RENAULT TALISMAN

  • 2019
  • ŠEDÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 1749 cm³
  • 110 kW ≈ 150 k

VINVF1RFD00162115635

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 18:15 · https://www.provervozidlo.cz/vin/VF1RFD00162115635

STK propadla 20. 12. 2024. Novější prohlídka se mohla do registru dostat až po měsíční aktualizaci.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Technická kontrola (STK) je propadláPoslední platná pravidelná prohlídka v registru skončila 20. 12. 2024 (posuzujeme ke dni údajů z registru, novější prohlídka se mohla do registru dostat až později). Vozidlo bez platné STK nesmí jezdit po silnicích.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
RENAULT
Model
TALISMAN
Typ
/ RFD
Datum 1. registrace
14. 1. 2019
Datum 1. registrace v ČR
14. 1. 2019
Barva
ŠEDÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1749 cm³
Výkon
110 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK propadlá
platnost do 20. 12. 2024
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
91 235 km
při prohlídce 14. 2. 2024

Obvyklé u modelu ve stáří 5 let: 75–133 tis. km (medián 108 906 km, 47 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

2
Vlastníci v registru
Auta NEJ, s.r.o.
od 20. 2. 2024

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
14. 1. 2019 První registrace Drivalia Lease Czech Republic s.r.o. (IČO 63671069) Registr silničních vozidel
20. 2. 2024 Nový vlastník a provozovatel Auta NEJ, s.r.o. (IČO 27775348) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

70 00080 00090 000100 000 12/20222/2024 20. 12. 2022: 71 124 km14. 2. 2024: 91 235 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
14. 2. 2024 Evidenční kontrola Říčany (č. 3227) 91 235 km způsobilé bez závad
20. 12. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Opava (č. 3827) 71 124 km způsobilé bez závad 20. 12. 2024

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel Drivalia Lease Czech Republic s.r.o. (IČO 63671069)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 1. 2023
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 12. 2024 · stanice: TĚŠÍNSKÁ 2868/37A, 74600, OPAVA - PŘEDMĚSTÍ · protokol CZ-3827-22-12-0965
  3. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: KOLOVRATSKÁ 2020, 25101, ŘÍČANY · protokol CZ-3227-24-02-0860
  4. Nový vlastník a provozovatel Auta NEJ, s.r.o. (IČO 27775348)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Svolávací akce a bezpečnostní upozornění

U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.

  • 18. 8. 2020, riziko: požár, zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 20. 9. 2018 – 20. 6. 2019) Safety Gate
  • 22. 11. 2019, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 21. 9. 2018 – 3. 6. 2019) Safety Gate
  • 12. 6. 2017, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba od 21. 4. 2016) Safety Gate

Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Přednostně zobrazujeme upozornění s uvedeným obdobím výroby, celkem jich evidujeme 4. Všechna upozornění k modelu

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (55)

Identifikace

Tovární značka
RENAULT
Obchodní označení
TALISMAN
Typ
/ RFD
Varianta
LH2
Verze
A76TA0510000
Typ kód
RFD
VIN
VF1RFD00162115635
PČV
15560492
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AA SEDAN
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
RENAULT, BILLANCOURT, FRANCIE
Datum 1. registrace
14. 1. 2019
Datum 1. registrace v ČR
14. 1. 2019
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
RENAULT
Typ motoru
R9N A4
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
110 / 3500
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1749
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 PRVNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
206

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2017/1347BG
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.51
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
143 / 110 / 122
Spotřeba předpis
ES 2017/1347BG
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
5.4 / 4.2 / 4.6
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
71/ 2625
Za jízdy
66

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4849/ 1868/ 1456
Rozvor [mm]
2 809
Rozchod [mm]
1609/ 1608/ /
Provozní hmotnost
1608
Hmotnosti zatížení SZ
75
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
2157/ 2157
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1 150/ 1 150
1 160/ 1 160
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1800/ 1800
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
3957/ 3957
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
215/60 R16 95H/ 6.5 J 16 - 41 /C
215/60 R16 95H/ 6.5 J 16 - 41 /C
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ŠEDÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 /
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
11156-0028
ES/EU
e2*2007/46*0653*03
Číslo ORV
UBJ000455
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
#N.1/N.2: 7.00 J 17 - 43 /C; 225/55 R17 101V
7.00 J 17 - 43 /C; 225/55 R17 101W
7.50 J 18 - 46 /C; 245/45 R18 100W
8.00 J 19 - 49 /C; 245/40 R19 98Y
VOZIDLO PLNÍ USTANOVENÍ ZÁKONA Č. 56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)