DACIA LOGAN

  • 2008
  • MODRÁ
  • BA + LPG
  • 1390 cm³
  • 55 kW ≈ 75 k

VINUU1LSDAEH38550907

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 0:48 · https://www.provervozidlo.cz/vin/UU1LSDAEH38550907

STK propadla 11. 9. 2026. Novější prohlídka se mohla do registru dostat až po měsíční aktualizaci.
Hlídat toto vozidlo
DACIA LOGAN – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: RLGNZLZ, zdroj, CC BY-SA 2.0

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Technická kontrola (STK) je propadláPoslední platná pravidelná prohlídka v registru skončila 11. 9. 2026 (posuzujeme ke dni údajů z registru, novější prohlídka se mohla do registru dostat až později). Vozidlo bez platné STK nesmí jezdit po silnicích.
  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 7 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 2,6 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 12 dnů (13. 5. 2026 až 25. 5. 2026). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2008. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
DACIA
Model
LOGAN
Typ
/ SD
Rok výroby
2008
Datum 1. registrace
24. 1. 2008
Datum 1. registrace v ČR
15. 8. 2016
Barva
MODRÁ
Palivo
BA + LPG
Zdvihový objem
1390 cm³
Výkon
55 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK propadlá
platnost do 11. 9. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
126 228 km
při prohlídce 11. 9. 2024

Obvyklé u modelu ve stáří 16 let: 132–234 tis. km (medián 183 300 km, 1 642 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

7
Vlastníků v registru
RIN LTD, odštěpný závod
od 25. 5. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
24. 1. 2008 První registrace Registr silničních vozidel
15. 8. 2016 Dovoz do ČR (podle 1. registrace v ČR) Registr silničních vozidel
15. 8. 2016 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
18. 10. 2021 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
30. 5. 2022 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
15. 5. 2023 Nový vlastník a provozovatel Roman Taizich (IČO 61255301) Registr silničních vozidel
20. 11. 2023 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
13. 5. 2026 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
25. 5. 2026 Nový vlastník a provozovatel RIN LTD, odštěpný závod (IČO 03962954) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

60 00080 000100 000120 000140 000 2017201920212023 10. 8. 2016: 67 005 km30. 8. 2018: 75 864 km2. 9. 2020: 82 627 km6. 10. 2021: 84 642 km26. 5. 2022: 86 894 km13. 9. 2022: 95 001 km16. 11. 2023: 113 242 km11. 9. 2024: 126 228 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
11. 9. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Roztoky (č. 3231) 126 228 km způsobilé
4 lehké
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
  • 5.3.4.2.1 Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. lehká
11. 9. 2026
16. 11. 2023 Evidenční kontrola Mělník (č. 3202) 113 242 km způsobilé bez závad
13. 9. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Mělník (č. 3202) 95 001 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.11.3.1 Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
13. 9. 2024
26. 5. 2022 Evidenční kontrola Mělník (č. 3202) 86 894 km způsobilé bez závad
6. 10. 2021 Evidenční kontrola Roztoky (č. 3231) 84 642 km způsobilé bez závad
2. 9. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Louny (č. 3508) 82 627 km způsobilé
2 lehké
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
2. 9. 2022
30. 8. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Louny (č. 3508) 75 864 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) – poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 2.4.1.1 Seřízení sbíhavosti (rozbíhavost) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. lehká
30. 8. 2020
10. 8. 2016 Před registrací Ústecký kraj (č. 3508) 67 005 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) – poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 4.6.1.1.1 Nesvítí některý zpětný světlomet. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
10. 8. 2016

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · stanice: RYBALKOVA 2765, 44001, LOUNY
    Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 8. 2018 · stanice: RYBALKOVA 2765, 44001, LOUNY
    Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · stanice: RYBALKOVA 2765, 44001, LOUNY · protokol CZ-3508-16-08-0389
  3. První registrace v ČR
    Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 8. 2020 · stanice: RYBALKOVA 2765, 44001, LOUNY · protokol CZ-3508-18-08-0986
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 9. 2022 · stanice: RYBALKOVA 2765, 44001, LOUNY · protokol CZ-3508-20-09-0068
  6. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PŘÍLEPSKÁ 1909, 252 63, ROZTOKY U PRAHY · protokol CZ-3231-21-10-0296
  7. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  8. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 27601, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-22-05-2258
  9. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 9. 2024 · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 27601, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-22-09-0748
  11. Vybavení zapsané v registru: POHON PLYNEM
  12. Nový vlastník a provozovatel Roman Taizich (IČO 61255301)
  13. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: MLADOBOLESLAVSKÁ 2801, 27601, MĚLNÍK · protokol CZ-3202-23-11-1044
  14. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 9. 2026 · stanice: PŘÍLEPSKÁ 1909, 252 63, ROZTOKY U PRAHY · protokol CZ-3231-24-09-0433
  16. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  17. Nový vlastník a provozovatel RIN LTD, odštěpný závod (IČO 03962954)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Záznamy bez uvedeného data

  • Dovoz ze zahraničí – Spolková republika Německo (datum dovozu není v registru uvedeno)

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 7 (DACIA LOGAN 2008 v ČR obvykle 2,6, medián 2)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 12,3 % (toto vozidlo dovezeno bylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 59,4 %

Srovnáváme s 2 561 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu DACIA LOGAN

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • POHON PLYNEM
  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (58)

Identifikace

Tovární značka
DACIA
Obchodní označení
LOGAN
Typ
/ SD
Varianta
LSDAE
Verze
LSDAEH
Typ kód
SD
VIN
UU1LSDAEH38550907
PČV
14175790
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AA SEDAN
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
DACIA, S.A., MIOVENI, RUMUNSKO
Rok výroby
2008
Datum 1. registrace
24. 1. 2008
Datum 1. registrace v ČR
15. 8. 2016
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
RENAULT, FRANCIE
Typ motoru
K7J A 7
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
55 / 5500
Palivo
BA + LPG
Zdvihový objem [cm³]
1390
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 PŘEDNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
162

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2003/76B
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 4
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
225 / 132 / 166
Spotřeba předpis
2004/3
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
9.4 / 5.5 / 6.9
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
84/ 4125
Za jízdy
73.1

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4247/ 1740/ 1534
Rozvor [mm]
2630
Rozchod [mm]
1480/ 1470/ /
Provozní hmotnost
1090
Hmotnosti zatížení SZ
75
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
1535/ 1535
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
830/ 830
880/ 880
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1100/ 1100
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
525/ 525
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
2300/ 2300
Zatížení střechy
80
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
165/80 R 14 85 T / 5.0-6.0 J 14-43
165/80 R 14 85 T / 5.0-6.0 J 14-43
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
DACIA, S.A., MIOVENI, RUMUNSKO
Barva
MODRÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA A50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ES/EU
e2*2001/116*0314*13
Číslo ORV
UBO255021
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
ALTERNATIVNÍ POHON BA + LPG;
Další záznamy
DOVOZ SRN. ORV SRN ČÁST I Č. ERZ-K-3-265/11-00044, ČÁST II Č. DM498079, RZ: ERZ-MC751.
DATUM PRVNÍ REGISTRACE DLE ORV SRN 24.01.2008.
ROZCHOD 1/2 (MM): 1 480/1 470.
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
*20-21: 5.5-6.5 J 15-50; 185/65 R 15 88 T
5.0-6.0 J 14-43; 185/70 R 14 88 T
DNE 15.05.2023 ZAREGISTROVÁNA PŘESTAVBA POHONU NA LPG.

Další ověření (externí odkazy)