CITROËN BERLINGO

  • 2015
  • MODRÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 1560 cm³
  • 73 kW ≈ 99 k

VINVF77JBHY6FJ817469

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 20:45 · https://www.provervozidlo.cz/vin/VF77JBHY6FJ817469

CITROËN BERLINGO – ilustrační foto modelu
Ilustrační foto modelu, ne tohoto konkrétního vozidla. Foto: M 93, zdroj, CC BY-SA 3.0

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 2,9 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 84 dnů (10. 2. 2026 až 5. 5. 2026). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
CITROËN
Model
BERLINGO
Typ
7
Rok výroby
2015
Datum 1. registrace
27. 10. 2015
Datum 1. registrace v ČR
27. 10. 2015
Barva
MODRÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1560 cm³
Výkon
73 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 8. 10. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
122 928 km
při prohlídce 8. 10. 2025

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2015 při prohlídce v roce 2025: 124–203 tis. km (medián 161 116 km, 345 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

4
Vlastníci v registru
Ladislav Henzl
od 5. 5. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
27. 10. 2015 První registrace fyzická osoba Registr silničních vozidel
17. 4. 2023 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
10. 2. 2026 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
5. 5. 2026 Nový vlastník a provozovatel Ladislav Henzl (IČO 73403369) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

050 000100 000150 000 202020212022202320242025 14. 10. 2019: 43 771 km12. 10. 2021: 53 996 km12. 10. 2021: 53 998 km17. 4. 2023: 77 227 km13. 10. 2023: 86 545 km13. 10. 2023: 85 545 km8. 10. 2025: 122 928 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
8. 10. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3401) 122 928 km způsobilé bez závad 8. 10. 2027
13. 10. 2023 Pravidelná STK Plzeň (č. 3413) 85 545 km způsobilé bez závad 13. 10. 2025
13. 10. 2023 Měření emisí Plzeň (č. 540514) 86 545 km způsobilé bez závad 13. 10. 2025
17. 4. 2023 Evidenční kontrola Plzeň (č. 3413) 77 227 km způsobilé bez závad
12. 10. 2021 Pravidelná STK Strakonice (č. 3303) 53 998 km způsobilé bez závad 12. 10. 2023
12. 10. 2021 Měření emisí Strakonice (č. 530709) 53 996 km způsobilé bez závad 12. 10. 2023
14. 10. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Písek (č. 3310) 43 771 km způsobilé bez závad 14. 10. 2021

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 10. 2019
  2. Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 10. 2021 · stanice: HRADIŠŤSKÁ 2439, 397 01, PÍSEK · protokol CZ-3310-19-10-0576
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 10. 2023 · stanice: PÍSECKÁ 513, 386 01, STRAKONICE I · protokol CZ-3303-21-10-0502
  5. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-23-04-2646
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 10. 2025 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-23-10-3658
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 10. 2027 · stanice: DOMAŽLICKÁ 1025/126, 318 00, PLZEŇ - SKVRŇANY · protokol CZ-3401-25-10-0203
  8. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  9. Nový vlastník a provozovatel Ladislav Henzl (IČO 73403369)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 4 (CITROËN BERLINGO 2015 v ČR v průměru 2,9, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 22,5 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 76 %

Srovnáváme s 200 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu CITROËN BERLINGO

Svolávací akce a bezpečnostní upozornění

U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.

  • 2. 9. 2025, riziko: riziko pro životní prostředí, svolání výrobku od uživatelů (výroba 1. 1. 2015 – 30. 4. 2024) Safety Gate
  • 30. 6. 2023, riziko: požár, svolání výrobku od uživatelů (výroba 25. 11. 2014 – 4. 7. 2018) Safety Gate
  • 24. 3. 2021, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 1. 3. 2013 – 30. 4. 2017) Safety Gate

Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Všechna upozornění k modelu

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (65)

Identifikace

Tovární značka
CITROËN
Obchodní označení
BERLINGO
Typ
7
Varianta
JBHY
Verze
6/3
Typ kód
7
VIN
VF77JBHY6FJ817469
PČV
13734260
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AC KOMBI
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
AUTOMOBILES CITROËN, PAŘÍŽ, FRANCIE
Rok výroby
2015
Datum 1. registrace
27. 10. 2015
Datum 1. registrace v ČR
27. 10. 2015
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
CITROEN
Typ motoru
BH02
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
73 / 3750
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1560
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 PŘEDNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
166

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
136/2014W
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
0,51
Spotřeba předpis
136/2014W
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
5,1 / 3,9 / 4,3
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
73/ 2813
Za jízdy
69

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4380/ 1810/ 1862
Rozvor [mm]
2728
Provozní hmotnost
1449
Hmotnosti zatížení SZ
56
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
2060/ 2060
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1100/ 1100
1100/ 1100
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1300/ 1300
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
720/ 720
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
3060/ 3060
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
205/65R15 91T / 6.50J15 (E=27)
205/65R15 91T / 6.50J15 (E=27)
/
/

Karoserie a výbava

Barva
MODRÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA A50-X
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ne
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ne
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
6823-116-27
ES/EU
e2*2001/116*0366*
Číslo ORV
UBL971808
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Další záznamy
28.01.2019 zapsáno tažné zařízení Třída A50-X, vydáno ORV UAV 387401.
Rozchod: 1507+1556
CO2: 134/101/113 g/km
#V.9b (*17): 136/2014W; EURO 6
Variabilní provedení vozidla:
#20 (*44): 7.00J16 (E= 26); 215/55R16 93V
6,50J16 (E=26); 215/55R16 91T
#21 (*45): 7.00J16 (E= 26); 215/55R16 93V
6,50J16 (E=26); 215/55R16 91T
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.
M: 2728

Další ověření (externí odkazy)