KIA SPORTAGE

  • 2013
  • STŘÍBRNÁ-METAL
  • motorová nafta (NM)
  • 1995 cm³
  • 100 kW ≈ 136 k

VINU5YPB813CDL369324

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 6:31 · https://www.provervozidlo.cz/vin/U5YPB813CDL369324

KIA SPORTAGE – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: Rutger van der Maar, zdroj, CC BY 2.0

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
KIA
Model
SPORTAGE
Typ
/ SLS
Datum 1. registrace
6. 11. 2013
Datum 1. registrace v ČR
6. 11. 2013
Barva
STŘÍBRNÁ-METAL
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1995 cm³
Výkon
100 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 12. 11. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
163 554 km
při prohlídce 12. 11. 2025
2
Vlastníků v registru
FARMET STK spol. s r.o.
od 7. 12. 2023

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
6. 11. 2013 První registrace Farmet a.s. (IČO 46504931) Registr silničních vozidel
7. 12. 2023 Nový vlastník a provozovatel FARMET STK spol. s r.o. (IČO 25251236) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

50 000100 000150 000200 000 2018202020222024 31. 10. 2017: 72 380 km21. 10. 2019: 103 830 km18. 10. 2021: 129 244 km19. 10. 2021: 129 278 km17. 10. 2023: 152 777 km17. 10. 2023: 152 778 km12. 11. 2025: 163 554 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
12. 11. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Česká Skalice (č. 3614) 163 554 km způsobilé 1 lehká 12. 11. 2027
17. 10. 2023 Pravidelná STK Česká Skalice (č. 3614) 152 778 km způsobilé 5 lehké 17. 10. 2025
17. 10. 2023 Měření emisí Česká Skalice (č. 460513) 152 777 km způsobilé bez závad 17. 10. 2025
19. 10. 2021 Opakovaná STK Česká Skalice (č. 3614) 129 278 km způsobilé 2 lehké 18. 10. 2023
18. 10. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Česká Skalice (č. 3614) 129 244 km dočasně způsobilé 2 lehké, 1 vážná 18. 10. 2023
21. 10. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Česká Skalice (č. 3614) 103 830 km způsobilé 1 lehká 21. 10. 2021
31. 10. 2017 Pravidelná STK Královéhradecký kraj (č. 3614) 72 380 km způsobilé bez závad 31. 10. 2019

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel Farmet a.s. (IČO 46504931)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 11. 2017
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 10. 2019 · stanice: BEZRUČOVA 905, 55203, ČESKÁ SKALICE · protokol CZ-3614-17-10-1496
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 10. 2021 · stanice: BEZRUČOVA 905, 55203, ČESKÁ SKALICE · protokol CZ-3614-19-10-1010
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 17. 11. 2021 · stanice: BEZRUČOVA 905, 55203, ČESKÁ SKALICE · protokol CZ-3614-21-10-0824
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 10. 2023 · stanice: BEZRUČOVA 905, 55203, ČESKÁ SKALICE · protokol CZ-3614-21-10-0944
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 10. 2025 · stanice: BEZRUČOVA 905, 55203, ČESKÁ SKALICE · protokol CZ-3614-23-10-0806
  7. Nový vlastník a provozovatel FARMET STK spol. s r.o. (IČO 25251236)
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 11. 2027 · stanice: BEZRUČOVA 905, 55203, ČESKÁ SKALICE · protokol CZ-3614-25-11-0456
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (66)

Identifikace

Tovární značka
KIA
Obchodní označení
SPORTAGE
Typ
/ SLS
Varianta
F5D24
Verze
M62AZ1
Typ kód
SLS
VIN
U5YPB813CDL369324
PČV
12848216
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AC KOMBI
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
KIA MOTORS SLOVAKIA, S.R.O., SLOVENSKO
Datum 1. registrace
6. 11. 2013
Datum 1. registrace v ČR
6. 11. 2013
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
KIA MOTORS SLOVAKIA, S.R.O., SLOVENSKO
Typ motoru
D4HA
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
100 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1995
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 2
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
181

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 566/2011F
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
175 / 133 / 149
Spotřeba předpis
566/2011F
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
6.8 / 5.7 / 5.1
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
79/ 3000
Za jízdy
73

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4440/ 1855/ 1635
Rozvor [mm]
2640
Rozchod [mm]
/ / /
Provozní hmotnost
1600
Hmotnosti provozní Do
1754
Hmotnosti zatížení SZ
80
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
2140/ 2140
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1200/ 1200
1090/ 1090
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
2000/ 2000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
4140/ 4140
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
215/70R16 100H / 6.5JX16 ET31.5
215/70R16 100H / 6.5JX16 ET31.5
/
/

Karoserie a výbava

Barva
STŘÍBRNÁ-METAL
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA A50-X
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7735-021-02
ES/EU
e11*2007/46/0136
Číslo TP
UF399475
Číslo ORV
UBF570373
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Další záznamy
* Číslo homologace typu ES e11*2007/46*0136*05
*23: 5
*35: 1 600 - 1 754
*36: 2 140/2 140
*37: 1 200/1 200; 1 090/1 090
*39: 2 000/2 000
*40: 750/750
*41: 4 140/4 140
*57: MAN
*56x: NE
*57x: NE
CO2: 175/133/149 g/km
Variabilní provedení vozidla:
*4:HYUNDAI MOTOR MANUFACTURING CZECH S.R.O.
*14: 1 645 - se střešním nosičem.
*20-21: 6.5J x 17 ET35; 225/60R17 99H.
Vozidlo plní požadavky zákona č: 56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)