RENAULT MEGANE SCENIC

  • 1999
  • MODRÁ-METAL
  • BA 95 B
  • 1998 cm³
  • 80 kW ≈ 109 k

VINVF1JA020A19656357

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 14:54 · https://www.provervozidlo.cz/vin/VF1JA020A19656357

STK propadla 12. 2. 2016. Novější prohlídka se mohla do registru dostat až po měsíční aktualizaci.
Hlídat toto vozidlo
RENAULT MEGANE SCENIC – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: Vauxford, zdroj, CC BY-SA 4.0

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Poslední pravidelná STK nedopadla dobřeProhlídka ze dne 13. 1. 2016 skončila výsledkem „dočasně způsobilé k provozu“ a v registru po ní není záznam o opakované prohlídce se způsobilým výsledkem.
  • Červenáz registru Technická kontrola (STK) je propadláPoslední platná pravidelná prohlídka v registru skončila 24. 7. 2015 (posuzujeme ke dni údajů z registru, novější prohlídka se mohla do registru dostat až později). Vozidlo bez platné STK nesmí jezdit po silnicích.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 14 dnů (6. 1. 2014 až 20. 1. 2014). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 1999. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
RENAULT
Model
MEGANE SCENIC
Typ
RENAULT MEGANE SCENIC 2.0 VF1JA0G05 / JA
Rok výroby
1999
Datum 1. registrace
22. 4. 1999
Datum 1. registrace v ČR
19. 7. 2004
Barva
MODRÁ-METAL
Palivo
BA 95 B
Zdvihový objem
1998 cm³
Výkon
80 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK propadlá
platnost do 12. 2. 2016
výsledek: dočasně způsobilé k provozu
Stav tachometru
261 453 km
při prohlídce 13. 1. 2016

Obvyklé u modelu ve stáří 17 let: 167–228 tis. km (medián 195 936 km, 3 189 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

3
Vlastníci v registru
fyzická osoba
od 20. 1. 2014

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
22. 4. 1999 První registrace Registr silničních vozidel
19. 7. 2004 První registrace v ČR Registr silničních vozidel
19. 7. 2004 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
6. 1. 2014 Nový vlastník a provozovatel AutoESA a.s. (IČO 25627538) Registr silničních vozidel
20. 1. 2014 Nový vlastník fyzická osoba Registr silničních vozidel
20. 1. 2014 Nový provozovatel Taxipanther s.r.o. v likvidaci (IČO 24797847) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

220 000240 000260 000280 000 201120122013201420152016 20. 7. 2010: 226 917 km25. 7. 2012: 241 041 km20. 1. 2014: 249 553 km24. 7. 2014: 253 908 km13. 1. 2016: 261 453 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
13. 1. 2016 Pravidelná STK Ústecký kraj (č. 3516) 261 453 km dočasně způsobilé
6 lehkých, 1 vážná
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
  • 6.2.1.1.2 Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla. vážná
  • 2.4.1 Seřízení sbíhavosti (rozbíhavost) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance lehká
12. 2. 2016
24. 7. 2014 Pravidelná STK Hlavní město Praha (č. 3113) 253 908 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) – poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 2.1.1.5.1 Netěsnost převodky řízení. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
24. 7. 2015
20. 1. 2014 Evidenční kontrola Hlavní město Praha (č. 3115) 249 553 km způsobilé bez závad
25. 7. 2012 Pravidelná STK Kraj Vysočina (č. 3763) 241 041 km způsobilé
9 lehkých
  • 1.1.11.3.1 Mírná povrchová koroze/oxidace brzdového potrubí. lehká
  • 1.1.15.4.1 Vnější poškození lanovodů (bovdenů), které nemá vliv na jeho funkci. lehká
  • 2.1.1.5.1 Netěsnost převodky řízení. lehká
  • 2.1.5.1.1 Netěsnost posilovače řízení. lehká
  • 4.4.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém směrové svítilny poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její funkci ani fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla), ani nedochází ke změně barvy vyzařovaného světla. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
25. 7. 2014
20. 7. 2010 Pravidelná STK Kraj Vysočina (č. 3763) 226 917 km způsobilé
3 lehké
  • 4144 Tlumič pérování,popřípadě jeho držák je mírně poškozený (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5104 Na skříni karosérie (kabině řidiče) jsou poškození, narušující její estetický vzhled, nikoli však její pevnost nebo funkci (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
20. 7. 2012

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. První registrace v ČR
    Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Vybavení zapsané v registru: ABS
    Vybavení zapsané v registru: AIRBAG
    Vybavení zapsané v registru: KLIMATIZACE
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 7. 2012 · stanice: Žižkova 5428/120, 58601, Jihlava
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 7. 2014 · stanice: Žižkova 5428/120, 58601, Jihlava
  5. Nový vlastník a provozovatel AutoESA a.s. (IČO 25627538)
  6. Nový vlastník fyzická osoba
    Nový provozovatel Taxipanther s.r.o. v likvidaci (IČO 24797847)
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: NA VÝBĚŽKU 1023/7A, 19000, PRAHA 9
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: NA VÝBĚŽKU 1023/7A, 19000, PRAHA 9
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 7. 2015 · stanice: PODNIKATELSKÁ I 652, 19011, PRAHA - BĚCHOVICE
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 12. 2. 2016 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 40339, CHLUMEC
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 3 (RENAULT MEGANE SCENIC 1999 v ČR obvykle 2,0, medián 2)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 23,4 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 13,5 %

Srovnáváme s 7 317 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu RENAULT MEGANE SCENIC

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS
  • AIRBAG
  • KLIMATIZACE
  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (61)

Identifikace

Tovární značka
RENAULT
Obchodní označení
MEGANE SCENIC
Typ
RENAULT MEGANE SCENIC 2.0 VF1JA0G05 / JA
Varianta
JA 02
Verze
JA020A
Typ kód
JA
VIN
VF1JA020A19656357
PČV
9835361
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
OSOBNÍ AUTOMOBIL KOMBI
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
RENAULT, FRANCIE
Rok výroby
1999
Datum 1. registrace
22. 4. 1999
Datum 1. registrace v ČR
19. 7. 2004
Druh (typ)
OSOBNÍ AUTOMOBIL KOMBI
Zařazení vozidla
RSV

Motor a pohon

Výrobce motoru
RENAULT, FRANCIE
Typ motoru
F3RS7
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
80 / 5400
Palivo
BA 95 B
Zdvihový objem [cm³]
1998
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 PŘEDNÍ
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
182

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 96/69
Spotřeba předpis
EU 93/116
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
10.8 / 6.4 / 8
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
86/ 4050
Za jízdy
71

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4134/ 1719/ 1675
Rozvor [mm]
2 564
Provozní hmotnost
1365
Hmotnosti zatížení SZ
65
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
1820/ 1820
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1050/ 1050
1000/ 1000
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1300/ 1300
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
680/ 680
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
2800/ 2800
Zatížení střechy
80
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
185/65 R15 88T/ 6.00J 15-43
185/65 R15 88T/ 6,00J 15-43
/
/

Karoserie a výbava

Barva
MODRÁ-METAL
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA A50-X
ABS
ano
ASR
ne
Airbag
4
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ES/EU
e2*93/81*0068*
Číslo TP
BF561069
Číslo ORV
UAM584228
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
MHMP-100724/2004-DSA, IDV SRN

Další ověření (externí odkazy)