IVECO BUS CROSSWAY LOW ENTRY

  • 2015
  • ŠEDÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 6728 cm³
  • 235 kW ≈ 320 k

VINVNE5046NX0M024101

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 7:35 · https://www.provervozidlo.cz/vin/VNE5046NX0M024101

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
IVECO BUS
Model
CROSSWAY LOW ENTRY
Typ
CBLE4/00
Datum 1. registrace
27. 8. 2015
Datum 1. registrace v ČR
27. 8. 2015
Barva
ŠEDÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
6728 cm³
Výkon
235 kW
Kategorie
M3 – AUTOBUS
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 3. 8. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
670 110 km
při prohlídce 3. 8. 2026

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2015 při prohlídce v roce 2026: 533–726 tis. km (medián 605 994 km, 58 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

2
Vlastníci v registru
ARRIVA autobusy a.s.
od 26. 11. 2024

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
27. 8. 2015 První registrace ARRIVA CITY s.r.o. (IČO 26730448) Registr silničních vozidel
26. 11. 2024 Nový vlastník a provozovatel ARRIVA autobusy a.s. (IČO 25945408) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000600 000800 000 20172019202120232025 18. 8. 2016: 86 146 km14. 8. 2017: 173 289 km13. 8. 2018: 266 393 km21. 8. 2019: 328 642 km11. 8. 2020: 351 006 km11. 8. 2020: 351 006 km13. 8. 2021: 397 817 km13. 8. 2021: 397 818 km11. 8. 2022: 446 721 km11. 8. 2023: 508 509 km8. 8. 2024: 558 157 km8. 8. 2024: 558 158 km13. 8. 2024: 558 556 km5. 8. 2025: 614 219 km5. 8. 2025: 614 220 km3. 8. 2026: 670 110 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
3. 8. 2026 Pravidelná STK Kosmonosy (č. 3218) 670 110 km způsobilé bez závad 3. 8. 2027
5. 8. 2025 Pravidelná STK Pardubice (č. 3622) 614 220 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
5. 8. 2026
5. 8. 2025 Měření emisí Pardubice (č. 460634) 614 219 km způsobilé bez závad 5. 8. 2027
13. 8. 2024 Opakovaná STK Praha (č. 3107) 558 556 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
8. 8. 2025
8. 8. 2024 Pravidelná STK Praha (č. 3107) 558 158 km dočasně způsobilé
1 lehká, 3 vážné
  • 1.1.7.2.2 Množství oleje z kompresoru způsobuje u brzdového ventilu (vyfukovací část) odkapávání oleje na vozovku. vážná
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.2.1.1.1 Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech. vážná
  • 4.2.1.1.2 Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. vážná
7. 9. 2024
8. 8. 2024 Měření emisí Praha (č. 510410) 558 157 km způsobilé bez závad 8. 8. 2025
11. 8. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Praha (č. 3107) 508 509 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
11. 8. 2024
11. 8. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Praha (č. 3107) 446 721 km způsobilé
5 lehkých
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 7.2.3 Překročena lhůta povinné periodické prohlídky hasicího přístroje nebo periodická prohlídka přístroje chybí. lehká
11. 8. 2023
13. 8. 2021 Pravidelná STK Praha (č. 3107) 397 818 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
13. 8. 2022
13. 8. 2021 Měření emisí Praha (č. 510410) 397 817 km způsobilé bez závad 13. 8. 2022
11. 8. 2020 Měření emisí Pardubice (č. 460634) 351 006 km způsobilé bez závad 11. 8. 2021
11. 8. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Pardubice (č. 3622) 351 006 km nezpůsobilé
2 lehké, 1 vážná
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 8.2.1.2.4 Zjištění z OBD značí zjevně nesprávnou funkci vážná
21. 8. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Příbram (č. 3201) 328 642 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
21. 8. 2020
13. 8. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Praha (č. 3107) 266 393 km způsobilé
1 lehká
  • 0.2.2.1.5 Údaje na výrobním štítku, kromě výrobního čísla, neodpovídají údajům uvedeným v dokumentaci vozidla, nebo chybí. lehká
13. 8. 2019
14. 8. 2017 Pravidelná STK Hlavní město Praha (č. 3107) 173 289 km způsobilé bez závad 14. 8. 2018
18. 8. 2016 Pravidelná STK Středočeský kraj (č. 3227) 86 146 km způsobilé
2 lehké
  • 0.1.2.1 Uchycení tabulky registrační značky je uvolněné, ale nehrozí bezprostředně její upadnutí nebo zhoršení podmínek její čitelnosti. lehká
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
18. 8. 2017

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel ARRIVA CITY s.r.o. (IČO 26730448)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 8. 2016
    Vybavení zapsané v registru: OMEZ. RYCHLOSTI
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 8. 2017 · stanice: KOLOVRATSKÁ 2020, 251 01, ŘÍČANY
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 8. 2017 · stanice: KOLOVRATSKÁ 2020, 251 01, ŘÍČANY · protokol CZ-3227-16-08-0973
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 8. 2018 · stanice: DOBRONICKÁ 635, 148 00, PRAHA 4 · protokol CZ-3107-17-08-0132
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 8. 2019 · stanice: DOBRONICKÁ 635, 148 00, PRAHA 4 · protokol CZ-3107-18-08-0128
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 8. 2020 · stanice: K PODLESÍ 539, 261 01, PŘÍBRAM VI · protokol CZ-3201-19-08-0124
  6. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  7. Konec vyřazení z provozu PRAHA HLAVNÍ MĚSTO
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 8. 2021 · stanice: SEMTÍN 100, 533 54, PARDUBICE · protokol CZ-3622-20-08-0451
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 8. 2022 · stanice: DOBRONICKÁ 635, 148 00, PRAHA 4 · protokol CZ-3107-21-08-0124
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 8. 2023 · stanice: DOBRONICKÁ 635, 148 00, PRAHA 4 · protokol CZ-3107-22-08-0121
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 8. 2024 · stanice: DOBRONICKÁ 635, 148 00, PRAHA 4 · protokol CZ-3107-23-08-0109
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 7. 9. 2024 · stanice: DOBRONICKÁ 635, 148 00, PRAHA 4 · protokol CZ-3107-24-08-0077
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 8. 2025 · stanice: DOBRONICKÁ 635, 148 00, PRAHA 4 · protokol CZ-3107-24-08-0116
  14. Nový vlastník a provozovatel ARRIVA autobusy a.s. (IČO 25945408)
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 8. 2026 · stanice: SEMTÍN 100, 533 54, PARDUBICE · protokol CZ-3622-25-08-0199
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 8. 2027 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 293 06, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-26-08-0015
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • OMEZ. RYCHLOSTI

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (51)

Identifikace

Tovární značka
IVECO BUS
Obchodní označení
CROSSWAY LOW ENTRY
Typ
CBLE4/00
Varianta
4C
Verze
G1JM3
Typ kód
CBLE4/00
VIN
VNE5046NX0M024101
PČV
13650639
Druh vozidla
AUTOBUS
Druh vozidla 2. ř.
MEZIMĚSTSKÝ
Kategorie vozidla
M3
Výrobce vozidla
IVECO FRANCE, S.A., VENISSIEUX, FRANCIE
Datum 1. registrace
27. 8. 2015
Datum 1. registrace v ČR
27. 8. 2015
Druh (typ)
CE NÍZKOPODLAŽNÍ JEDNOPODLAŽNÍ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
FPT INDUSTRIAL, S.P.A., ITÁLIE
Typ motoru
F4AFE612D*C
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
235 / 2500
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
6728
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
100
Nejvyšší rychlost omezení
100

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
136/2014A
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Korigovaný součinitel absorpce [m⁻¹]
0,52
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
86/ 1875
Za jízdy
77.5

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
12050/ 2550/ 3140
Rozvor [mm]
6030
Provozní hmotnost
10920
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
17900/ 17800
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
6300/ 6300
11600/ 11500
/
/
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
275/70 R 22.5 148/145 J / 22.5 X 7.5
275/70 R 22.5 148/145 J [2] / 22.5 X 7.5
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
IVECO FRANCE, S.A., VENISSIEUX, FRANCIE
Barva
ŠEDÁ
Barva doplňková
ŠEDÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
88 / 46 / 42
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
6. 10. 8834
ES/EU
e8*2007/46*0086*
Číslo ORV
UBK707542
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
EHS/ES 136/2014A DNE 26.11.2024 DATA OPRAVENA
Další záznamy
Vozidlo je vyrobeno v ČR.
Obsaditelnost vozu s vozíčkářem:
S. Počet míst- celkem: 82, S.1- k sezení: 46, S.2- k stání: 36
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)