SCHWARZMÜLLER

  • 2004
  • MODRÁ-TMAVÁ

VINVAVSAP3384Z204352

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 6:52 · https://www.provervozidlo.cz/vin/VAVSAP3384Z204352

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo je vyřazeno z provozuVozidlo je v registru vedeno jako vyřazené z provozu a nesmí jezdit po silnicích. Důvod v registru: Zánik pojištění.
  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2004. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCHWARZMÜLLER
Typ
SCHWARZMÜLLER SPA 3/E+ / SPA 3/E
Rok výroby
2004
Datum 1. registrace
11. 10. 2004
Datum 1. registrace v ČR
11. 10. 2004
Barva
MODRÁ-TMAVÁ
Kategorie
O4 – NÁVĚS NÁKLADNÍ
Stav v registru
vyřazené z provozu

Aktuálně v registru

Stav tachometru
neuvedeno
4
Vlastníci v registru
Jiří Hanuš
od 22. 7. 2019

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
11. 10. 2004 První registrace NIKA Chrudim s.r.o. (IČO 25262963) Registr silničních vozidel
11. 10. 2004 Nový vlastník MONETA Leasing, s.r.o. (IČO 60751606) Registr silničních vozidel
23. 11. 2015 Nový vlastník a provozovatel NIKA Logistics a.s. (IČO 03624188) Registr silničních vozidel
22. 7. 2019 Nový vlastník a provozovatel Jiří Hanuš (IČO 08295107) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
6. 5. 2025 Pravidelná STK Velim (č. 3238) – způsobilé
1 lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
6. 5. 2026
10. 4. 2024 Pravidelná STK Nymburk (č. 3220) – způsobilé
4 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 4.7.1.1.2 Zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky poškozené, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho funkci nebo fotometrické vlastnosti nebo nezpůsobuje vyzařování bílého světla směrem vzad. lehká
  • 6.2.10.1.1 Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
10. 4. 2025
13. 3. 2023 Pravidelná STK Nymburk (č. 3220) – způsobilé
7 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.5.1.1 Nosič náhradního kola poškozený, avšak tato závada nemá vliv na jeho funkci nebo spolehlivost. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 6.2.9.1.1 Některý upevňovací prvek výbavy vozidla je uvolněný, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost upevnění výbavy. lehká
13. 3. 2024
18. 7. 2019 Pravidelná STK Říčany (č. 3227) – způsobilé
6 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 5.3.5.2.1 Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
18. 7. 2020
24. 9. 2018 Pravidelná STK Pardubice (č. 3622) – způsobilé
3 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) – poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
24. 9. 2019
22. 9. 2017 Pravidelná STK Pardubický kraj (č. 3622) – způsobilé
4 lehké
  • 1.1.8.1.1 Spojková hlavice je částečně opotřebená (obroušená), ale tato závada nemá vliv na její spolehlivost nebo těsnost. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) – poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 7.6.1.1 Zakládací klíny ke kolu nejsou v dobrém stavu, ale plní svoji funkci. lehká
22. 9. 2018
22. 9. 2016 Před schvál. tech. způsob. vozidla Pardubický kraj (č. 3622) – způsobilé
4 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
19. 11. 2015 Evidenční kontrola Pardubický kraj (č. 3622) – způsobilé bez závad
22. 9. 2015 Pravidelná STK Pardubický kraj (č. 3622) – způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
22. 9. 2016
1. 10. 2014 Pravidelná STK Pardubický kraj (č. 3622) – způsobilé
4 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
1. 10. 2015
1. 10. 2013 Pravidelná STK Pardubický kraj (č. 3622) – způsobilé
2 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) – poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 4.10.3.1 Izolace propojovacího kabelu poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. lehká
1. 10. 2014
1. 10. 2012 Pravidelná STK Pardubický kraj (č. 3622) – způsobilé
2 lehké
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
1. 10. 2013
27. 9. 2011 Pravidelná STK Pardubický kraj (č. 3622) – způsobilé
3 lehké
  • 4144 Tlumič pérování,popřípadě jeho držák je mírně poškozený (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5031 Některé nosné díly rámu (nosné konstrukce) jsou mírně narušeny korozí (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 6313 Spojovací kabel má poškozenou izolaci, avšak vodiče nejsou poškozeny (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
27. 9. 2012
6. 10. 2010 Pravidelná STK Pardubický kraj (č. 3622) – způsobilé
3 lehké
  • 4144 Tlumič pérování,popřípadě jeho držák je mírně poškozený (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5273 Některá bočnice, zadní čelo, případně nástavba bočnic je mírně poškozená,děravá nebo netěsná, popř. její kování, závěsy nebo závěry (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5021 Snýtované, sešroubované nebo pružné spojení některých dílů je uvolněno, popřípadě svařované spojení narušeno natolik, že pevnost (tuhost) rámu (nosné konstrukce): zatím není podstatně zmenšena (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
6. 10. 2011
7. 10. 2009 Pravidelná STK Pardubický kraj (č. 3622) – způsobilé
3 lehké
  • 4074 Pneumatika dře o jiné části vozidla (poškození pneumatiky). (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 6313 Spojovací kabel má poškozenou izolaci, avšak vodiče nejsou poškozeny (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5021 Snýtované, sešroubované nebo pružné spojení některých dílů je uvolněno, popřípadě svařované spojení narušeno natolik, že pevnost (tuhost) rámu (nosné konstrukce): zatím není podstatně zmenšena (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
7. 10. 2010
7. 10. 2008 Pravidelná STK Pardubický kraj (č. 3622) – způsobilé bez závad 7. 10. 2009

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel NIKA Chrudim s.r.o. (IČO 25262963)
    Nový vlastník MONETA Leasing, s.r.o. (IČO 60751606)
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 10. 2009 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 10. 2010 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 10. 2011 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 9. 2012 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE
  6. Konec: vlastník MONETA Leasing, s.r.o. (IČO 60751606)
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 10. 2013 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE
  8. Vyřazení z provozu CHRUDIM
    Konec vyřazení z provozu CHRUDIM
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 10. 2014 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 10. 2015 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 9. 2016 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE
  12. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE
  13. Nový vlastník a provozovatel NIKA Logistics a.s. (IČO 03624188)
  14. Prohlídka před schválením technické způsobilosti výsledek: způsobilé k provozu · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE
  15. Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 9. 2017
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 9. 2018 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE · protokol CZ-3622-17-09-1422
  17. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 9. 2019 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE · protokol CZ-3622-18-09-1355
  18. Vyřazení z provozu CHRUDIM
  19. Konec vyřazení z provozu CHRUDIM
  20. Vyřazení z provozu CHRUDIM
  21. Konec vyřazení z provozu CHRUDIM
  22. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 7. 2020 · stanice: KOLOVRATSKÁ 2020, 25101, ŘÍČANY · protokol CZ-3227-19-07-0985
  23. Nový vlastník a provozovatel Jiří Hanuš (IČO 08295107)
  24. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  25. Konec vyřazení z provozu HRADEC KRÁLOVÉ
    Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  26. Konec vyřazení z provozu HRADEC KRÁLOVÉ
  27. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 3. 2024 · stanice: Draho u Budiměřic 14, 28802, Nymburk · protokol CZ-3220-23-03-0135
  28. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 4. 2025 · stanice: Draho u Budiměřic 14, 28802, Nymburk · protokol CZ-3220-24-04-0084
  29. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 5. 2026 · stanice: PALACKÉHO 94, 28101, VELIM · protokol CZ-3238-25-05-0161
  30. Vyřazení z provozu Zánik pojištění
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 4. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (55)

Identifikace

Tovární značka
SCHWARZMÜLLER
Typ
SCHWARZMÜLLER SPA 3/E+ / SPA 3/E
Typ kód
SPA 3/E
VIN
VAVSAP3384Z204352
PČV
7595271
Druh vozidla
NÁVĚS NÁKLADNÍ
Kategorie vozidla
O4
Výrobce vozidla
WILHELM SCHWARZMÜLLER, GMBH, RAKOUSKO
Rok výroby
2004
Datum 1. registrace
11. 10. 2004
Datum 1. registrace v ČR
11. 10. 2004
Druh (typ)
01 PLOŠINA
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
3/ -0
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90
Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
0

Emise a spotřeba

Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
0/ 0
Za jízdy
0

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
13920/ 2550/ 2660
Rozvor [mm]
1310; 1310
Provozní hmotnost
6380
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
38000/ 35000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
9000/ 8000
9000/ 8000
9000/ 8000
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
0/ 0
Ložná délka
13620
Ložná šířka
2480
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65 R 22.5 160 J/ 22.5 X 11.75
385/65 R 22.5 160 J/ 22.5 X 11.75
385/65 R 22.5 160 J/ 22.5 X 11.75
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
WILHELM SCHWARZMÜLLER, GMBH, RAKOUSKO
Výrobní číslo karoserie
VAVSAP3384Z204352
Barva
MODRÁ-TMAVÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
0 / 0 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA H50-X
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
VYŘAZENO Z PROVOZU
ZTP
2508-120-00
Číslo ORV
UAY969737
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
102
Doplňkový text na TP
emvo-dv-2013/1391 PŘESTAVBA Z VALNÍKOVÝ NA LPOŠINOVÝ V597/2020 Dne 18.08.2025 bylo na základě rozhodnutí správního orgánu MěÚ Kolín, Odboru dopravy, vydaným z moci úřední, dne 09.07.2025, pod č.j. 74880/25-zem, PM ze dne 05.08.2025, zapsáno vyřazení vozidla z provozu z důvodu zániku pojištění vozidla. ORV a RZ neodevzdány.
Další záznamy
Vozidlo plní ustanovení zákona č. 56/2001 Sb.
Dne 23.09.2016 schválena technická způsobilost po přestavbě z valníkový na plošinový
pod čj. CR7/2016/112/ODP/MJ.
Dne 29.05.2020 bylo vozidlo vyřazeno z provozu pod číslem jednacím V597/2020, RZ a ORV
uloženy na RM HRADEC KRÁLOVÉ.
DNE 21.07.2021 BYLA NAHLÁŠENA ADRESA UMÍSTĚNÍ VYŘAZENÉHO VOZIDLA A ÚČEL JEHO VYUŽITÍ.
Dne 08.03.2023bylo vyřazení vozidla z provozu ukončeno, ORV a RZ vráceny místně příslušným úřadem.

Další ověření (externí odkazy)