KIA SPORTAGE

  • 2013
  • HNĚDÁ-METAL
  • motorová nafta (NM)
  • 1995 cm³
  • 100 kW ≈ 136 k

VINU5YPC813CCL180122

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 1:10 · https://www.provervozidlo.cz/vin/U5YPC813CCL180122

KIA SPORTAGE – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: Rutger van der Maar, zdroj, CC BY 2.0

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
KIA
Model
SPORTAGE
Typ
SLS
Datum 1. registrace
12. 2. 2013
Datum 1. registrace v ČR
12. 2. 2013
Barva
HNĚDÁ-METAL
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1995 cm³
Výkon
100 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 8. 1. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
185 383 km
při prohlídce 8. 1. 2025

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2013 při prohlídce v roce 2025: 107–185 tis. km (medián 142 037 km, 1 168 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

4
Vlastníci v registru
Polesí Střekov, a.s.
od 8. 1. 2025

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
12. 2. 2013 První registrace PZST, s.r.o. v likvidaci (IČO 27269752) Registr silničních vozidel
12. 11. 2014 Nový vlastník a provozovatel DEKOR REAL ESTATE spol. s r.o. (IČO 25043668) Registr silničních vozidel
8. 1. 2025 Nový vlastník a provozovatel Polesí Střekov, a.s. (IČO 25025236) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0100 000200 000 201520172019202120232025 12. 11. 2014: 25 120 km14. 2. 2017: 58 815 km14. 2. 2019: 94 478 km14. 2. 2019: 94 484 km9. 2. 2021: 122 160 km7. 2. 2023: 151 701 km8. 1. 2025: 185 382 km8. 1. 2025: 185 383 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
8. 1. 2025 Pravidelná STK Ústí nad Labem (č. 3523) 185 383 km způsobilé
1 lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
8. 1. 2027
8. 1. 2025 Měření emisí Ústí nad Labem (č. 451035) 185 382 km způsobilé bez závad 8. 1. 2027
7. 2. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Děčín (č. 3527) 151 701 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
7. 2. 2025
9. 2. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Děčín (č. 3527) 122 160 km způsobilé bez závad 9. 2. 2023
14. 2. 2019 Pravidelná STK Děčín (č. 3502) 94 484 km způsobilé bez závad 14. 2. 2021
14. 2. 2019 Měření emisí Děčín (č. 550211) 94 478 km způsobilé bez závad 14. 2. 2021
14. 2. 2017 Pravidelná STK Ústecký kraj (č. 3523) 58 815 km způsobilé bez závad 14. 2. 2019
12. 11. 2014 Evidenční kontrola Ústecký kraj (č. 3523) 25 120 km způsobilé bez závad

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel PZST, s.r.o. v likvidaci (IČO 27269752)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 2. 2017
    Vybavení zapsané v registru: ABS
  2. Nový vlastník a provozovatel DEKOR REAL ESTATE spol. s r.o. (IČO 25043668)
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HAVÍŘSKÁ 360/29, 400 10, ÚSTÍ NAD LABEM - VŠEBOŘICE · protokol CZ-3523-14-11-0786
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 2. 2019 · stanice: HAVÍŘSKÁ 360/29, 400 10, ÚSTÍ NAD LABEM - VŠEBOŘICE · protokol CZ-3523-17-02-0955
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 2. 2021 · stanice: PŘEDMOSTÍ 1839/2, 405 02, DĚČÍN V - ROZBĚLESY · protokol CZ-3502-19-02-0413
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 2. 2023 · stanice: Oblouková 1416/9, 405 02, Děčín · protokol CZ-3527-21-02-0086
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 2. 2025 · stanice: Oblouková 1416/9, 405 02, Děčín · protokol CZ-3527-23-02-0058
  7. Nový vlastník a provozovatel Polesí Střekov, a.s. (IČO 25025236)
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 1. 2027 · stanice: HAVÍŘSKÁ 360/29, 400 10, ÚSTÍ NAD LABEM - VŠEBOŘICE · protokol CZ-3523-25-01-0270
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 4. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Svolávací akce a bezpečnostní upozornění

U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.

  • 6. 2. 2025, riziko: požár, svolání výrobku od uživatelů (výroba 30. 11. 2009 – 7. 10. 2013) Safety Gate
  • 6. 2. 2025, riziko: požár, svolání výrobku od uživatelů (výroba 12. 3. 2010 – 24. 1. 2014) Safety Gate
  • 23. 8. 2023, riziko: požár, zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 11. 1. 2011 – 13. 9. 2018) Safety Gate

Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Přednostně zobrazujeme upozornění s uvedeným obdobím výroby, celkem jich evidujeme 4. Všechna upozornění k modelu

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (66)

Identifikace

Tovární značka
KIA
Obchodní označení
SPORTAGE
Typ
SLS
Varianta
F5D24
Verze
M62AZ1
Typ kód
SLS
VIN
U5YPC813CCL180122
PČV
12543633
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AC KOMBI
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
KIA MOTORS SLOVAKIA, S.R.O., SLOVENSKO
Datum 1. registrace
12. 2. 2013
Datum 1. registrace v ČR
12. 2. 2013
Druh (typ)
KOMBI
Zařazení vozidla
RSV

Motor a pohon

Výrobce motoru
KIA MOTORS SLOVAKIA, S.R.O., SLOVENSKO
Typ motoru
D4HA
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
100 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1995
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 2
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
181

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
692/2008A
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 5
Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
0,51
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
149
Spotřeba předpis
692/2008A
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
6,8 / 5,1 / 5,7
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
79/ 3000
Za jízdy
73

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4440/ 1855/ 1635
Rozvor [mm]
2640
Rozchod [mm]
0
Provozní hmotnost
1600
Hmotnosti provozní Do
1754
Hmotnosti zatížení SZ
80
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
2140/ 2140
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1200/ 1200
1090/ 1090
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
2000/ 2000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
4140/ 4140
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
215/70R16 100H / 6.5JX16 ET31.5
215/70R16 100H / 6.5JX16 ET31.5
/
/

Karoserie a výbava

Barva
HNĚDÁ-METAL
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7735-022-01
ES/EU
E11*2007/46*0136
Číslo ORV
UBJ547739
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Další záznamy
CO2: 175/133/149 g/km
Variabilní provedení vozidla:
*4:HYUNDAI MOTOR MANUFACTURING CZECH S.R.O.
*14: 1 645 - se střešním nosičem.
*20-21: 6.5J x 17 ET35; 225/60R17 99H.
Vozidlo plní požadavky zákona č: 56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)