DACIA DUSTER

  • 2012
  • HNĚDÁ-METAL
  • motorová nafta (NM)
  • 1461 cm³
  • 81 kW ≈ 110 k

VINUU1HSDACN46289735

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 18:16 · https://www.provervozidlo.cz/vin/UU1HSDACN46289735

DACIA DUSTER – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: Harvey Bold, zdroj, CC BY 4.0

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
DACIA
Model
DUSTER
Typ
DACIA DUSTER SD / SD
Rok výroby
2012
Datum 1. registrace
18. 1. 2012
Datum 1. registrace v ČR
18. 1. 2012
Barva
HNĚDÁ-METAL
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1461 cm³
Výkon
81 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 20. 1. 2028
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
269 273 km
při prohlídce 20. 1. 2026

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2012 při prohlídce v roce 2026: 105–195 tis. km (medián 146 549 km, 1 143 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

1
Vlastník v registru
ZS Kratonohy a.s.
od 18. 1. 2012

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
18. 1. 2012 První registrace ZS Kratonohy a.s. (IČO 64829421) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0100 000200 000300 000 20172019202120232025 18. 1. 2016: 65 976 km15. 1. 2018: 96 031 km10. 1. 2020: 126 414 km10. 1. 2022: 173 046 km15. 1. 2024: 231 719 km15. 1. 2024: 231 761 km20. 1. 2026: 269 259 km20. 1. 2026: 269 273 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
20. 1. 2026 Pravidelná STK Nechanice (č. 3630) 269 273 km způsobilé
1 lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
20. 1. 2028
20. 1. 2026 Měření emisí Hradec Králové (č. 460219) 269 259 km způsobilé bez závad 20. 1. 2028
15. 1. 2024 Pravidelná STK Nechanice (č. 3630) 231 761 km způsobilé
3 lehké
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
15. 1. 2026
15. 1. 2024 Měření emisí Hradec Králové (č. 460219) 231 719 km způsobilé bez závad 15. 1. 2026
10. 1. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Chlumec nad Cidlinou (č. 3636) 173 046 km způsobilé
4 lehké
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.1.1.1.4 U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
10. 1. 2024
10. 1. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Hradec Králové (č. 3609) 126 414 km způsobilé bez závad 10. 1. 2022
15. 1. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Královéhradecký kraj (č. 3636) 96 031 km způsobilé bez závad 15. 1. 2020
18. 1. 2016 Pravidelná STK Královéhradecký kraj (č. 3618) 65 976 km způsobilé bez závad 18. 1. 2018

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel ZS Kratonohy a.s. (IČO 64829421)
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 1. 2016 · stanice: NOVÉ VOZIDLO
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 1. 2018 · stanice: BRATŘÍ ŠTEFANŮ 492, 500 03, HRADEC KRÁLOVÉ
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 1. 2020 · stanice: Pražská 782/IV, 503 51, Chlumec nad Cidlinou · protokol CZ-3636-18-01-0200
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 1. 2022 · stanice: NA RYBÁRNĚ 203/5, 500 02, HRADEC KRÁLOVÉ · protokol CZ-3609-20-01-0653
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 1. 2024 · stanice: Pražská 782/IV, 503 51, Chlumec nad Cidlinou · protokol CZ-3636-22-01-0145
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 1. 2026 · stanice: SOVĚTICE 19, 503 15, NECHANICE · protokol CZ-3630-24-01-0407
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 1. 2028 · stanice: SOVĚTICE 19, 503 15, NECHANICE · protokol CZ-3630-26-01-0533
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 1 (DACIA DUSTER 2012 v ČR v průměru 2,4, medián 2)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 12,3 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 51,5 %

Srovnáváme s 1 351 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu DACIA DUSTER

Svolávací akce a bezpečnostní upozornění

U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.

  • 22. 1. 2016, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 1. 1. 2001 – 2. 6. 2014) Safety Gate

Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Všechna upozornění k modelu

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS
  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (63)

Identifikace

Tovární značka
DACIA
Obchodní označení
DUSTER
Typ
DACIA DUSTER SD / SD
Varianta
HSDAC
Verze
HSDACN
Typ kód
SD
VIN
UU1HSDACN46289735
PČV
7496039
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
KOMBI
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
DACIA S.A. MIOVENI, RUMUNSKO
Rok výroby
2012
Datum 1. registrace
18. 1. 2012
Datum 1. registrace v ČR
18. 1. 2012
Zařazení vozidla
RSV

Motor a pohon

Výrobce motoru
RENAULT BILLANCOURT, FRANCIE
Typ motoru
K9K J 8
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
81 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1461
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 2
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
168

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
692/2008A
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 5
Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
0,51
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
170 / 138 / 145
Spotřeba předpis
692/2008A
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
6,5 / 5,3 / 5,6
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
79/ 3000
Za jízdy
74

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4315/ 1822/ 1625
Rozvor [mm]
2673
Provozní hmotnost
1369
Hmotnosti zatížení SZ
75
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
1844/ 1844
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
970/ 970
960/ 960
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1500/ 1500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
680/ 680
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
3344/ 3344
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
80
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
215/65 R 16 98 T(H) / 6.5 J 16-50
215/65 R 16 98 T(H) / 6.5 J 16-50
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
DACIA S.A. MIOVENI, RUMUNSKO
Výrobní číslo karoserie
UU1HSDACN46289735
Barva
HNĚDÁ-METAL
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
5748-073-00
Číslo TP
UE550931
Číslo ORV
UAI582651
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Další záznamy
[ALTERNATIVNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
*42: TŘÍDA A50-X
*55: ANO; NE]
* ČÍSLO HOMOLOGACE TYPU ES E2*2001/116*0314*33
*23: 5
*36: 1 844/1 844
*37: 970/970; 960/960
*39: 1 500/1 500
*40: 680/680
*41: 3 344/3 344
*57: MAN
CO2: 170/138/145 G/KM
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
#14: 1 695
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)