KIA SPORTAGE
- 2025
- MODRÁ
- benzin (BA)
- 1598 cm³
- 117,6 kW ≈ 160 k
VINU5YPV81BCSL453480
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 23:57 · https://www.provervozidlo.cz/vin/U5YPV81BCSL453480
Semafor rizik
V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- KIA
- Model
- SPORTAGE
- Typ
- NQ5e
- Rok výroby
- 2025
- Datum 1. registrace
- 1. 7. 2025
- Datum 1. registrace v ČR
- 1. 7. 2025
- Barva
- MODRÁ
- Palivo
- benzin (BA)
- Zdvihový objem
- 1598 cm³
- Výkon
- 117,6 kW
- Kategorie
- M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Dopravní společnost Zlín-Otrokovice, s.r.o. (IČO 60730153) od 23. 2. 2026
- Provozovatel: Dopravní společnost Zlín-Otrokovice, s.r.o. (IČO 60730153) od 23. 2. 2026
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 1. 7. 2025 | První registrace | TRUCK STYLE s.r.o. (IČO 29358825) | Registr silničních vozidel |
| 23. 2. 2026 | Nový vlastník a provozovatel | Dopravní společnost Zlín-Otrokovice, s.r.o. (IČO 60730153) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 30. 6. 2026 | Pravidelná STK | Zlín (č. 3713) | 18 083 km | způsobilé | bez závad | 30. 6. 2028 |
| 30. 6. 2026 | Měření emisí | Zlín (č. 570505) | 18 079 km | způsobilé | bez závad | 30. 6. 2028 |
| 4. 5. 2026 | Na žádost zákazníka | Zlín (č. 3713) | 16 481 km | způsobilé | bez závad | |
| 23. 2. 2026 | Evidenční kontrola | Zlín (č. 3713) | 15 079 km | dočasně způsobilé | 1 vážná
|
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník a provozovatel TRUCK STYLE s.r.o. (IČO 29358825)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 7. 2026
-
Nový vlastník a provozovatel Dopravní společnost Zlín-Otrokovice, s.r.o. (IČO 60730153)Evidenční kontrola výsledek: dočasně způsobilé k provozu · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 763 02, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-26-02-1541Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
-
Prohlídka na žádost provozovatele výsledek: způsobilé k provozu · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 763 02, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-26-05-0063Vybavení zapsané v registru: MAJÁK MODRÝVybavení zapsané v registru: MAJÁK ORANŽOVÝ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 6. 2028 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 763 02, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-26-06-2545
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 2 (KIA SPORTAGE 2025 v ČR v průměru 1,7, medián 2)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 0,5 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 73,1 %
Srovnáváme s 602 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu KIA SPORTAGE
Svolávací akce a bezpečnostní upozornění
U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.
- 5. 12. 2025, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 12. 5. 2025 – 27. 5. 2025) Safety Gate
Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Všechna upozornění k modelu
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- MAJÁK MODRÝ
- MAJÁK ORANŽOVÝ
- TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (62)
Identifikace
- Tovární značka
- KIA
- Obchodní označení
- SPORTAGE
- Typ
- NQ5e
- Varianta
- F5P34
- Verze
- M61A11
- Typ kód
- NQ5e
- VIN
- U5YPV81BCSL453480
- PČV
- 19028104
- Druh vozidla
- OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- AF VÍCEÚČELOVÉ VOZIDLO
- Kategorie vozidla
- M1
- Výrobce vozidla
- KIA SLOVAKIA S.R.O., SLOVENSKO
- Rok výroby
- 2025
- Datum 1. registrace
- 1. 7. 2025
- Datum 1. registrace v ČR
- 1. 7. 2025
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Vozidlo s předností práva v jízdě
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- HYUNDAI OR KIA
- Typ motoru
- G4FU
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 117.6 / 5500
- Palivo
- benzin (BA)
- Zdvihový objem [cm³]
- 1598
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ 2
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 194
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- 2023/443EA
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO 6
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- 156
- Spotřeba předpis
- 2023/443EA
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 0 / 0 / 6,9
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 76/ 3750
- Za jízdy
- 68
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 4515/ 1865/ 1657
- Rozvor [mm]
- 2680
- Rozchod [mm]
- 1615/ 1622
- Provozní hmotnost
- 1617
- Hmotnosti zatížení SZ
- 100
- Hmotnosti zatížení SZ typ
- Z
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 2175/ 2175
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 1260/ 1260
1200/ 1200
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 1510/ 1510
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 750/ 750
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 3685/ 3685
- Zatížení střechy
- 75
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 7.0J X 17/ET43.5/ 215/65R17 103V
7.0J X 17/ET43.5/ 215/65R17 103V
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- KIA SLOVAKIA S.R.O., SLOVENSKO
- Barva
- MODRÁ
- Barva doplňková
- ŽLUTÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 5 / 5
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA A
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 12906-590
- ES/EU
- e4*2018/858*00079*04
- Číslo ORV
- UBN401901
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- Rozchod: 1615+1622
Variabilní provedení vozidla:
*13:1650
*N.1-N.2:
215/65R17 103V; 7.0Jx17/ET43.5;
235/55R18 104V; 7.5Jx18/ET51;
235/50R19 103V, 7.5Jx19/ET51;
Dne 04.05.2026 provedeny změny v RSV.
Zápis ZVS modré a oranžové barvy.
Změna účelu - na vozidlo s právem přednosti v jízdě
Změna položky výška vozidla - 1 657 mm.
Oprava platnosti STK do 1.7.2026.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: U5YPV81BCSL453480
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.