SCANIA
- 2011
- BÍLÁ
- motorová nafta (NM)
- 11705 cm³
- 309 kW ≈ 420 k
VINVLUG4X20009157406
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 4:50 · https://www.provervozidlo.cz/vin/VLUG4X20009157406
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2011. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Typ
- / G 420 LA4X2
- Rok výroby
- 2011
- Datum 1. registrace
- 14. 3. 2011
- Datum 1. registrace v ČR
- 14. 3. 2011
- Barva
- BÍLÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 11705 cm³
- Výkon
- 309 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: FENIX solutions s.r.o. (IČO 60776544) od 14. 3. 2011
- Provozovatel: FENIX solutions s.r.o. (IČO 60776544) od 14. 3. 2011
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 14. 3. 2011 | První registrace | FENIX solutions s.r.o. (IČO 60776544) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 23. 4. 2026 | Pravidelná STK | Olomouc (č. 3818) | 195 412 km | způsobilé | 3 lehké
| 23. 4. 2027 |
| 22. 4. 2026 | Měření emisí | Olomouc (č. 180502) | 195 409 km | způsobilé | bez závad | 22. 4. 2027 |
| 23. 4. 2025 | Pravidelná STK | Olomouc (č. 3818) | 189 065 km | způsobilé | 1 lehká
| 23. 4. 2026 |
| 22. 4. 2025 | Měření emisí | Olomouc (č. 580508) | 189 065 km | způsobilé | bez závad | 22. 4. 2026 |
| 18. 3. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Zábřeh (č. 3839) | 182 162 km | způsobilé | bez závad | 18. 3. 2025 |
| 14. 2. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Zábřeh (č. 3839) | 174 777 km | způsobilé | 1 lehká
| 14. 2. 2024 |
| 1. 3. 2022 | Pravidelná STK | Zábřeh (č. 3839) | 169 358 km | způsobilé | 2 lehké
| 1. 3. 2023 |
| 28. 2. 2022 | Měření emisí | Zábřeh (č. 580914) | 169 358 km | způsobilé | bez závad | 28. 2. 2023 |
| 17. 2. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Zábřeh (č. 3839) | 164 918 km | způsobilé | 3 lehké
| 17. 2. 2022 |
| 18. 2. 2020 | Pravidelná STK + měření emisí | Zábřeh (č. 3839) | 161 440 km | způsobilé | 5 lehkých
| 18. 2. 2021 |
| 14. 2. 2019 | Pravidelná STK + měření emisí | Šumperk (č. 3807) | 155 453 km | způsobilé | 2 lehké
| 14. 2. 2020 |
| 15. 2. 2018 | Pravidelná STK + měření emisí | Olomoucký kraj (č. 3807) | 152 178 km | způsobilé | 6 lehkých
| 15. 2. 2019 |
| 9. 2. 2017 | Pravidelná STK | Olomoucký kraj (č. 3818) | 116 273 km nižší než dříve | způsobilé | bez závad | 9. 2. 2018 |
| 10. 2. 2016 | Pravidelná STK | Olomoucký kraj (č. 3839) | 142 080 km | způsobilé | 1 lehká
| 10. 2. 2017 |
| 13. 2. 2015 | Pravidelná STK | Olomoucký kraj (č. 3818) | 128 546 km | způsobilé | bez závad | 13. 2. 2016 |
| 19. 2. 2014 | Pravidelná STK | Olomoucký kraj (č. 3818) | 121 500 km | způsobilé | bez závad | 19. 2. 2015 |
| 19. 2. 2013 | Pravidelná STK | Olomoucký kraj (č. 3818) | 109 594 km | způsobilé | bez závad | 19. 2. 2014 |
| 6. 3. 2012 | Pravidelná STK | Olomoucký kraj (č. 3818) | 95 180 km | způsobilé | bez závad | 6. 3. 2013 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník a provozovatel FENIX solutions s.r.o. (IČO 60776544)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 3. 2013 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 2. 2014 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 2. 2015 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 2. 2017 · stanice: LESNICKÁ 2179/2A, 78913, ZÁBŘEH
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 2. 2018 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-17-02-0234
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 2. 2019 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 78701, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-18-02-0152
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 2. 2020 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 78701, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-19-02-0177
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 2. 2021 · stanice: LESNICKÁ 2179/2A, 78913, ZÁBŘEH · protokol CZ-3839-20-02-0372
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 2. 2022 · stanice: LESNICKÁ 2179/2A, 78913, ZÁBŘEH · protokol CZ-3839-21-02-0412
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 3. 2023 · stanice: LESNICKÁ 2179/2A, 78913, ZÁBŘEH · protokol CZ-3839-22-03-0019
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 2. 2024 · stanice: LESNICKÁ 2179/2A, 78913, ZÁBŘEH · protokol CZ-3839-23-02-0264
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 3. 2025 · stanice: LESNICKÁ 2179/2A, 78913, ZÁBŘEH · protokol CZ-3839-24-03-0373
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 4. 2026 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-25-04-0670
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 4. 2027 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-26-04-0674
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (59)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Typ
- / G 420 LA4X2
- Varianta
- MEB
- Typ kód
- G 420 LA4X2
- VIN
- VLUG4X20009157406
- PČV
- 10462579
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BC TAHAČ NÁVĚSŮ
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA NEDERLAND B.V
- Rok výroby
- 2011
- Datum 1. registrace
- 14. 3. 2011
- Datum 1. registrace v ČR
- 14. 3. 2011
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA CV
- Typ motoru
- DC 12 15
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 309 / 1800
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 11705
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ 1 - ZADNÍ
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
- Nejvyšší rychlost omezení
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2006/81G
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO V
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.79
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 84/ 1350
- Za jízdy
- 80
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 5940/ 2550/ 3995
- Rozvor [mm]
- 3700
- Provozní hmotnost
- 6900
- Hmotnosti provozní Do
- 8200
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 18600/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7100/ 7100
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 45000/ 45000
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Zatížení střechy
- 100
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 315/60 R22.5 152/148L / 22.5 X 9.00
295/60 R22.5 150/147K [2] / 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- BÍLÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G50-X
- ABS
- ano
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 5660-915-03
- Číslo TP
- UM257272
- Číslo ORV
- UAI024612
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Další záznamy
- ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
UDANÁ HODNOTA CELKOVÉ VÝŠKY VOZIDLA JE MAXIMÁLNÍ.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: VLUG4X20009157406
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.