KIA SPORTAGE

  • 2012
  • STŘÍBRNÁ-METAL
  • motorová nafta (NM)
  • 1995 cm³
  • 100 kW ≈ 136 k

VINU5YPC813CCL146492

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 12:26 · https://www.provervozidlo.cz/vin/U5YPC813CCL146492

KIA SPORTAGE – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: Rutger van der Maar, zdroj, CC BY 2.0

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
KIA
Model
SPORTAGE
Typ
KIA SPORTAGE SLS / SLS
Rok výroby
2012
Datum 1. registrace
30. 5. 2012
Datum 1. registrace v ČR
30. 5. 2012
Barva
STŘÍBRNÁ-METAL
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1995 cm³
Výkon
100 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 13. 5. 2028
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
308 104 km
při prohlídce 13. 5. 2026

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2012 při prohlídce v roce 2026: 121–209 tis. km (medián 164 034 km, 858 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

1
Vlastník v registru
AGROCHOV STARÁ PAKA a.s.
od 30. 5. 2012

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
30. 5. 2012 První registrace AGROCHOV STARÁ PAKA a.s. (IČO 64789560) Registr silničních vozidel
30. 5. 2012 Nový provozovatel KOBIT SZ s.r.o. (IČO 25970054) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000 2013201520172019202120232025 30. 5. 2012: 180 km31. 5. 2016: 108 638 km25. 5. 2018: 160 666 km28. 5. 2020: 220 341 km29. 5. 2020: 220 341 km8. 6. 2022: 263 918 km16. 5. 2024: 290 669 km13. 5. 2026: 308 104 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
13. 5. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Jilemnice (č. 3637) 308 104 km způsobilé bez závad 13. 5. 2028
16. 5. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Jilemnice (č. 3637) 290 669 km způsobilé bez závad 16. 5. 2026
8. 6. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Jilemnice (č. 3637) 263 918 km způsobilé bez závad 8. 6. 2024
29. 5. 2020 Pravidelná STK Jilemnice (č. 3637) 220 341 km způsobilé bez závad 29. 5. 2022
28. 5. 2020 Měření emisí Jilemnice (č. 460820) 220 341 km způsobilé bez závad 28. 5. 2022
25. 5. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Královéhradecký kraj (č. 3606) 160 666 km způsobilé bez závad 25. 5. 2020
31. 5. 2016 Pravidelná STK Královéhradecký kraj (č. 3648) 108 638 km způsobilé bez závad 31. 5. 2018
30. 5. 2012 Evidenční kontrola Královéhradecký kraj (č. 3606) 180 km způsobilé bez závad 30. 5. 2012

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel AGROCHOV STARÁ PAKA a.s. (IČO 64789560)
    Nový provozovatel KOBIT SZ s.r.o. (IČO 25970054)
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HRADECKÁ 1122, 506 01, JIČÍN
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu
  2. Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 5. 2018 · stanice: KUMBURSKÝ ÚJEZD 90, 509 01, NOVÁ PAKA
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 5. 2020 · stanice: HRADECKÁ 1122, 506 01, JIČÍN · protokol CZ-3606-18-05-1268
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 5. 2022 · stanice: K JAVORKU 982, 514 01, JILEMNICE · protokol CZ-3637-20-05-0984
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 6. 2024 · stanice: K JAVORKU 982, 514 01, JILEMNICE · protokol CZ-3637-22-06-0270
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 5. 2026 · stanice: K JAVORKU 982, 514 01, JILEMNICE · protokol CZ-3637-24-05-0560
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 5. 2028 · stanice: K JAVORKU 982, 514 01, JILEMNICE · protokol CZ-3637-26-05-0394
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 1 (KIA SPORTAGE 2012 v ČR v průměru 3,2, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 8,6 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 70,6 %

Srovnáváme s 1 010 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu KIA SPORTAGE

Svolávací akce a bezpečnostní upozornění

U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.

  • 6. 2. 2025, riziko: požár, svolání výrobku od uživatelů (výroba 30. 11. 2009 – 7. 10. 2013) Safety Gate
  • 6. 2. 2025, riziko: požár, svolání výrobku od uživatelů (výroba 12. 3. 2010 – 24. 1. 2014) Safety Gate
  • 23. 8. 2023, riziko: požár, zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 11. 1. 2011 – 13. 9. 2018) Safety Gate

Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Přednostně zobrazujeme upozornění s uvedeným obdobím výroby, celkem jich evidujeme 4. Všechna upozornění k modelu

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS
  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (65)

Identifikace

Tovární značka
KIA
Obchodní označení
SPORTAGE
Typ
KIA SPORTAGE SLS / SLS
Varianta
F5D24
Verze
M62AZ1
Typ kód
SLS
VIN
U5YPC813CCL146492
PČV
8484426
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
KOMBI
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
KIA MOTORS SLOVAKIA, S.R.O., SLOVENSKO
Rok výroby
2012
Datum 1. registrace
30. 5. 2012
Datum 1. registrace v ČR
30. 5. 2012
Druh (typ)
KOMBI
Zařazení vozidla
RSV

Motor a pohon

Výrobce motoru
KIA MOTORS SLOVAKIA, S.R.O., SLOVENSKO
Typ motoru
D4HA
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
100 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1995
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 2
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
181
Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
0

Emise a spotřeba

Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
0,51
Spotřeba předpis
692/2008A
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
6,8 / 5,1 / 5,7
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
79/ 3000
Za jízdy
73

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4440/ 1855/ 1635
Rozvor [mm]
2640
Provozní hmotnost
1600
Hmotnosti provozní Do
1754
Hmotnosti zatížení SZ
80
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
2140/ 2140
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1200/ 1200
1090/ 1090
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
2000/ 2000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
4190/ 4190
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
215/70R16 100H/ 6.5JX16 ET31.5
215/70R16 100H/ 6.5JX16 ET31.5
/
/

Karoserie a výbava

Výrobní číslo karoserie
U5YPC813CCL146492
Barva
STŘÍBRNÁ-METAL
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA A50X
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7735-022-00
ES/EU
e11*2007/46*0136
Číslo TP
UE914233
Číslo ORV
UAN062575
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ

Další ověření (externí odkazy)