IVECO BUS CROSSWAY LOW ENTRY

  • 2020
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 8710 cm³
  • 265 kW ≈ 360 k

VINVNE5246P60M044583

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 7:14 · https://www.provervozidlo.cz/vin/VNE5246P60M044583

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Rakouská republika), datum dovozu 2. 3. 2026. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 133 dnů (2. 3. 2026 až 13. 7. 2026). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
IVECO BUS
Model
CROSSWAY LOW ENTRY
Typ
/ CBLE4/00
Rok výroby
2020
Datum 1. registrace
23. 7. 2020
Datum 1. registrace v ČR
2. 3. 2026
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
8710 cm³
Výkon
265 kW
Kategorie
M3 – AUTOBUS
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 19. 3. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
384 602 km
při prohlídce 27. 3. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 6 let: 324–448 tis. km (medián 362 280 km, 370 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

2
Vlastníci v registru
UniCredit Leasing CZ, a.s.
od 13. 7. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
23. 7. 2020 První registrace Registr silničních vozidel
2. 3. 2026 Dovoz do ČR Registr silničních vozidel
2. 3. 2026 Nový vlastník a provozovatel Transdev Čechy s.r.o. (IČO 15040500) Registr silničních vozidel
13. 7. 2026 Nový vlastník UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

384 500385 000 2/20263/2026 25. 2. 2026: 384 573 km26. 2. 2026: 384 574 km19. 3. 2026: 384 589 km19. 3. 2026: 384 595 km25. 3. 2026: 384 598 km27. 3. 2026: 384 602 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
27. 3. 2026 Opakovaná STK Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) 384 602 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
19. 3. 2027
25. 3. 2026 Opakovaná STK Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) 384 598 km nezpůsobilé
2 lehké, 1 nebezpečná
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.2.1.2.2 Rozdíl brzdných sil (při brzdění nebo odbrzdění) na kolech téže nápravy je větší než 30 %. V případě jízdní zkoušky se vozidlo nadměrně vychyluje z přímého směru. nebezpečná
19. 3. 2026 Pravidelná STK Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) 384 595 km dočasně způsobilé
2 lehké, 1 vážná
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.2.1.1.1 Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech. vážná
18. 4. 2026
19. 3. 2026 Měření emisí Rychnov nad Kněžnou (č. 560701) 384 589 km způsobilé bez závad 19. 3. 2027
26. 2. 2026 Na žádost zákazníka Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) 384 574 km způsobilé bez závad
25. 2. 2026 Evidenční kontrola Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) 384 573 km způsobilé bez závad

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 4. 2026
  3. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-26-02-0217
  4. Prohlídka na žádost provozovatele výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-26-02-0231
  5. První registrace v ČR
    Dovoz ze zahraničí Rakouská republika
    Nový vlastník a provozovatel Transdev Čechy s.r.o. (IČO 15040500)
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 18. 4. 2026 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-26-03-0231
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-26-03-0271
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 3. 2027 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-26-03-0306
  9. Nový vlastník UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Zprávy z registru

  • Obsaditelnost

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 2 (IVECO BUS CROSSWAY LOW ENTRY 2020 v ČR obvykle 1,2, medián 1)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 2,8 % (toto vozidlo dovezeno bylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 100 %

Srovnáváme s 145 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu IVECO BUS CROSSWAY LOW ENTRY

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (50)

Identifikace

Tovární značka
IVECO BUS
Obchodní označení
CROSSWAY LOW ENTRY
Typ
/ CBLE4/00
Varianta
4C
Verze
G1UA4
Typ kód
CBLE4/00
VIN
VNE5246P60M044583
PČV
19383260
Druh vozidla
AUTOBUS
Kategorie vozidla
M3
Výrobce vozidla
IVECO FRANCE S.A., VENISSIEUX, FRANCIE
Rok výroby
2020
Datum 1. registrace
23. 7. 2020
Datum 1. registrace v ČR
2. 3. 2026
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
FPT INDUSTRIAL S.P.A., TORINO, ITÁLIE
Typ motoru
F2CFE612B*M
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
265 / 2200
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
8710
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
100

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2018/932D
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.52
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1650
Za jízdy
76.9

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
12050/ 2550/ 3205
Rozvor [mm]
6030
Rozchod [mm]
2078/ 1780/ /
Provozní hmotnost
11990
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
17900/ 17800
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
6300/ 6300
11600/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
3500/ 3500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
21400/ 21300
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
275/70 R22.5 148/- J/ 22.5 X 7.5
275/70 R22.5 -/145 J [2]/ 22.5 X 7.5
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
78 / 46 / 32
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ES/EU
e8*2007/46*0086*16
Číslo ORV
UBO578683
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
27.7.2026 - zvláštní záznamy.
Další záznamy
Dovoz Rakousko.
Při registraci v ČR odevzdáno ORV I (A), ORV II (A) č. A44816949.
Původní registrační značka (A): WB-807GE
Datum 1. registrace dle ORV (A)
Variabilní provedení vozidla:
1.- Variabilní provedení :
*POČET MÍST K SEZENÍ: 44 (včetně řidiče)
*POČET MÍST KE STÁNÍ: 32
2. - Variabilní provedení:
V PŘÍPADĚ VYUŽITÍ JEDNOHO MÍSTA PRO INAVLIDNÍ VOZÍK: POČET MÍST K SEZENÍ: 44; POČET MÍST KE STÁNÍ: 27.
27.07.2026 - změna obsaditelnosti vozidla + změna provozní hmotnosti viz vyjádření výrobce prostřednictvím ISTP (VIZ ELKTR. SPIS).
* S/S.1/S.2: 78/46/32
*PROVOZNÍ HMOTNOST: 11 990 kg

Další ověření (externí odkazy)