KIA SPORTAGE
- 2015
- BÍLÁ
- motorová nafta (NM)
- 1995 cm³
- 100 kW ≈ 136 k
VINU5YPC813CEL631807
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 2:21 · https://www.provervozidlo.cz/vin/U5YPC813CEL631807
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 95 dnů (2. 11. 2015 až 5. 2. 2016). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- KIA
- Model
- SPORTAGE
- Typ
- SLS
- Datum 1. registrace
- 13. 3. 2015
- Datum 1. registrace v ČR
- 13. 3. 2015
- Barva
- BÍLÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 1995 cm³
- Výkon
- 100 kW
- Kategorie
- M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: RICOM gas s.r.o. (IČO 25414852) od 20. 11. 2023
- Provozovatel: RICOM gas s.r.o. (IČO 25414852) od 20. 11. 2023
Obvyklé u vozidel z roku výroby 2015 při prohlídce v roce 2025: 87–160 tis. km (medián 121 041 km, 1 360 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 13. 3. 2015 | První registrace | AAA AUTO a.s. (IČO 26699648) | Registr silničních vozidel |
| 2. 11. 2015 | Nový vlastník a provozovatel | AURES Holdings a.s. (IČO 01759299) | Registr silničních vozidel |
| 5. 2. 2016 | Nový vlastník a provozovatel | RICOM energy s.r.o. (IČO 25018191) | Registr silničních vozidel |
| 20. 11. 2023 | Nový vlastník a provozovatel | RICOM gas s.r.o. (IČO 25414852) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 14. 5. 2025 | Pravidelná STK | Plzeň (č. 3413) | 101 533 km | způsobilé | bez závad | 14. 5. 2027 |
| 14. 5. 2025 | Měření emisí | Plzeň (č. 540514) | 101 532 km | způsobilé | bez závad | 14. 5. 2027 |
| 24. 5. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Liberec (č. 3504) | 52 855 km | způsobilé | bez závad | 24. 5. 2025 |
| 3. 6. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Liberec (č. 3504) | 46 516 km | způsobilé | bez závad | 3. 6. 2023 |
| 5. 6. 2019 | Pravidelná STK + měření emisí | Liberec (č. 3504) | 34 632 km | způsobilé | bez závad | 5. 6. 2021 |
| 29. 1. 2016 | Evidenční kontrola | Liberecký kraj (č. 3519) | 7 093 km | způsobilé | bez závad | |
| 22. 10. 2015 | Evidenční kontrola | Hlavní město Praha (č. 3120) | 6 866 km | způsobilé | bez závad |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník a provozovatel AAA AUTO a.s. (IČO 26699648)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 3. 2019Vybavení zapsané v registru: ABS
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: SKORKOVSKÁ 1537, 198 00, PRAHA 14 - ČERNÝ MOSTEvidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: SKORKOVSKÁ 1537, 198 00, PRAHA 14 - ČERNÝ MOST · protokol CZ-3120-15-10-1872
-
Nový vlastník a provozovatel AURES Holdings a.s. (IČO 01759299)
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: MRŠTÍKOVA 2, 460 03, LIBEREC 3Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: MRŠTÍKOVA 2, 460 03, LIBEREC 3 · protokol CZ-3519-16-01-0557
-
Nový vlastník a provozovatel RICOM energy s.r.o. (IČO 25018191)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 6. 2021 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 463 11, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-19-06-0205
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 6. 2023 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 463 11, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-21-06-0289
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 5. 2025 · stanice: TANVALDSKÁ 1106, 463 11, LIBEREC XXX-VRATISLAVICE N. N. · protokol CZ-3504-23-05-1583
-
Nový vlastník a provozovatel RICOM gas s.r.o. (IČO 25414852)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 5. 2027 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-25-05-3435
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 4. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Svolávací akce a bezpečnostní upozornění
U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.
- 6. 2. 2025, riziko: požár, svolání výrobku od uživatelů (výroba 12. 3. 2010 – 24. 1. 2014) Safety Gate
- 23. 8. 2023, riziko: požár, zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 11. 1. 2011 – 13. 9. 2018) Safety Gate
- 12. 1. 2023, riziko: požár, svolání výrobku od uživatelů (výroba 15. 5. 2013 – 17. 11. 2015) Safety Gate
Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Přednostně zobrazujeme upozornění s uvedeným obdobím výroby, celkem jich evidujeme 4. Všechna upozornění k modelu
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- ABS
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (66)
Identifikace
- Tovární značka
- KIA
- Obchodní označení
- SPORTAGE
- Typ
- SLS
- Varianta
- F5D24
- Verze
- M62AZ1
- Typ kód
- SLS
- VIN
- U5YPC813CEL631807
- PČV
- 13407968
- Druh vozidla
- OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- AF VÍCEÚČELOVÉ VOZIDLO
- Kategorie vozidla
- M1
- Výrobce vozidla
- KIA MOTORS SLOVAKIA, S.R.O., SLOVENSKO
- Datum 1. registrace
- 13. 3. 2015
- Datum 1. registrace v ČR
- 13. 3. 2015
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- HYUNDAI OR KIA
- Typ motoru
- D4HA
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 100 / 4000
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 1995
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ -2
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 181
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- 136/2014J
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
- 0,51
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- 149
- Spotřeba předpis
- 136/2014J
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 6,8 / 5,1 / 5,7
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 79/ 3000
- Za jízdy
- 73
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 4440/ 1855/ 1640
- Rozvor [mm]
- 2640
- Rozchod [mm]
- 1607/ 1608
- Provozní hmotnost
- 1653
- Hmotnosti zatížení SZ
- 80
- Hmotnosti zatížení SZ typ
- Z
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 2140/ 2140
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 1200/ 1200
1090/ 1090
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 2000/ 2000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 750/ 750
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 4140/ 4140
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Zatížení střechy
- 100
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 215/70R16 100H / 6.5JX16 ET36
215/70R16 100H / 6.5JX16 ET36
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- BÍLÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 5 / 5 / 0
- ABS
- ano
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 7735-497
- ES/EU
- e11*2007/46*0136
- Číslo TP
- UG342635
- Číslo ORV
- UBF487990
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Další záznamy
- * Číslo homologace typu ES e11*2007/46*0136*10
*23: 5
*36: 1 980/1 980
*37: 1 200/1 200; 1 090/1 090
*39: 1 900/1 900
*40: 750/750
*41: 3 880/3 880
*57: MAN
*56x: NE
*57x: NE
CO2: 182 mg/km
ROZCHOD: 1611/1612
Variabilní provedení vozidla:
*20-21:225/60R17 99H,6.5Jx17/ET40
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
Následující data jsou doplnena automaticky. Pred využitím doporucujeme provést kontrolu.
Rozchod: 1607+1608
 Variabilní provedení vozidla: 
 *N.1-N.2 :225/60R17 99H,6.5Jx17/ET40
 
 
 M: 2640
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: U5YPC813CEL631807
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.