RENAULT TALISMAN
- 2017
- BÍLÁ
- motorová nafta (NM)
- 1598 cm³
- 96 kW ≈ 131 k
VINVF1RFD00X56909217
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 21:58 · https://www.provervozidlo.cz/vin/VF1RFD00X56909217
Semafor rizik
V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- RENAULT
- Model
- TALISMAN
- Typ
- RFD
- Rok výroby
- 2017
- Datum 1. registrace
- 20. 11. 2017
- Datum 1. registrace v ČR
- 20. 11. 2017
- Barva
- BÍLÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 1598 cm³
- Výkon
- 96 kW
- Kategorie
- M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: BRETTON s.r.o. (IČO 45275149) od 20. 11. 2017
- Provozovatel: BRETTON s.r.o. (IČO 45275149) od 20. 11. 2017
Obvyklé u vozidel z roku výroby 2017 při prohlídce v roce 2025: 109–188 tis. km (medián 145 107 km, 256 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 20. 11. 2017 | První registrace | BRETTON s.r.o. (IČO 45275149) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 19. 11. 2025 | Pravidelná STK | Jablonné nad Orlicí (č. 3628) | 163 794 km | způsobilé | bez závad | 19. 11. 2027 |
| 17. 11. 2025 | Měření emisí | Žamberk (č. 461119) | 163 773 km | způsobilé | bez závad | 17. 11. 2027 |
| 20. 11. 2023 | Pravidelná STK | Jablonné nad Orlicí (č. 3628) | 123 624 km | způsobilé | bez závad | 20. 11. 2025 |
| 16. 11. 2023 | Měření emisí | Žamberk (č. 461119) | 123 422 km | způsobilé | bez závad | 16. 11. 2025 |
| 18. 11. 2021 | Pravidelná STK | Jablonné nad Orlicí (č. 3628) | 85 940 km | způsobilé | bez závad | 18. 11. 2023 |
| 16. 11. 2021 | Měření emisí | Žamberk (č. 461119) | 85 911 km | způsobilé | bez závad | 16. 11. 2023 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník a provozovatel BRETTON s.r.o. (IČO 45275149)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 11. 2021
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 11. 2023 · stanice: U Koupaliště 180, 561 64, Jablonné nad Orlicí · protokol CZ-3628-21-11-0531
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 11. 2025 · stanice: U Koupaliště 180, 561 64, Jablonné nad Orlicí · protokol CZ-3628-23-11-0397
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 11. 2027 · stanice: U Koupaliště 180, 561 64, Jablonné nad Orlicí · protokol CZ-3628-25-11-0314
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 1 (RENAULT TALISMAN 2017 v ČR v průměru 3,6, medián 3)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 31,6 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 86 %
Srovnáváme s 136 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu RENAULT TALISMAN
Svolávací akce a bezpečnostní upozornění
U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.
- 12. 6. 2017, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba od 21. 4. 2016) Safety Gate
- 10. 5. 2017, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba od 14. 9. 2016) Safety Gate
Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Všechna upozornění k modelu
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (68)
Identifikace
- Tovární značka
- RENAULT
- Obchodní označení
- TALISMAN
- Typ
- RFD
- Varianta
- KH2
- Verze
- A4661A110000
- Typ kód
- RFD
- VIN
- VF1RFD00X56909217
- PČV
- 14899118
- Druh vozidla
- OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- AC KOMBI
- Kategorie vozidla
- M1
- Výrobce vozidla
- RENAULT, BILLANCOURT, FRANCIE
- Rok výroby
- 2017
- Datum 1. registrace
- 20. 11. 2017
- Datum 1. registrace v ČR
- 20. 11. 2017
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- RENAULT
- Typ motoru
- R9M E4
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 96 / 4000
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 1598
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 1 PŘEDNÍ
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 200
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- 2015/45W
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO 6
- Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
- 0,51
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- 124 / 99 / 108
- Spotřeba předpis
- ES 2015/45W
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 4,8 / 3,8 / 4,2
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 75/ 3000
- Za jízdy
- 70
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 4865/ 1868/ 1456
- Rozvor [mm]
- 2809
- Rozchod [mm]
- 1621/ 1620
- Provozní hmotnost
- 1579
- Hmotnosti zatížení SZ
- 75
- Hmotnosti zatížení SZ typ
- Z
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 2152/ 2152
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 1090/ 1090
1150/ 1150
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 1850/ 1850
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 750/ 750
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 3752/ 3752
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 215/60 R16 95H / 6.50 J 16 - 41
215/60 R16 95H / 6.50 J 16 - 41
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- BÍLÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 5 / 5 / 0
- ABS
- ne
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ne
- Brzdy nouzová
- ne
- Brzdy parkovací
- ne
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 10158-0031
- ES/EU
- e11*2007/46*2969*04
- Číslo TP
- UI290148
- Číslo ORV
- UAV190195
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- CO2: 124/99/108 g/km
ROZCHOD: 1 621 - 1 620
Variabilní provedení vozidla:
#14: 1 458
#20-21: 7.00 J 17 - 43; 225/55 R17 101W
Vozidlo plní ustanovení zákona č. 56/2001 Sb.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: VF1RFD00X56909217
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.