KIA SPORTAGE

  • 2013
  • HNĚDÁ-SVĚTLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 1995 cm³
  • 100 kW ≈ 136 k

VINU5YPC813CDL332874

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 6:04 · https://www.provervozidlo.cz/vin/U5YPC813CDL332874

KIA SPORTAGE – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: Rutger van der Maar, zdroj, CC BY 2.0

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
KIA
Model
SPORTAGE
Typ
/ SLS
Datum 1. registrace
6. 8. 2013
Datum 1. registrace v ČR
6. 8. 2013
Barva
HNĚDÁ-SVĚTLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1995 cm³
Výkon
100 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 8. 7. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
152 560 km
při prohlídce 8. 7. 2025

Obvyklé u modelu ve stáří 12 let: 107–185 tis. km (medián 142 037 km, 1 168 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

1
Vlastník v registru
AGRO PODLESÍ, a.s.
od 6. 8. 2013

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
6. 8. 2013 První registrace AGRO PODLESÍ, a.s. (IČO 25714350) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

75 000100 000125 000150 000175 000 2018202020222024 2. 8. 2017: 83 491 km26. 7. 2019: 111 821 km16. 7. 2021: 122 402 km10. 7. 2023: 136 093 km7. 7. 2025: 152 560 km8. 7. 2025: 152 560 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
8. 7. 2025 Pravidelná STK Čáslav (č. 3230) 152 560 km způsobilé
1 lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
8. 7. 2027
7. 7. 2025 Měření emisí Čáslav (č. 420515) 152 560 km způsobilé bez závad 7. 7. 2027
10. 7. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Čáslav (č. 3230) 136 093 km způsobilé
1 lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
10. 7. 2025
16. 7. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Čáslav (č. 3230) 122 402 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
16. 7. 2023
26. 7. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Čáslav (č. 3230) 111 821 km způsobilé
2 lehké
  • 2.4.1 Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
26. 7. 2021
2. 8. 2017 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3230) 83 491 km způsobilé bez závad 2. 8. 2019

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel AGRO PODLESÍ, a.s. (IČO 25714350)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: výsledek nezjištěn · platnost do 6. 8. 2017
    Vybavení zapsané v registru: ABS
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 8. 2019 · stanice: VRCHOVSKÁ 1760, 28601, ČÁSLAV · protokol CZ-3230-17-08-0051
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 7. 2021 · stanice: VRCHOVSKÁ 1760, 28601, ČÁSLAV · protokol CZ-3230-19-07-0478
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 7. 2023 · stanice: VRCHOVSKÁ 1760, 28601, ČÁSLAV · protokol CZ-3230-21-07-0212
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 7. 2025 · stanice: VRCHOVSKÁ 1760, 28601, ČÁSLAV · protokol CZ-3230-23-07-0069
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 7. 2027 · stanice: VRCHOVSKÁ 1760, 28601, ČÁSLAV · protokol CZ-3230-25-07-0074
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (58)

Identifikace

Tovární značka
KIA
Obchodní označení
SPORTAGE
Typ
/ SLS
Varianta
F5D24
Verze
M62AZ1
Typ kód
SLS
VIN
U5YPC813CDL332874
PČV
12746557
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
KOMBI
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
KIA MOTORS SLOVAKIA, S.R.O., SLOVENSKO
Datum 1. registrace
6. 8. 2013
Datum 1. registrace v ČR
6. 8. 2013
Druh (typ)
KOMBI
Zařazení vozidla
RSV

Motor a pohon

Výrobce motoru
KIA MOTORS SLOVAKIA, S.R.O., SLOVENSKO
Typ motoru
D4HA
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
100 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1995
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 2
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
181

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 566/2011F
Spotřeba předpis
566/2011F
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
6 / 5 / 5
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
79/ 3000
Za jízdy
73

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4440/ 1855/ 1635
Rozvor [mm]
2640
Provozní hmotnost
1600
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
2140/ 2140
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1200/ 1200
1090/ 1090
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
2000/ 2000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
4140/ 4140
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
215/70R16 100H / 6.5JX16 ET31.5
215/70R16 100H / 6.5JX16 ET31.5
/
/

Karoserie a výbava

Barva
HNĚDÁ-SVĚTLÁ
Barva doplňková
HNĚDÁ-METAL
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7735-022-02
Číslo TP
UF398033
Číslo ORV
UAK629941
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ

Další ověření (externí odkazy)