL151261K2DB0399
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.