FUSO CANTER

  • 2017
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 2998 cm³
  • 110 kW ≈ 150 k

VINTYBFEB71ELDY12617

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 2:46 · https://www.provervozidlo.cz/vin/TYBFEB71ELDY12617

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 110 dnů (28. 5. 2026 až 15. 9. 2026). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
FUSO
Model
CANTER
Typ
/ FE4P10TF1N2
Rok výroby
2017
Datum 1. registrace
16. 11. 2017
Datum 1. registrace v ČR
16. 11. 2017
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
2998 cm³
Výkon
110 kW
Kategorie
N2 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 24. 8. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
198 879 km
při prohlídce 24. 8. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 9 let: 81–234 tis. km (medián 134 092 km, 31 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

4
Vlastníci v registru
Fossterra s.r.o.
od 15. 9. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
16. 11. 2017 První registrace MPTA GROUP s.r.o. (IČO 28606680) Registr silničních vozidel
6. 2. 2025 Nový vlastník a provozovatel Richard Folvarčný (IČO 04641353) Registr silničních vozidel
28. 5. 2026 Nový vlastník a provozovatel MPTA GROUP s.r.o. (IČO 28606680) Registr silničních vozidel
15. 9. 2026 Nový vlastník a provozovatel Fossterra s.r.o. (IČO 24518492) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0100 000200 000 2019202120232025 12. 12. 2018: 40 860 km12. 12. 2018: 40 861 km9. 1. 2020: 76 928 km15. 1. 2020: 76 965 km13. 1. 2021: 105 637 km28. 3. 2022: 138 013 km13. 6. 2023: 156 193 km27. 6. 2024: 179 410 km27. 6. 2024: 175 959 km30. 6. 2025: 193 809 km30. 6. 2025: 193 810 km30. 6. 2025: 193 810 km24. 8. 2026: 198 879 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
24. 8. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Ostrava (č. 3814) 198 879 km způsobilé
2 lehké
  • 6.2.10.1.1 Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
24. 8. 2028
30. 6. 2025 Pravidelná STK Ostrava (č. 3814) 193 810 km dočasně způsobilé
1 lehká, 2 vážné
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
  • 6.1.4.2.1 U zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, chybí bezpečné zakončení ostrých nebo náběžných hran (krytky) nebo zařízení je deformované, prasklé, neúplné nebo je poškozené natolik, že může způsobit zachycení osob (nebezpečné hrany). vážná
  • 6.2.10.2.2 Na vozidle, je-li vyžadováno, chybí kryt kola/blatník nebo je kryt kola / blatník uvolněný, nadměrně zkorodovaný nebo poškozený tak, že neplní svoji funkci. vážná
30. 7. 2025
30. 6. 2025 Opakovaná STK Ostrava (č. 3814) 193 810 km způsobilé
1 lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
30. 6. 2026
30. 6. 2025 Měření emisí Ostrava (č. 480714) 193 809 km způsobilé bez závad 30. 6. 2026
27. 6. 2024 Pravidelná STK Ostrava (č. 3814) 175 959 km způsobilé
1 lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
27. 6. 2025
27. 6. 2024 Měření emisí Ostrava (č. 480714) 179 410 km způsobilé bez závad 27. 6. 2026
13. 6. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Ostrava (č. 3814) 156 193 km způsobilé
3 lehké
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
13. 6. 2025
28. 3. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Ostrava (č. 3814) 138 013 km způsobilé
6 lehkých
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 2.1.5.1.1 Netěsnost posilovače řízení. lehká
  • 4.1.2.1.3 Natočení obrazu rozhraní potkávacího světlometu chybné, ale nezpůsobuje oslnění. lehká
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
28. 3. 2024
13. 1. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Ostrava (č. 3814) 105 637 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
13. 1. 2022
15. 1. 2020 Pravidelná STK Ostrava (č. 3823) 76 965 km způsobilé
4 lehké
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
15. 1. 2021
9. 1. 2020 Měření emisí Ostrava (č. 480714) 76 928 km způsobilé bez závad 9. 1. 2021
12. 12. 2018 Pravidelná STK Ostrava (č. 3814) 40 861 km způsobilé bez závad 12. 12. 2019
12. 12. 2018 Měření emisí Ostrava (č. 480714) 40 860 km způsobilé bez závad 12. 12. 2019

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel MPTA GROUP s.r.o. (IČO 28606680)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 11. 2018
    Vybavení zapsané v registru: KATALYZÁTOR
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 12. 2019 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-18-12-0845
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 1. 2021 · stanice: VÍTKOVICKÁ 3258/9, 70200, OSTRAVA, MORAVSKÁ OSTRAVA · protokol CZ-3823-20-01-0308
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 1. 2022 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-21-01-0761
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 3. 2023 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-22-03-1998
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 6. 2024 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-23-06-0928
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 6. 2025 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-24-06-2134
  8. Nový vlastník a provozovatel Richard Folvarčný (IČO 04641353)
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 30. 7. 2025 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-25-06-1920
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 6. 2026 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-25-06-1930
  10. Nový vlastník a provozovatel MPTA GROUP s.r.o. (IČO 28606680)
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 8. 2027 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-26-08-1210
  12. Nový vlastník a provozovatel Fossterra s.r.o. (IČO 24518492)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 4. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • KATALYZÁTOR

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (66)

Identifikace

Tovární značka
FUSO
Obchodní označení
CANTER
Typ
/ FE4P10TF1N2
Varianta
D1BXA4X
Verze
749EM83AX*
Typ kód
FE4P10TF1N2
VIN
TYBFEB71ELDY12617
PČV
14898002
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BA
Kategorie vozidla
N2
Výrobce vozidla
M.F.T.B.C., KASHIMADA, JAPONSKO
Rok výroby
2017
Datum 1. registrace
16. 11. 2017
Datum 1. registrace v ČR
16. 11. 2017
Druh (typ)
08 NOSIČ KONTEJNERŮ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
FPT INDUSTRIAL, S.P.A.
Typ motoru
4P10-AAT4
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
110 / 3500
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
2998
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 64/2012A
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.27
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
86/ 2625
Za jízdy
77

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5520/ 2070/ 2220
Rozvor [mm]
3400
Provozní hmotnost
3240
Hmotnosti zatížení SZ
140
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
7490/ 7490
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
3100/ 3100
5990/ 5990
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
3500/ 3500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
10990/ 10990
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
205/75 R17,5 124/122 M / 17.50X6.00 ET127
205/75 R17,5 124/122 M [2] / 17.50X6.00 ET127
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
FORNAL TRADING S.R.O. MĚRUTKY ČR
Výrobní číslo karoserie
1609166805
Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
3 / 3 / 0
ABS
ne
ASR
ne
Brzdy provozní
ne
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ne
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
8968-021-00
ES/EU
e4*2007/46*0785
Číslo ORV
UBO359619
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
Dostavba musí být schváleného typu nebo jednotlivě schválena.
Na výrobním štítku vozidla je uvedeno číslo homologace typu ES
e4*2007/46*0785 před jeho dostavbou.
# D.2 Verze - celé označení: 749EM83AX3
# V.9: 64/2012A; EURO VI A
# O.1 + O.2: Pro přívěsy s centrální nápravou závisí hmotnost
přípojného vozidla na typu spojovacího zařízení, max. 3 500 kg, svislé
zatížení spojovacího zařízení max. 140 kg.
Variabilní provedení vozidla:
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
BYLA PROVEDENA PŘESTAVBA NA NÁKLADNÍ AUTOMOBIL SCHVÁLENA MINISTERSTVEM DOPRAVY ČR, Č.J. 1660/2017-150-SCH2. TECHNICKÉ PARAMETRY SE MĚNÍ TAKTO:
1. NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
2.BA
6.FORMAL TRADING S.R.O., MĚRUTKY ČR
7.08 NOSIČ KONTERJNERU - NKH 5A-330
8.1609166805
12.5520
13.2070
14.2220
G.3240
V MĚRŮTKÁCH DNE 25.10.2018
FRONAL TRADING S.R.O.

Další ověření (externí odkazy)