RENAULT MEGANE SCENIC

  • 2011
  • ČERNÁ
  • benzin (BA)
  • 1397 cm³
  • 96 kW ≈ 131 k

VINVF1JZ1VB644654389

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 9:09 · https://www.provervozidlo.cz/vin/VF1JZ1VB644654389

RENAULT MEGANE SCENIC – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: Vauxford, zdroj, CC BY-SA 4.0

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 6 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 7 dnů (23. 2. 2017 až 2. 3. 2017). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2011. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
RENAULT
Model
MEGANE SCENIC
Typ
JZ
Datum 1. registrace
21. 2. 2011
Datum 1. registrace v ČR
8. 6. 2015
Barva
ČERNÁ
Palivo
benzin (BA)
Zdvihový objem
1397 cm³
Výkon
96 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

  • Vlastník: fyzická osoba od 13. 8. 2021
  • Provozovatel: fyzická osoba od 13. 8. 2021
Technická prohlídka
STK platná
platnost do 23. 7. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
182 354 km
při prohlídce 23. 7. 2025

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2011 při prohlídce v roce 2025: 135–230 tis. km (medián 181 032 km, 835 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

6
Vlastníků v registru
fyzická osoba
od 13. 8. 2021

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
21. 2. 2011 První registrace Registr silničních vozidel
8. 6. 2015 Dovoz do ČR (podle 1. registrace v ČR) Registr silničních vozidel
8. 6. 2015 Nový vlastník ESSOX s.r.o. (IČO 26764652) Registr silničních vozidel
8. 6. 2015 Nový provozovatel Michal Pekař (IČO 73977101) Registr silničních vozidel
23. 2. 2017 Nový vlastník Michal Pekař (IČO 73977101) Registr silničních vozidel
23. 2. 2017 Nový vlastník a provozovatel BOHÁČ Milan s.r.o. (IČO 25999966) Registr silničních vozidel
2. 3. 2017 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
21. 7. 2021 Nový vlastník a provozovatel RE-AUTO s.r.o. (IČO 04644549) Registr silničních vozidel
13. 8. 2021 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

50 000100 000150 000200 000 20162018202020222024 14. 5. 2015: 76 019 km8. 6. 2015: 76 152 km23. 2. 2017: 93 056 km2. 3. 2017: 93 181 km31. 5. 2017: 95 957 km5. 11. 2019: 129 575 km5. 11. 2019: 129 757 km20. 7. 2021: 144 995 km20. 7. 2021: 144 999 km18. 7. 2023: 168 214 km19. 7. 2023: 168 367 km23. 7. 2025: 182 353 km23. 7. 2025: 182 354 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
23. 7. 2025 Pravidelná STK Skuteč (č. 3634) 182 354 km způsobilé
1 lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
23. 7. 2027
23. 7. 2025 Měření emisí Skuteč (č. 560307) 182 353 km způsobilé bez závad 23. 7. 2027
19. 7. 2023 Opakovaná STK Chrudim (č. 3620) 168 367 km způsobilé bez závad 18. 7. 2025
18. 7. 2023 Pravidelná STK Chrudim (č. 3620) 168 214 km dočasně způsobilé
1 vážná
  • 0.3.1.2 Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.). vážná
17. 8. 2023
18. 7. 2023 Měření emisí Lukavice (č. 460323) – způsobilé bez závad 18. 7. 2025
20. 7. 2021 Pravidelná STK Chrudim (č. 3605) 144 999 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
20. 7. 2023
20. 7. 2021 Měření emisí Chrudim (č. 560306) 144 995 km způsobilé bez závad 20. 7. 2023
5. 11. 2019 Pravidelná STK Chrudim (č. 3647) 129 757 km způsobilé
2 lehké
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
5. 11. 2021
5. 11. 2019 Měření emisí Chrudim (č. 460321) 129 575 km způsobilé bez závad 5. 11. 2021
31. 5. 2017 Pravidelná STK Pardubický kraj (č. 3647) 95 957 km způsobilé bez závad 31. 5. 2019
2. 3. 2017 Evidenční kontrola Pardubický kraj (č. 3647) 93 181 km způsobilé bez závad
23. 2. 2017 Evidenční kontrola Pardubický kraj (č. 3647) 93 056 km způsobilé bez závad
8. 6. 2015 Evidenční kontrola Pardubický kraj (č. 3647) 76 152 km způsobilé bez závad
14. 5. 2015 Před registrací Pardubický kraj (č. 3647) 76 019 km způsobilé bez závad 14. 5. 2015

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Obce Ležáků 758, 537 03, Chrudim
  3. První registrace v ČR
    Nový vlastník ESSOX s.r.o. (IČO 26764652)
    Nový provozovatel Michal Pekař (IČO 73977101)
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Obce Ležáků 758, 537 03, Chrudim
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 6. 2017
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Obce Ležáků 758, 537 03, Chrudim
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Obce Ležáků 758, 537 03, Chrudim
  4. Nový vlastník Michal Pekař (IČO 73977101)
    Nový vlastník a provozovatel BOHÁČ Milan s.r.o. (IČO 25999966)
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Obce Ležáků 758, 537 03, Chrudim · protokol CZ-3647-17-02-0576
  5. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Obce Ležáků 758, 537 03, Chrudim · protokol CZ-3647-17-03-0045
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 5. 2019 · stanice: Obce Ležáků 758, 537 03, Chrudim · protokol CZ-3647-17-05-1097
  7. Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 11. 2021 · stanice: Obce Ležáků 758, 537 03, Chrudim · protokol CZ-3647-19-11-0117
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 7. 2023 · stanice: VLČNOV 30, 537 01, CHRUDIM · protokol CZ-3605-21-07-0509
  10. Nový vlastník a provozovatel RE-AUTO s.r.o. (IČO 04644549)
  11. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 17. 8. 2023 · stanice: DAŠICKÁ 248, 537 01, CHRUDIM IV · protokol CZ-3620-23-07-0622
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 7. 2025 · stanice: DAŠICKÁ 248, 537 01, CHRUDIM IV · protokol CZ-3620-23-07-0706
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 7. 2027 · stanice: VÍTĚZSLAVA NOVÁKA 621, 539 73, SKUTEČ · protokol CZ-3634-25-07-1022
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Záznamy bez uvedeného data

  • Dovoz ze zahraničí – Spolková republika Německo (datum dovozu není v registru uvedeno)

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 6. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (64)

Identifikace

Tovární značka
RENAULT
Obchodní označení
MEGANE SCENIC
Typ
JZ
Varianta
JZ1V
Verze
JZ1VB6
Typ kód
JZ
VIN
VF1JZ1VB644654389
PČV
13534418
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
RENAULT, BILLANCOURT, FRANCIE
Datum 1. registrace
21. 2. 2011
Datum 1. registrace v ČR
8. 6. 2015
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
RENAULT, BILLANCOURT, FRANCIE
Typ motoru
H4J A 7
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
96 / 5500
Palivo
benzin (BA)
Zdvihový objem [cm³]
1397
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 PŘEDNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
190

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
692/2008A
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
229 / 137 / 170
Spotřeba předpis
692/2008A
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
9,9 / 5,9 / 7,4
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
74/ 3750
Za jízdy
71.4

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4560/ 1845/ 1675
Rozvor [mm]
2769
Rozchod [mm]
1539
Provozní hmotnost
1606
Hmotnosti zatížení SZ
75
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
2087/ 2087
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1050/ 1050
1220/ 1220
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1300/ 1300
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
3387/ 3387
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
205/60 R 16 96 H / 6.5 J 16-47
205/60 R 16 96 H / 6.5 J 16-47
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
RENAULT, BILLANCOURT, FRANCIE
Barva
ČERNÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
7 / 7 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA A50-X
ABS
ne
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ES/EU
e2*2001/116*0379*12
Číslo TP
UL118649
Číslo ORV
UBF131790
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Další záznamy
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA: #20-21: 6.5 J 16-47; 205/60 R 16 92 H 7.0 J 17-49; 205/55 R 17 95 H VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.
ROZCHOD: 1539 MM ,VOZIDLO VYHOVUJE POŽADAVKŮM ZÁKONA Č. 56/2001 SB. DOVOZ Z SRN, DATUM PRVNÍ REGISTRACE: 21.02.2011.

Další ověření (externí odkazy)