KTM 990 ADVENTURE
- 2012
- BÍLÁ
- benzin (BA)
- 1000 cm³
- 78 kW ≈ 106 k
VINVBKVA7407AM973861
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 10:21 · https://www.provervozidlo.cz/vin/VBKVA7407AM973861
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Rakouská republika), datum dovozu 20. 7. 2017. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,1 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- KTM
- Model
- 990 ADVENTURE
- Typ
- / KTM LC8
- Rok výroby
- 2012
- Datum 1. registrace
- 30. 4. 2012
- Datum 1. registrace v ČR
- 20. 7. 2017
- Barva
- BÍLÁ
- Palivo
- benzin (BA)
- Zdvihový objem
- 1000 cm³
- Výkon
- 78 kW
- Kategorie
- LC – MOTOCYKL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Michal Vašák (IČO 71868143) od 17. 6. 2025
- Provozovatel: Michal Vašák (IČO 71868143) od 17. 6. 2025
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 30. 4. 2012 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 20. 7. 2017 | Dovoz do ČR | Registr silničních vozidel | |
| 20. 7. 2017 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 4. 6. 2019 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 22. 3. 2023 | Nový vlastník a provozovatel | fyzická osoba | Registr silničních vozidel |
| 17. 6. 2025 | Nový vlastník a provozovatel | Michal Vašák (IČO 71868143) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 10. 6. 2025 | Evidenční kontrola | Chrudim (č. 3620) | – | způsobilé | bez závad | |
| 17. 3. 2023 | Pravidelná STK | Blovice (č. 3414) | 34 483 km | způsobilé | 1 lehká | 17. 3. 2027 |
| 4. 6. 2019 | Pravidelná STK | Veselí nad Moravou (č. 3740) | 19 420 km | způsobilé | bez závad | 4. 6. 2023 |
| 18. 7. 2017 | Před registrací | Jihomoravský kraj (č. 3740) | 7 591 km | způsobilé | bez závad |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví.
Časová osa vozidla
-
První registrace ve světě
-
Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · stanice: MASARYKOVA 1663, 69826, VESELÍ NAD MORAVOU · protokol CZ-3740-17-07-0342
-
První registrace v ČRDovoz ze zahraničí Rakouská republikaNový vlastník a provozovatel fyzická osobaAdministrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 7. 2019
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osobaPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 6. 2023 · stanice: MASARYKOVA 1663, 69826, VESELÍ NAD MORAVOU · protokol CZ-3740-19-06-0056
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 3. 2027 · stanice: FÜGNEROVA 404, 33601, BLOVICE · protokol CZ-3414-23-03-0215
-
Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: DAŠICKÁ 248, 53701, CHRUDIM IV · protokol CZ-3620-25-06-0597
-
Nový vlastník a provozovatel Michal Vašák (IČO 71868143)
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (dovoz)
Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 4 (KTM 990 ADVENTURE 2012 v ČR obvykle 3,1, medián 3)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 32,7 % (toto vozidlo dovezeno bylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 49 %
Srovnáváme s 49 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu KTM 990 ADVENTURE
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (60)
Identifikace
- Tovární značka
- KTM
- Obchodní označení
- 990 ADVENTURE
- Typ
- / KTM LC8
- Varianta
- B
- Verze
- 1
- Typ kód
- KTM LC8
- VIN
- VBKVA7407AM973861
- PČV
- 14710040
- Druh vozidla
- MOTOCYKL
- Kategorie vozidla
- LC
- Výrobce vozidla
- KTM SPORTMOTORCYCLE, AG, RAKOUSKO
- Rok výroby
- 2012
- Datum 1. registrace
- 30. 4. 2012
- Datum 1. registrace v ČR
- 20. 7. 2017
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- KTM SPORTMOTORCYCLE, AG, RAKOUSKO
- Typ motoru
- 601
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 78 / 8250
- Palivo
- benzin (BA)
- Zdvihový objem [cm³]
- 1000
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 1 ZADNÍ
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 210
- Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
- 0.355
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2006/120C
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- / /
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- / /
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 90/ 4125
- Za jízdy
- 79
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 2250/ 860/ 1445
- Rozvor [mm]
- 1590
- Rozchod [mm]
- / / /
- Provozní hmotnost
- 220
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 430/ 430
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 200/ 200
250/ 250
/
/ - Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 90/90-R21 54V / 2.15X21
150/70 R18 70V / 4.25X18
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- BÍLÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- ABS
- ano
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 7443-001-00
- ES/EU
- e1*92/61*0180*04
- Číslo ORV
- UBK779557
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 118
- Další záznamy
- Variabilní provedení vozidla :
#20: při použití pneu M+S se snižuje nejvyšší rychlost na 160 km/h
#21: 4.25 x 18; při použití pneu M+S se snižuje nejvyšší rychlost na
160 km/h.
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
DOVOZ A, TP:A 26553402, RZ:SE-1MNZ, KM:7591, 1.REGISTRACE:30.4.2012.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: VBKVA7407AM973861
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.