KIA SPORTAGE

  • 2012
  • HNĚDÁ-METAL
  • motorová nafta (NM)
  • 1995 cm³
  • 100 kW ≈ 136 k

VINU5YPC813CCL126980

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 10:57 · https://www.provervozidlo.cz/vin/U5YPC813CCL126980

STK propadla 9. 10. 2026. Novější prohlídka se mohla do registru dostat až po měsíční aktualizaci.
Hlídat toto vozidlo
KIA SPORTAGE – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: Rutger van der Maar, zdroj, CC BY 2.0

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
KIA
Model
SPORTAGE
Typ
KIA SPORTAGE SLS / SLS
Rok výroby
2012
Datum 1. registrace
10. 1. 2012
Datum 1. registrace v ČR
10. 1. 2012
Barva
HNĚDÁ-METAL
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1995 cm³
Výkon
100 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK propadlá
platnost do 9. 10. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
242 322 km
při prohlídce 2. 10. 2026
stav v některé prohlídce nižší než dříve

Obvyklé u modelu ve stáří 14 let: 121–209 tis. km (medián 164 034 km, 858 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

3
Vlastníci v registru
Pavel Havlíček
od 17. 3. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
10. 1. 2012 První registrace SUOMI - HALL, společnost s ručením omezeným (IČO 41325206) Registr silničních vozidel
2. 1. 2017 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
17. 3. 2026 Nový vlastník a provozovatel Pavel Havlíček (IČO 63530449) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0100 000200 000300 000 201620182020202220242026 8. 12. 2015: 87 630 km27. 12. 2016: 113 524 km27. 9. 2018: 150 663 km27. 9. 2018: 150 664 km2. 11. 2020: 176 704 km18. 11. 2020: 177 191 km17. 10. 2022: 20 168 km17. 10. 2022: 201 618 km25. 10. 2022: 201 764 km9. 10. 2024: 230 398 km9. 10. 2024: 230 431 km2. 10. 2026: 242 314 km2. 10. 2026: 242 322 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
2. 10. 2026 Opakovaná STK Jenišov (č. 3434) 242 322 km způsobilé bez závad 2. 10. 2028
2. 10. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Jenišov (č. 3434) 242 314 km dočasně způsobilé
1 vážná
  • 4.7.1.2.2 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí žádný světelný zdroj. vážná
2. 10. 2028
9. 10. 2024 Pravidelná STK Sokolov (č. 3402) 230 431 km způsobilé bez závad 9. 10. 2026
9. 10. 2024 Měření emisí Ostrov (č. 540314) 230 398 km způsobilé bez závad 9. 10. 2026
25. 10. 2022 Opakovaná STK Karlovy Vary (č. 3420) 201 764 km způsobilé bez závad 17. 10. 2024
17. 10. 2022 Pravidelná STK Louny (č. 3508) 201 618 km dočasně způsobilé
1 vážná
  • 5.1.2.2.1 U rejdového čepu radiální vůle větší než provozní. vážná
16. 11. 2022
17. 10. 2022 Měření emisí Louny (č. 450710) 20 168 km nižší než dříve způsobilé bez závad 17. 10. 2024
18. 11. 2020 Opakovaná STK Karlovy Vary (č. 3420) 177 191 km způsobilé bez závad 2. 11. 2022
2. 11. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Karlovy Vary (č. 3420) 176 704 km dočasně způsobilé
1 vážná
  • 5.2.2.4 Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů. vážná
2. 11. 2022
27. 9. 2018 Pravidelná STK Karlovy Vary (č. 3420) 150 664 km způsobilé bez závad 27. 9. 2020
27. 9. 2018 Měření emisí Karlovy Vary (č. 540308) 150 663 km – bez závad 27. 9. 2020
27. 12. 2016 Evidenční kontrola Ústecký kraj (č. 3508) 113 524 km způsobilé bez závad
8. 12. 2015 Pravidelná STK Karlovarský kraj (č. 3420) 87 630 km způsobilé bez závad 8. 12. 2017

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel SUOMI - HALL, společnost s ručením omezeným (IČO 41325206)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 1. 2016
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 12. 2017 · stanice: HROZNĚTÍNSKÁ 402/4, 36004, KARLOVY VARY - BOHATICE
  3. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: RYBALKOVA 2765, 44001, LOUNY · protokol CZ-3508-16-12-0636
  4. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 9. 2020 · stanice: HROZNĚTÍNSKÁ 402/4, 36004, KARLOVY VARY - BOHATICE · protokol CZ-3420-18-59-0022
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 2. 12. 2020 · stanice: HROZNĚTÍNSKÁ 402/4, 36004, KARLOVY VARY - BOHATICE · protokol CZ-3420-20-11-0047
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 11. 2022 · stanice: HROZNĚTÍNSKÁ 402/4, 36004, KARLOVY VARY - BOHATICE · protokol CZ-3420-20-11-0627
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 16. 11. 2022 · stanice: RYBALKOVA 2765, 44001, LOUNY · protokol CZ-3508-22-10-0422
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 10. 2024 · stanice: HROZNĚTÍNSKÁ 402/4, 36004, KARLOVY VARY - BOHATICE · protokol CZ-3420-22-10-1111
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 10. 2026 · stanice: CITICKÁ 2069, 35601, SOKOLOV · protokol CZ-3402-24-10-0615
  11. Nový vlastník a provozovatel Pavel Havlíček (IČO 63530449)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 3 (KIA SPORTAGE 2012 v ČR obvykle 3,2, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 8,6 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 70,6 %

Srovnáváme s 1 010 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu KIA SPORTAGE

Svolávací akce a bezpečnostní upozornění

U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.

  • 6. 2. 2025, riziko: požár, svolání výrobku od uživatelů (výroba 30. 11. 2009 – 7. 10. 2013) Safety Gate
  • 6. 2. 2025, riziko: požár, svolání výrobku od uživatelů (výroba 12. 3. 2010 – 24. 1. 2014) Safety Gate
  • 23. 8. 2023, riziko: požár, zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 11. 1. 2011 – 13. 9. 2018) Safety Gate

Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Přednostně zobrazujeme upozornění s uvedeným obdobím výroby, celkem jich evidujeme 4. Všechna upozornění k modelu

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS
  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (67)

Identifikace

Tovární značka
KIA
Obchodní označení
SPORTAGE
Typ
KIA SPORTAGE SLS / SLS
Varianta
F5D24
Verze
M62AZ1
Typ kód
SLS
VIN
U5YPC813CCL126980
PČV
8186329
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AC KOMBI
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
KIA MOTORS SLOVAKIA, S.R.O., SLOVENSKO
Rok výroby
2012
Datum 1. registrace
10. 1. 2012
Datum 1. registrace v ČR
10. 1. 2012
Druh (typ)
KOMBI
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
KIA MOTORS SLOVAKIA, S.R.O., SLOVENSKO
Typ motoru
D4HA
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
100 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1995
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 2
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
181

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 692/2008A
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 5
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.51
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
175 / 133 / 149
Spotřeba předpis
692/2008
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
6.8 / 5.1 / 5.7
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
79/ 3000
Za jízdy
73

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4440/ 1855/ 1635
Rozvor [mm]
2640
Provozní hmotnost
1600
Hmotnosti provozní Do
1754
Hmotnosti zatížení SZ
80
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
2140/ 2140
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1200/ 1200
1090/ 1090
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
2000/ 2000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
4190/ 4190
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
215/70R16 100H/ 6.5JX16 ET31.5
215/70R16 100H/ 6.5JX16 ET31.5
/
/

Karoserie a výbava

Barva
HNĚDÁ-METAL
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA A
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7735-022
ES/EU
e11*2007/46*0136
Číslo ORV
UBN142586
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
Dne 21.6.2017 byla vydána RZ na nosič kol.
Další záznamy
CO2: 175/133/149 g/km
Variabilní provedení vozidla:
*4:HYUNDAI MOTOR MANUFACTURING CZECH S.R.O.
*14: 1 645 - se střešním nosičem.
*20-21: 6.5J x 17 ET35; 225/60R17 99H.
Vozidlo plní požadavky zákona č: 56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)