TATRA 815

  • 1992
  • MODRÁ-ZÁKLADNÍ
  • motorová nafta (NM)
  • 15825 cm³
  • 210 kW ≈ 286 k

VINTNT285S36NK019745

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 2:45 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TNT285S36NK019745

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo zaniklo (vyřazeno z registru)Stav „zánik“ znamená, že bylo trvale vyřazeno z evidence, například po ekologické likvidaci, zničení nebo odcizení.
  • Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 2,0 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1992. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
TATRA
Model
815
Typ
TATRA 815-2 S3 28210 6X6.2 / 815-2 S3 28210
Rok výroby
1992
Datum 1. registrace
1. 1. 1992
Datum 1. registrace v ČR
17. 12. 1996
Barva
MODRÁ-ZÁKLADNÍ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
15825 cm³
Výkon
210 kW
Kategorie
N3 – Nákladní automobil terénní sklápěcí
Stav v registru
zaniklé (vyřazeno z registru)

Aktuálně v registru

Stav tachometru
117 343 km
při prohlídce 17. 8. 2018
stav v některé prohlídce nižší než dříve

Obvyklé u modelu ve stáří 26 let (všechny roky výroby): 41–283 tis. km (medián 96 922 km, 970 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

4
Vlastníci v registru
Václav Novák
od 19. 2. 2016

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
1. 1. 1992 První registrace Registr silničních vozidel
17. 12. 1996 První registrace v ČR Registr silničních vozidel
17. 12. 1996 Nový provozovatel "LSHC, spol. s r.o." (IČO 48290190) Registr silničních vozidel
15. 12. 1998 Nový provozovatel Libor Vítek (IČO 12073318) Registr silničních vozidel
21. 9. 2004 Nový provozovatel BOHUMIL FIALKA MYSLIBORICE 186 Registr silničních vozidel
18. 10. 2004 Nový provozovatel Jiří Cimický (IČO 63523396) Registr silničních vozidel
14. 11. 2007 Nový vlastník a provozovatel DREDGER s.r.o. (IČO 26353571) Registr silničních vozidel
2. 6. 2014 Nový vlastník a provozovatel VIDEST s.r.o. (IČO 27995771) Registr silničních vozidel
19. 2. 2016 Nový vlastník a provozovatel Václav Novák (IČO 43756905) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

050 000100 000150 000 201620172018 16. 7. 2015: 67 067 km8. 2. 2016: 77 051 km15. 7. 2016: 90 893 km18. 7. 2017: 103 689 km16. 8. 2018: 17 331 km17. 8. 2018: 117 343 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
17. 8. 2018 Pravidelná STK Říčany (č. 3227) 117 343 km způsobilé
12 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.11.3.1 Mírná povrchová koroze/oxidace brzdového potrubí. lehká
  • 1.1.16.5.1 Některá prachovka brzdového válce / válečku je poškozená, ale plní svoji funkci. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 6.2.5.1.1 Sedadlo řidiče má poškozený nebo opotřebený povrch sedadla. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 0.2.2.1.1 Vozidlo uvedené do provozu v ČR před 1.1.2002 není vybaveno výrobním štítkem, nebo je štítek nečitelný, nebo některé předepsané údaje chybí. lehká
17. 8. 2019
16. 8. 2018 Měření emisí Světice (č. 520913) 17 331 km nižší než dříve – bez závad 16. 8. 2019
18. 7. 2017 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3227) 103 689 km způsobilé
14 lehkých
  • 0.1.3.1 Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 2.1.5.1.1 Netěsnost posilovače řízení. lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
  • 6.2.8.1.1 Stupátko nebo schůdky poškozeny nebo zkorodovány, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. lehká
  • 6.2.10.1.1 Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
  • 6.2.11.1.1 Poškození bočnice, čela valníkové karoserie. lehká
  • 0.2.2.1.1 Vozidlo uvedené do provozu v ČR před 1.1.2002 není vybaveno výrobním štítkem, nebo je štítek nečitelný, nebo některé předepsané údaje chybí. lehká
  • 2.4.1.1 Seřízení sbíhavosti (rozbíhavost) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. lehká
  • 6.1.2.2.1 Některá část výfukového systému nebo jeho upevnění je poškozené, ale tato závada nemá vliv na funkci systému. lehká
18. 7. 2018
15. 7. 2016 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3227) 90 893 km způsobilé
15 lehkých
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 1.1.16.5.1 Některá prachovka brzdového válce / válečku je poškozená, ale plní svoji funkci. lehká
  • 2.1.1.5.1 Netěsnost převodky řízení. lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
  • 4.11.1.1 Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. lehká
  • 4.11.3.1 Izolace elektrického kabelu ve zhoršeném stavu. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.1.3.5.1 Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené nebo zasažené povrchovou korozí, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. lehká
  • 6.1.3.6.1 Upevnění palivového potrubí je uvolněné, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 7.5.1.1 Doba použitelnosti některých zdravotnických potřeb autolékárničky je překročena. lehká
  • 7.13.2.1 Označení nebo nápisy na vozidle jsou částečně poškozené, avšak jsou čitelné a plní svoji funkci. lehká
  • 0.2.2.1.1 Vozidlo uvedené do provozu v ČR před 1.1.2002 není vybaveno výrobním štítkem, nebo je štítek nečitelný, nebo některé předepsané údaje chybí. lehká
15. 7. 2017
8. 2. 2016 Evidenční kontrola Středočeský kraj (č. 3227) 77 051 km způsobilé bez závad
16. 7. 2015 Opakovaná STK Karlovarský kraj (č. 3409) 67 067 km způsobilé
5 lehkých
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 0.2.2.1.1 Vozidlo uvedené do provozu v ČR před 1.1.2002 není vybaveno výrobním štítkem, nebo je štítek nečitelný, nebo některé předepsané údaje chybí. lehká
15. 7. 2016

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. První registrace v ČR
    Nový provozovatel "LSHC, spol. s r.o." (IČO 48290190)
  3. Nový provozovatel Libor Vítek (IČO 12073318)
  4. Nový provozovatel BOHUMIL FIALKA MYSLIBORICE 186
  5. Nový provozovatel Jiří Cimický (IČO 63523396)
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 5. 2008 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV
  7. Nový vlastník a provozovatel DREDGER s.r.o. (IČO 26353571)
  8. Evidenční kontrola výsledek: výsledek nezjištěn · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 7. 2013 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov
  10. Vyřazení z provozu KARLOVY VARY
  11. Konec vyřazení z provozu KARLOVY VARY
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 7. 2014 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov
  13. Vyřazení z provozu KARLOVY VARY
  14. Konec vyřazení z provozu KARLOVY VARY
  15. Nový vlastník a provozovatel VIDEST s.r.o. (IČO 27995771)
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 7. 2015 · stanice: Chebská 2239, 35601, Sokolov
  17. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 14. 8. 2015 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV
  18. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 7. 2016 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV
  19. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: KOLOVRATSKÁ 2020, 25101, ŘÍČANY
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: KOLOVRATSKÁ 2020, 25101, ŘÍČANY
  20. Nový vlastník a provozovatel Václav Novák (IČO 43756905)
  21. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 7. 2017 · stanice: KOLOVRATSKÁ 2020, 25101, ŘÍČANY
  22. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 7. 2018 · stanice: KOLOVRATSKÁ 2020, 25101, ŘÍČANY · protokol CZ-3227-17-07-0786
  23. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 8. 2019 · stanice: KOLOVRATSKÁ 2020, 25101, ŘÍČANY · protokol CZ-3227-18-08-0900
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 4 (TATRA 815 1992 v ČR obvykle 2,0, medián 1)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 1,1 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 88,3 %

Srovnáváme s 94 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu TATRA 815

Hlídat toto vozidlo

Toto vozidlo je v registru zaniklé. Zaniklé vozidlo se do provozu nevrací, hlídání u něj nemá smysl.

Výbava zapsaná v registru

  • ZÁVĚS

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (66)

Identifikace

Tovární značka
TATRA
Obchodní označení
815
Typ
TATRA 815-2 S3 28210 6X6.2 / 815-2 S3 28210
Varianta
6X6.2
Typ kód
815-2 S3 28210
VIN
TNT285S36NK019745
PČV
10234260
Druh vozidla
Nákladní automobil terénní sklápěcí
Druh vozidla 2. ř.
SKLÁPĚČKOVÝ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
TATRA, KOPŘIVNICE, ČR
Rok výroby
1992
Datum 1. registrace
1. 1. 1992
Datum 1. registrace v ČR
17. 12. 1996
Druh (typ)
SKLÁPĚČKOVÝ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
TATRA, KOPŘIVNICE, ČR
Typ motoru
T 3A-929.16
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
210 / 2200
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
15825
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
3/ -3
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90
Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
0

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
24-03 49-02 /
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.51
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Spotřeba při rychlosti [l.100 km⁻¹]
33 / 62
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
82/ 0
Za jízdy
84

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
7060/ 2500/ 3500
Rozvor [mm]
3550-1320
Provozní hmotnost
11300
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
24300/ 24300
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
6300/ 6300
9000/ 9000
9000/ 9000
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
20000/ 20000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
44000/ 44000
Ložná délka
4310
Ložná šířka
2305
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
11.00 R 20 16 PR NR 23/ 8.50-20-172/335-10/2
11.00 R 20 16 PR NR 23/ 8.50-20-172/335-10/2 ”2”
11.00 R 20 16 PR NR 23/ 8.50-20-172/335-10/2 ”2”
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
TATRA, KOPŘIVNICE, ČR
Výrobní číslo karoserie
TNT285S36NK019745
Barva
MODRÁ-ZÁKLADNÍ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
ZÁVĚS SAMOČINNÝ 50-30
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
ZÁNIK
Číslo TP
UF098047
Číslo ORV
UAP679452
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
RM zániku
ČERNOŠICE
Doplňkový text na TP
DNE 16.07.2015 OPRAVA VIN DLE SKUTEČNOSTI - ADM. CHYBA.
Další záznamy
Dne 10.04.2013 vystaven druhopis TP za popsaný TP č. AN 315387.
Dne 16.07.2015 oprava VIN dle skutečnosti - adm. chyba.

Další ověření (externí odkazy)