LIAZ 151.261
- 1989
- ORANŽOVÁ
- motorová nafta (NM)
- 11940 cm³
- 212,5 kW ≈ 289 k
VINTNL151261K2DB0449
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 2:16 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TNL151261K2DB0449
Semafor rizik
Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.
- Červenáz registru Vozidlo zaniklo (vyřazeno z registru)Stav „zánik“ znamená, že bylo trvale vyřazeno z evidence, například po ekologické likvidaci, zničení nebo odcizení.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru 2× nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 5 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 1,7 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 16 dnů (29. 5. 2013 až 14. 6. 2013). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1989. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- LIAZ
- Model
- 151.261
- Typ
- LIAZ 151.261 /
- Rok výroby
- 1989
- Datum 1. registrace
- 1. 1. 1989
- Datum 1. registrace v ČR
- 1. 1. 1989
- Barva
- ORANŽOVÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 11940 cm³
- Výkon
- 212,5 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- zaniklé (vyřazeno z registru)
Aktuálně v registru
- Vlastník: Jaroslav Čipera (IČO 43839576) od 11. 5. 2020
- Provozovatel: Jaroslav Čipera (IČO 43839576) od 11. 5. 2020
Obvyklé u modelu ve stáří 31 let: 43–220 tis. km (medián 79 456 km, 33 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 1. 1. 1989 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 15. 11. 1990 | Nový provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 29. 1. 2001 | Nový vlastník a provozovatel | Elektromontáže Písek, spol. s r.o. (IČO 47238224) | Registr silničních vozidel |
| 29. 5. 2013 | Nový vlastník a provozovatel | SETERM CB a.s. (IČO 26031949) | Registr silničních vozidel |
| 14. 6. 2013 | Nový vlastník a provozovatel | SETERM CB a.s. (IČO 26031949) | Registr silničních vozidel |
| 5. 5. 2020 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 11. 5. 2020 | Nový vlastník a provozovatel | Jaroslav Čipera (IČO 43839576) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 23. 4. 2020 | Evidenční kontrola | České Budějovice (č. 3307) | 220 098 km | způsobilé | 1 lehká
| |
| 27. 3. 2019 | Opakovaná STK | Písek (č. 3318) | 202 545 km | způsobilé | 10 lehkých
| 5. 3. 2020 |
| 5. 3. 2019 | Pravidelná STK + měření emisí | Písek (č. 3318) | 200 559 km | dočasně způsobilé | 10 lehkých, 1 vážná
| 5. 3. 2020 |
| 5. 4. 2018 | Opakovaná STK | Písek (č. 3318) | 179 353 km | způsobilé | 7 lehkých
| 5. 3. 2019 |
| 5. 3. 2018 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3307) | 177 610 km | dočasně způsobilé | 4 lehké, 6 vážných
| 4. 4. 2018 |
| 5. 3. 2018 | Měření emisí | České Budějovice (č. 530107) | 177 598 km | – | bez závad | 5. 3. 2019 |
| 23. 3. 2017 | Opakovaná STK | Jihočeský kraj (č. 3318) | 154 094 km | způsobilé | 8 lehkých
| 7. 3. 2018 |
| 7. 3. 2017 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3318) | 152 729 km | dočasně způsobilé | 8 lehkých, 5 vážných
| 6. 4. 2017 |
| 7. 4. 2016 | Opakovaná STK | Jihočeský kraj (č. 3307) | 134 856 km | způsobilé | bez závad | 8. 3. 2017 |
| 31. 3. 2016 | Na žádost zákazníka | Jihočeský kraj (č. 3307) | 133 354 km | dočasně způsobilé | 1 vážná
| |
| 23. 3. 2016 | Na žádost zákazníka | Jihočeský kraj (č. 3307) | 132 889 km | dočasně způsobilé | 1 vážná
| |
| 8. 3. 2016 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3307) | 131 358 km | dočasně způsobilé | 4 lehké, 2 vážné
| 7. 4. 2016 |
| 27. 2. 2015 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3318) | 106 634 km | způsobilé | 10 lehkých
| 27. 2. 2016 |
| 3. 3. 2014 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3318) | 84 656 km | způsobilé | 7 lehkých
| 3. 3. 2015 |
| 12. 6. 2013 | Evidenční kontrola | Jihočeský kraj (č. 3318) | 66 652 km | způsobilé | bez závad | |
| 1. 3. 2013 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3318) | 58 950 km | způsobilé | 5 lehkých
| 1. 3. 2014 |
| 5. 3. 2012 | Opakovaná STK | Jihočeský kraj (č. 3318) | 33 652 km | způsobilé | 6 lehkých
| 1. 3. 2013 |
| 1. 3. 2012 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3318) | 33 632 km | nezpůsobilé | 5 lehkých, 1 vážná, 2 nebezpečné
| 1. 3. 2012 |
| 24. 3. 2011 | Opakovaná STK | Jihočeský kraj (č. 3318) | 12 712 km nižší než dříve | způsobilé | 3 lehké
| 28. 2. 2012 |
| 28. 2. 2011 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3318) | 110 026 km | dočasně způsobilé | 6 lehkých, 4 vážné
| 30. 3. 2011 |
| 5. 3. 2010 | Opakovaná STK | Jihočeský kraj (č. 3318) | 4 138 km | způsobilé | 6 lehkých
| 26. 2. 2011 |
| 26. 2. 2010 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3318) | 4 129 km nižší než dříve | nezpůsobilé | 6 lehkých, 2 vážné, 4 nebezpečné
| 26. 2. 2010 |
| 25. 2. 2009 | Pravidelná STK | Jihočeský kraj (č. 3309) | 64 275 km | způsobilé | 9 lehkých
| 25. 2. 2010 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)
-
Nový provozovatel fyzická osoba
-
Nový vlastník a provozovatel Elektromontáže Písek, spol. s r.o. (IČO 47238224)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 3. 2013 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 3. 2014 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK
-
Nový vlastník a provozovatel SETERM CB a.s. (IČO 26031949)
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK
-
Nový vlastník a provozovatel SETERM CB a.s. (IČO 26031949)Vybavení zapsané v registru: ZÁVĚS
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 3. 2015 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 2. 2016 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 7. 4. 2016 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4
-
Prohlídka na žádost provozovatele výsledek: dočasně způsobilé k provozu · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4Prohlídka na žádost provozovatele výsledek: dočasně způsobilé k provozu · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4
-
Prohlídka na žádost provozovatele výsledek: dočasně způsobilé k provozu · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 3. 2017 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 6. 4. 2017 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-17-03-0081
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 3. 2018 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-17-03-0256
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 4. 4. 2018 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-18-03-0440
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 3. 2019 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-18-04-0038
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 4. 4. 2019 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-19-03-0025
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 3. 2020 · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-19-03-0277
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 37004, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-20-04-3357
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
-
Nový vlastník a provozovatel Jaroslav Čipera (IČO 43839576)Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Záznamy bez uvedeného data
- Nový provozovatel – TEMELÍN OKR.CESKÉ BUDEJOVICE
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 5 (LIAZ 151.261 1989 v ČR obvykle 1,7, medián 1)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 0 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 76,4 %
Srovnáváme s 208 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu LIAZ 151.261
Hlídat toto vozidlo
Toto vozidlo je v registru zaniklé. Zaniklé vozidlo se do provozu nevrací, hlídání u něj nemá smysl.
Výbava zapsaná v registru
- ZÁVĚS
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (59)
Identifikace
- Tovární značka
- LIAZ
- Obchodní označení
- 151.261
- Typ
- LIAZ 151.261 /
- VIN
- TNL151261K2DB0449
- PČV
- 7761413
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- SKLÁPĚČKOVÝ
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- LIAZ, O.P., JABLONEC NAD NISOU, ČR
- Rok výroby
- 1989
- Datum 1. registrace
- 1. 1. 1989
- Datum 1. registrace v ČR
- 1. 1. 1989
- Druh (typ)
- VALNÍKOVÁ SKLÁPĚCÍ
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- LIAZ, O.P, JABLONEC NAD NISOU, ČR
- Typ motoru
- M1.2A-MŠ 640 F
- Číslo motoru
- K61-521-0645
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 212.5 / 2000
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 11940
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ -2
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 80
Emise a spotřeba
- Spotřeba předpis
- ČSN
- Spotřeba při rychlosti [l.100 km⁻¹]
- 28 / 50
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 97/
- Za jízdy
- 88
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 6335/ 2500/ 2985
- Rozvor [mm]
- 3550
- Provozní hmotnost
- 8360
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 17000/ 17000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 6500/ 6500
10500/ 10500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 21000/ 21000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 38000/ 38000
- Ložná délka
- 4000
- Ložná šířka
- 2200
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 11.00 R20 16 PR/ 8.0 - 20
11.00 R20 16 PR/ 8.0 - 20
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- LIAZ, O.P., JABLONEC NAD NISOU, ČR
- Barva
- ORANŽOVÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- závěs 16 ČSN 30 3660.2
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ne
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- ZÁNIK
- ZTP
- 1807-002-90
- Číslo TP
- UI999374
- Číslo ORV
- UAZ605601
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- RM zániku
- TÁBOR
- Doplňkový text na TP
- ukončena leasingová sml.,KOOPERATIVA CZ-0010-6296220543, OBNOVENO PŮVODNÍ VIN Č.J. 9521/2016 ZE DNE 24.3.2016
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: TNL151261K2DB0449
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.