CITROEN EVASION

  • 2002
  • ŠEDÁ-METAL
  • motorová nafta (NM)
  • 1997 cm³
  • 80 kW ≈ 109 k

VINVF7AFRHWB12806402

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 13:54 · https://www.provervozidlo.cz/vin/VF7AFRHWB12806402

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo zaniklo (vyřazeno z registru)Stav „zánik“ znamená, že bylo trvale vyřazeno z evidence, například po ekologické likvidaci, zničení nebo odcizení.
  • Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 1,8 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 31 dnů (22. 8. 2014 až 22. 9. 2014). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2002. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
CITROEN
Model
EVASION
Typ
CITROEN EVASION 2.0 16V HDI VF7AFRHWB / A
Rok výroby
2002
Datum 1. registrace
19. 4. 2002
Datum 1. registrace v ČR
21. 2. 2007
Barva
ŠEDÁ-METAL
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1997 cm³
Výkon
80 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
zaniklé (vyřazeno z registru)

Aktuálně v registru

Stav tachometru
234 912 km
při prohlídce 4. 4. 2016
stav v některé prohlídce nižší než dříve

Obvyklé u modelu ve stáří 14 let: 199–274 tis. km (medián 236 816 km, 30 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

4
Vlastníci v registru
CZ stroj s.r.o. - v likvidaci
od 13. 4. 2016

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
19. 4. 2002 První registrace Registr silničních vozidel
21. 2. 2007 První registrace v ČR Registr silničních vozidel
21. 2. 2007 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
22. 8. 2014 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
22. 9. 2014 Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba Registr silničních vozidel
13. 4. 2016 Nový vlastník a provozovatel CZ stroj s.r.o. - v likvidaci (IČO 29306591) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

150 000175 000200 000225 000250 000 2010201120122013201420152016 9. 2. 2009: 182 063 km14. 2. 2011: 171 311 km19. 2. 2013: 183 288 km22. 9. 2014: 194 321 km11. 2. 2015: 205 862 km4. 4. 2016: 234 912 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
4. 4. 2016 Evidenční kontrola Jihomoravský kraj (č. 3756) 234 912 km způsobilé bez závad
11. 2. 2015 Pravidelná STK Královéhradecký kraj (č. 3608) 205 862 km způsobilé
2 lehké
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
11. 2. 2017
22. 9. 2014 Evidenční kontrola Královéhradecký kraj (č. 3623) 194 321 km způsobilé bez závad
19. 2. 2013 Pravidelná STK Královéhradecký kraj (č. 3624) 183 288 km způsobilé
2 lehké
  • 4.3.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém brzdové svítilny poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její funkci ani fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla), ani nedochází ke změně barvy vyzařovaného světla. lehká
  • 6.1.2.1.1 Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému. lehká
19. 2. 2015
14. 2. 2011 Pravidelná STK Královéhradecký kraj (č. 3624) 171 311 km nižší než dříve způsobilé
4 lehké
  • 4021 Některé pohyblivé uložení má nedostatečnou vůli (následkem zadření apod.) nebo vůli mírně zvětšenou (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5104 Na skříni karosérie (kabině řidiče) jsou poškození, narušující její estetický vzhled, nikoli však její pevnost nebo funkci (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 7072 Na motoru nebo na převodovce jsou patrné stopy po unikání oleje, avšak olej neodkapává na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 8025 Výfukové potrubí je netěsné (dílčí netěsnosti spojů); tyto netěsnosti však nemají vliv na bezpečnost, případně hlučnost vozidla a měření emisí (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
14. 2. 2013
9. 2. 2009 Pravidelná STK Královéhradecký kraj (č. 3601) 182 063 km způsobilé
5 lehkých
  • 2132 V převodu provozní brzdy jsou vůle, které však ještě neohrožují jeho funkci (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 3054 Z převodky řízení uniká mazivo neodkapává však na vozovku (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 4021 Některé pohyblivé uložení má nedostatečnou vůli (následkem zadření apod.) nebo vůli mírně zvětšenou (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 5021 Snýtované, sešroubované nebo pružné spojení některých dílů je uvolněno, popřípadě svařované spojení narušeno natolik, že pevnost (tuhost) rámu (nosné konstrukce): zatím není podstatně zmenšena (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
  • 4031 Ve valivém uložení některého kola není dostatečná vůle, nebo je vůle mírně zvětšená, popřípadě kolo se neotáčí plynule a rovnoměrně (např. následkem mechanické závady valivého ložiska) (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
9. 2. 2011

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. První registrace v ČR
    Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 2. 2011 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOV
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 2. 2013 · stanice: NEDBALOVA 573, 54401, DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 2. 2015 · stanice: NEDBALOVA 573, 54401, DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM
  6. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
  7. Nový vlastník a provozovatel fyzická osoba
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: DOBENÍNSKÁ 2014, 54701, NÁCHOD
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: DOBENÍNSKÁ 2014, 54701, NÁCHOD
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 2. 2017 · stanice: KRÁTKÁ 487, 54901, NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ
  9. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: JIHLAVSKÁ 29, 62500, BRNO, STARÝ LÍSKOVEC
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: JIHLAVSKÁ 29, 62500, BRNO, STARÝ LÍSKOVEC
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: JIHLAVSKÁ 29, 62500, BRNO, STARÝ LÍSKOVEC
  10. Nový vlastník a provozovatel CZ stroj s.r.o. - v likvidaci (IČO 29306591)
  11. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 4 (CITROEN EVASION 2002 v ČR obvykle 1,8, medián 1)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 40,4 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 10,6 %

Srovnáváme s 47 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu CITROEN EVASION

Hlídat toto vozidlo

Toto vozidlo je v registru zaniklé. Zaniklé vozidlo se do provozu nevrací, hlídání u něj nemá smysl.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS
  • AIRBAG
  • KLIMATIZACE

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (65)

Identifikace

Tovární značka
CITROEN
Obchodní označení
EVASION
Typ
CITROEN EVASION 2.0 16V HDI VF7AFRHWB / A
Typ kód
A
VIN
VF7AFRHWB12806402
PČV
5261407
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
KOMBI
Kategorie vozidla
M1
Rok výroby
2002
Datum 1. registrace
19. 4. 2002
Datum 1. registrace v ČR
21. 2. 2007
Druh (typ)
KOMBI
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
AUTOMOBILES PEUGEOT, PARIS, FRANCIE
Typ motoru
RHW
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
80 / 4000
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1997
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 PŘEDNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
175
Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
0

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 1999/102A
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
2.1
Spotřeba předpis
ZM
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
8.8 / 5.9 / 6.9
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
85/ 3000
Za jízdy
74.7

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4454/ 1816/ 1714
Rozvor [mm]
2824
Provozní hmotnost
1670
Hmotnosti provozní Do
1807
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
2395/ 2395
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1230/ 1230
1260/ 1260
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1300/ 1300
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
3695/ 3695
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
100
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
205/65 R 15 94 T/ 6.5 X 15 E=31
205/65 R 15 94 T/ 6.5 X 15 E=31
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
AUTOMOBILES CITROËN, PARIS, FRANCIE
Výrobní číslo karoserie
VF7AFRHWB12806402
Barva
ŠEDÁ-METAL
Počet míst celkem / k sezení / k stání
7 / 7 / 0
Spojovací zařízení - druh
A50-X
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
ZÁNIK
ZTP
3002-011-01
Číslo TP
UB697520
Číslo ORV
UAQ174019
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
RM zániku
DAČICE
Doplňkový text na TP
DOVOZ RAKOUSKO

Další ověření (externí odkazy)