FUSO CANTER 7C15

  • 2013
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 2998 cm³
  • 110 kW ≈ 150 k

VINTYBFEB71CLDX06224

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 7:01 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TYBFEB71CLDX06224

STK propadla 23. 5. 2026. Novější prohlídka se mohla do registru dostat až po měsíční aktualizaci.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Technická kontrola (STK) je propadláPoslední platná pravidelná prohlídka v registru skončila 23. 5. 2026 (posuzujeme ke dni údajů z registru, novější prohlídka se mohla do registru dostat až později). Vozidlo bez platné STK nesmí jezdit po silnicích.
  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 61 dnů (24. 7. 2019 až 23. 9. 2019). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
FUSO
Model
CANTER 7C15
Typ
FE4P10-02-CZ6T
Datum 1. registrace
16. 5. 2013
Datum 1. registrace v ČR
16. 5. 2013
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
2998 cm³
Výkon
110 kW
Kategorie
N2 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK propadlá
platnost do 23. 5. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
304 722 km
při prohlídce 23. 5. 2025

Obvyklé u modelu 12 let po roce výroby (všechny roky výroby): 131–283 tis. km (medián 221 132 km, 38 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

4
Vlastníci v registru
Viktor Burcin
od 27. 9. 2019

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
16. 5. 2013 První registrace Mercedes-Benz Financial Services Česká republika s.r.o. (IČO 63997240) Registr silničních vozidel
16. 5. 2013 Nový provozovatel INTERCONEX - MOBIL, a. s. (IČO 60196629) Registr silničních vozidel
2. 10. 2017 Nový provozovatel Miroslav Zíka (IČO 15718581) Registr silničních vozidel
24. 7. 2019 Nový vlastník Miroslav Zíka (IČO 15718581) Registr silničních vozidel
23. 9. 2019 Nový vlastník a provozovatel Miroslav PAVLÍK s.r.o. (IČO 25162926) Registr silničních vozidel
27. 9. 2019 Nový vlastník a provozovatel Viktor Burcin (IČO 71985522) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0100 000200 000300 000400 000 201520172019202120232025 14. 5. 2014: 38 500 km13. 5. 2015: 78 329 km13. 5. 2016: 113 485 km12. 5. 2017: 145 619 km15. 5. 2017: 145 636 km19. 9. 2017: 153 210 km12. 2. 2018: 165 617 km11. 3. 2019: 183 956 km22. 7. 2019: 197 333 km13. 9. 2019: 197 651 km12. 3. 2020: 200 886 km13. 9. 2021: 250 900 km19. 9. 2022: 274 607 km19. 10. 2023: 295 725 km6. 1. 2025: 304 655 km6. 1. 2025: 304 656 km23. 5. 2025: 304 722 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
23. 5. 2025 Opakovaná STK + měření emisí Horoměřice (č. 3225) 304 722 km způsobilé bez závad 23. 5. 2026
6. 1. 2025 Měření emisí Horoměřice (č. 421024) 304 656 km nezpůsobilé
1 vážná
  • 8.2.2.2.1.6 Referenční nebo přeběhové otáčky nejsou ve stanoveném otáčkovém pásmu. vážná
6. 1. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Horoměřice (č. 3225) 304 655 km nezpůsobilé
6 vážných
  • 8.2.2.2.1.5 Regulace volnoběhu - otáčky nejsou ve stanoveném otáčkovém pásmu. vážná
  • 8.2.2.2.1.6 Referenční nebo přeběhové otáčky nejsou ve stanoveném otáčkovém pásmu. vážná
  • 8.2.2.2.1.11 Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky. vážná
  • 8.2.2.2.1.5 Regulace volnoběhu - otáčky nejsou ve stanoveném otáčkovém pásmu. vážná
  • 8.2.2.2.1.6 Referenční nebo přeběhové otáčky nejsou ve stanoveném otáčkovém pásmu. vážná
  • 8.2.2.2.1.11 Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky. vážná
19. 10. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Horoměřice (č. 3225) 295 725 km způsobilé
4 lehké
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.9.2.1 Některý spojovací prvek upevnění samostatného technického celku je uvolněný, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost upevnění samostatného technického celku. lehká
19. 10. 2024
19. 9. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Horoměřice (č. 3225) 274 607 km způsobilé
3 lehké
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.9.2.1 Některý spojovací prvek upevnění samostatného technického celku je uvolněný, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost upevnění samostatného technického celku. lehká
19. 9. 2023
13. 9. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Horoměřice (č. 3225) 250 900 km způsobilé
2 lehké
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
13. 9. 2022
12. 3. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Horoměřice (č. 3225) 200 886 km způsobilé
3 lehké
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
12. 3. 2021
13. 9. 2019 Evidenční kontrola Písek (č. 3318) 197 651 km způsobilé bez závad
22. 7. 2019 Evidenční kontrola Plzeň (č. 3413) 197 333 km způsobilé bez závad
11. 3. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 183 956 km způsobilé
5 lehkých
  • 0.1.2.1 Uchycení tabulky registrační značky je uvolněné, ale nehrozí bezprostředně její upadnutí nebo zhoršení podmínek její čitelnosti. lehká
  • 1.1.6.2.1 Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
11. 3. 2020
12. 2. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Plzeňský kraj (č. 3413) 165 617 km způsobilé
6 lehkých
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) – poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 3.3.4.1 Poškození zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
12. 2. 2019
19. 9. 2017 Evidenční kontrola Plzeňský kraj (č. 3413) 153 210 km způsobilé bez závad
15. 5. 2017 Opakovaná STK Plzeňský kraj (č. 3413) 145 636 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) – poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
12. 5. 2018
12. 5. 2017 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3413) 145 619 km dočasně způsobilé
3 lehké, 1 vážná
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) – poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 8.4.1.1.1 Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. vážná
11. 6. 2017
13. 5. 2016 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3413) 113 485 km způsobilé
2 lehké
  • 6.1.4.3.1 Některé spojovací prvky zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku jsou uvolněné nebo upevnění zařízení na vozidle je uvolněné, avšak tato závada nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
  • 7.13.2.1 Označení nebo nápisy na vozidle jsou částečně poškozené, avšak jsou čitelné a plní svoji funkci. lehká
13. 5. 2017
13. 5. 2015 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3413) 78 329 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) – poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.1.4.3.1 Některé spojovací prvky zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku jsou uvolněné nebo upevnění zařízení na vozidle je uvolněné, avšak tato závada nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
13. 5. 2016
14. 5. 2014 Pravidelná STK Plzeňský kraj (č. 3413) 38 500 km způsobilé bez závad 14. 5. 2015

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový provozovatel INTERCONEX - MOBIL, a. s. (IČO 60196629)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 5. 2014
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 5. 2015 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 5. 2016 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 5. 2017 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 11. 6. 2017 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-17-05-2750
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 5. 2018 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-17-05-3342
  7. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-17-09-3516
  8. Nový provozovatel Miroslav Zíka (IČO 15718581)
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 2. 2019 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-18-02-1991
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 3. 2020 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-19-03-2301
  11. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-19-07-5009
  12. Nový vlastník Miroslav Zíka (IČO 15718581)
  13. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: U HŘEBČINCE 2534, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3318-19-09-0100
  14. Nový vlastník a provozovatel Miroslav PAVLÍK s.r.o. (IČO 25162926)
    Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  15. Nový vlastník a provozovatel Viktor Burcin (IČO 71985522)
    Konec vyřazení z provozu PÍSEK
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 3. 2021 · stanice: SUCHDOLSKÁ 682, 252 62, HOROMĚŘICE · protokol CZ-3225-20-03-0720
  17. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 9. 2022 · stanice: SUCHDOLSKÁ 682, 252 62, HOROMĚŘICE · protokol CZ-3225-21-09-0845
  18. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 9. 2023 · stanice: SUCHDOLSKÁ 682, 252 62, HOROMĚŘICE · protokol CZ-3225-22-09-1175
  19. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 10. 2024 · stanice: SUCHDOLSKÁ 682, 252 62, HOROMĚŘICE · protokol CZ-3225-23-10-1395
  20. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 5. 2. 2025 · stanice: SUCHDOLSKÁ 682, 252 62, HOROMĚŘICE · protokol CZ-3225-25-01-0195
  21. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 5. 2026 · stanice: SUCHDOLSKÁ 682, 252 62, HOROMĚŘICE · protokol CZ-3225-25-05-1626
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 4. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (63)

Identifikace

Tovární značka
FUSO
Obchodní označení
CANTER 7C15
Typ
FE4P10-02-CZ6T
Varianta
4A84XN599
Verze
CM23KNX3
Typ kód
FE4P10-02-CZ6T
VIN
TYBFEB71CLDX06224
PČV
12648305
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BA
Kategorie vozidla
N2
Výrobce vozidla
MITSUBISHI FUSO TRUCK & BUS, CO., JAPONSKO
Datum 1. registrace
16. 5. 2013
Datum 1. registrace v ČR
16. 5. 2013
Druh (typ)
08 NOSIČ KONTEJNERU
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
IVECO, S.P.A., TORINO, ITÁLIE
Typ motoru
4P10-8AT4
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
110 / 3500
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
2998
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90
Nejvyšší rychlost omezení
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
2008/74K
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
89/ 2625
Za jízdy
74

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5150/ 2100/ 2200
Rozvor [mm]
2800
Provozní hmotnost
3300
Hmotnosti zatížení SZ
140
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
5990/ 5990
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
2600/ 2600
4500/ 4500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
3500/ 3500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
9490/ 9490
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
205/75 R 17.5 123/121 M / 17.5 X 6.00 ET 127
205/75 R 17.5 123/121 M [2] / 17.5 X 6.00 ET 127
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
NAVARA ABROLLKIPPER A.S., ČR
Výrobní číslo karoserie
NNASEX40A01003N
Barva
BÍLÁ
Barva doplňková
STŘÍBRNÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
3 / 3 / 0
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
8111-005-00
ES/EU
E8*NKS*0002
Číslo TP
UJ487655
Číslo ORV
UAY898196
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Další záznamy
Dostavba musí být schváleného typu nebo jednotlivě schválena.
Na výrobním štítku vozidla je uvedeno číslo ES homologace typu vozidla
e4*2007/46*0380 v I. stupni výroby (výrobce Mitsubishi Fuso Truck&Bus
Co.) a dále je vozidlo vybaveno doplňkovým výrobním štítkem s číslem
homologace typu vozidla e8*NKS*0002 (výrobce Daimler AG) ve II.
stupni výroby.
Pro vozidlo je výrobcem schváleno TZ třídy A50-X, typ AL-KO KOBER
68-1, schvalovací značka e1 00-0157, bez výrobního čísla. Ostatní TZ
musí mít samostatné schválení.
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
07.05.2020 PŘESTAVBA VOZIDLA: NOSIČ KONTEJNERU JNK 5t.

Další ověření (externí odkazy)