IVECO BUS CROSSWAY LOW ENTRY

  • 2014
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 6728 cm³
  • 210 kW ≈ 286 k

VINVNE5046M90M021973

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 20:41 · https://www.provervozidlo.cz/vin/VNE5046M90M021973

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
IVECO BUS
Model
CROSSWAY LOW ENTRY
Typ
CBLE4/00
Datum 1. registrace
15. 12. 2014
Datum 1. registrace v ČR
15. 12. 2014
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
6728 cm³
Výkon
210 kW
Kategorie
M3 – AUTOBUS
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 11. 9. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
363 919 km
při prohlídce 11. 9. 2026
stav v některé prohlídce nižší než dříve

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2014 při prohlídce v roce 2026: 683–895 tis. km (medián 768 052 km, 68 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

2
Vlastníci v registru
Dopravní podnik města České Budějovice, a.s.
od 5. 3. 2024

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
15. 12. 2014 První registrace Znojemská dopravní společnost - PSOTA, s.r.o. (IČO 63496283) Registr silničních vozidel
5. 3. 2024 Nový vlastník a provozovatel Dopravní podnik města České Budějovice, a.s. (IČO 25166115) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

01 000 0002 000 0003 000 000 201620182020202220242026 16. 12. 2015: 40 913 km14. 12. 2016: 81 282 km7. 12. 2017: 126 911 km8. 12. 2017: 127 089 km5. 12. 2018: 168 882 km8. 11. 2019: 207 068 km11. 11. 2019: 207 213 km4. 11. 2020: 244 592 km4. 11. 2020: 244 593 km19. 10. 2021: 2 877 714 km22. 10. 2021: 283 228 km12. 10. 2022: 323 464 km13. 10. 2022: 323 634 km12. 9. 2023: 332 825 km13. 9. 2023: 332 830 km23. 2. 2024: 332 991 km13. 9. 2024: 337 651 km12. 9. 2025: 351 224 km11. 9. 2026: 363 919 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
11. 9. 2026 Pravidelná STK + měření emisí České Budějovice (č. 3307) 363 919 km způsobilé bez závad 11. 9. 2027
12. 9. 2025 Pravidelná STK + měření emisí České Budějovice (č. 3307) 351 224 km způsobilé bez závad 12. 9. 2026
13. 9. 2024 Pravidelná STK + měření emisí České Budějovice (č. 3307) 337 651 km způsobilé bez závad 13. 9. 2025
23. 2. 2024 Evidenční kontrola České Budějovice (č. 3307) 332 991 km způsobilé bez závad
13. 9. 2023 Pravidelná STK Znojmo (č. 3766) 332 830 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 5.3.5.2.1 Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
13. 9. 2024
12. 9. 2023 Měření emisí Znojmo (č. 571311) 332 825 km způsobilé bez závad 12. 9. 2024
13. 10. 2022 Pravidelná STK Znojmo (č. 3766) 323 634 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 5.3.5.2.1 Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. lehká
  • 6.2.10.1.1 Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
13. 10. 2023
12. 10. 2022 Měření emisí Znojmo (č. 571311) 323 464 km způsobilé bez závad 12. 10. 2023
22. 10. 2021 Pravidelná STK Znojmo (č. 3766) 283 228 km nižší než dříve způsobilé
6 lehkých
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 5.3.5.2.1 Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. lehká
  • 6.2.10.1.1 Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
22. 10. 2022
19. 10. 2021 Měření emisí Znojmo (č. 571311) 2 877 714 km způsobilé bez závad 19. 10. 2022
4. 11. 2020 Pravidelná STK Znojmo (č. 3717) 244 593 km způsobilé
3 lehké
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 5.3.5.2.1 Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. lehká
4. 11. 2021
4. 11. 2020 Měření emisí Znojmo (č. 571311) 244 592 km způsobilé bez závad 4. 11. 2021
11. 11. 2019 Pravidelná STK Znojmo (č. 3766) 207 213 km způsobilé
2 lehké
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 5.3.5.2.1 Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. lehká
11. 11. 2020
8. 11. 2019 Měření emisí Znojmo (č. 571311) 207 068 km způsobilé bez závad 8. 11. 2020
5. 12. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Znojmo (č. 3766) 168 882 km způsobilé bez závad 5. 12. 2019
8. 12. 2017 Pravidelná STK Znojmo (č. 3766) 127 089 km způsobilé bez závad 8. 12. 2018
7. 12. 2017 Měření emisí Znojmo (č. 571311) 126 911 km – bez závad 7. 12. 2018
14. 12. 2016 Pravidelná STK Jihomoravský kraj (č. 3766) 81 282 km způsobilé bez závad 14. 12. 2017
16. 12. 2015 Pravidelná STK Jihomoravský kraj (č. 3766) 40 913 km způsobilé
1 lehká
  • 7.13.2.1 Označení nebo nápisy na vozidle jsou částečně poškozené, avšak jsou čitelné a plní svoji funkci. lehká
16. 12. 2016

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel Znojemská dopravní společnost - PSOTA, s.r.o. (IČO 63496283)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 12. 2015
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 12. 2016 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 669 02, ZNOJMO
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 12. 2017 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 669 02, ZNOJMO · protokol CZ-3766-16-12-1199
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 12. 2018 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 669 02, ZNOJMO · protokol CZ-3766-17-12-0662
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 12. 2019 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 669 02, ZNOJMO · protokol CZ-3766-18-12-0346
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 11. 2020 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 669 02, ZNOJMO · protokol CZ-3766-19-11-0860
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 11. 2021 · stanice: NÁDRAŽNÍ 389, 671 67, HRUŠOVANY NAD JEVIŠOVKOU · protokol CZ-3717-20-11-0111
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 10. 2022 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 669 02, ZNOJMO · protokol CZ-3766-21-10-2348
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 10. 2023 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 669 02, ZNOJMO · protokol CZ-3766-22-10-1188
  10. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  11. Konec vyřazení z provozu ZNOJMO
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 9. 2024 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 669 02, ZNOJMO · protokol CZ-3766-23-09-1099
  13. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 370 04, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-24-02-3589
  14. Nový vlastník a provozovatel Dopravní podnik města České Budějovice, a.s. (IČO 25166115)
  15. Vybavení zapsané v registru: DVOJÍ OVLÁDÁNÍ
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 9. 2025 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 370 04, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-24-09-1976
  17. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 9. 2026 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 370 04, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-25-09-1984
  18. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 9. 2027 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 370 04, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-26-09-1475
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Zprávy z registru

  • Autoškola
  • Hromadná přestavba HP-0638

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • DVOJÍ OVLÁDÁNÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (62)

Identifikace

Tovární značka
IVECO BUS
Obchodní označení
CROSSWAY LOW ENTRY
Typ
CBLE4/00
Varianta
4B
Verze
I1KA3
Typ kód
CBLE4/00
VIN
VNE5046M90M021973
PČV
13314267
Druh vozidla
AUTOBUS
Druh vozidla 2. ř.
MĚSTSKÝ
Kategorie vozidla
M3
Výrobce vozidla
IVECO FRANCE
Datum 1. registrace
15. 12. 2014
Datum 1. registrace v ČR
15. 12. 2014
Druh (typ)
NÍZKOPODLAŽNÍ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
FPT INDUSTRIAL
Typ motoru
F4AFE612F*C
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
210 / 2500
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
6728
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ano
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
85

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
64/2012A
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
86/ 1875
Za jízdy
77.5

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
12050/ 2550/ 3140
Rozvor [mm]
6030
Provozní hmotnost
11230
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
18000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7200/ 7200
12500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
0/ 0
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
275/70 R 22.5 148/145 J / 22.5 X 7.5
275/70 R 22.5 148/145 J [2] / 22.5 X 7.5
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
IVECO FRANCE
Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
89 / 35 / 54
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
8834-003-03
ES/EU
E8*2007/46*0086
Číslo ORV
UBI918654
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
VÝCVIKOVÉ VOZIDLO PRO SKUPINU ”D”
Další záznamy
VOZIDLO JE VYROBENO V ČR.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.
VÝCVIKOVÉ VOZIDLO PRO SKUPINU ”D” ŘIDIČSKÉHO OPRÁVNĚNÍ

Další ověření (externí odkazy)