IVECO BUS CROSSWAY

  • 2016
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 8710 cm³
  • 294 kW ≈ 400 k

VINVNE6237R40M019602

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 0:02 · https://www.provervozidlo.cz/vin/VNE6237R40M019602

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 2,9 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 138 dnů (27. 7. 2017 až 12. 12. 2017). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
IVECO BUS
Model
CROSSWAY
Typ
/ CBCW3/00
Rok výroby
2016
Datum 1. registrace
2. 12. 2016
Datum 1. registrace v ČR
2. 12. 2016
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
8710 cm³
Výkon
294 kW
Kategorie
M3 – AUTOBUS
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 24. 2. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
1 099 851 km
při prohlídce 24. 2. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 10 let: 500–718 tis. km (medián 600 076 km, 67 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

4
Vlastníci v registru
GANSA AUTOCENTRUM s.r.o.
od 28. 1. 2025

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
2. 12. 2016 První registrace Iveco Czech Republic, a. s. (IČO 48171131) Registr silničních vozidel
27. 7. 2017 Nový vlastník a provozovatel Witbystar a.s. (IČO 28360010) Registr silničních vozidel
12. 12. 2017 Nový vlastník a provozovatel OverLine s.r.o. (IČO 05645638) Registr silničních vozidel
28. 1. 2025 Nový vlastník a provozovatel GANSA AUTOCENTRUM s.r.o. (IČO 26865254) Registr silničních vozidel
27. 11. 2025 Nový provozovatel Českomoravská autodopravní společnost s.r.o. (IČO 17984921) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 0001 500 000 20182020202220242026 4. 7. 2017: 202 704 km9. 11. 2017: 253 353 km30. 11. 2017: 261 180 km30. 11. 2017: 261 181 km22. 11. 2018: 410 817 km21. 11. 2019: 550 844 km26. 11. 2019: 550 852 km3. 12. 2020: 613 803 km22. 11. 2021: 681 623 km24. 11. 2021: 681 695 km25. 11. 2022: 845 784 km24. 11. 2023: 978 831 km23. 1. 2025: 1 097 568 km23. 1. 2025: 1 097 569 km23. 2. 2026: 1 099 849 km24. 2. 2026: 1 099 851 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
24. 2. 2026 Pravidelná STK Slavkov u Brna (č. 3725) 1 099 851 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
24. 2. 2027
23. 2. 2026 Měření emisí Slavkov u Brna (č. 571206) 1 099 849 km způsobilé bez závad 23. 2. 2027
23. 1. 2025 Pravidelná STK Karviná (č. 3811) 1 097 569 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
23. 1. 2026
23. 1. 2025 Měření emisí Karviná (č. 580301) 1 097 568 km způsobilé bez závad 23. 1. 2026
24. 11. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Jičín (č. 3615) 978 831 km způsobilé
3 lehké
  • 5.3.5.2.1 Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
24. 11. 2024
25. 11. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Jablonec nad Nisou (č. 3518) 845 784 km způsobilé
2 lehké
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
25. 11. 2023
24. 11. 2021 Pravidelná STK Turnov (č. 3617) 681 695 km způsobilé
1 lehká
  • 5.3.5.2.1 Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. lehká
24. 11. 2022
22. 11. 2021 Měření emisí Vrchlabí (č. 561012) 681 623 km způsobilé bez závad 22. 11. 2022
3. 12. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Litoměřice (č. 3505) 613 803 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
3. 12. 2021
26. 11. 2019 Opakovaná STK Litoměřice (č. 3505) 550 852 km způsobilé
1 lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
21. 11. 2020
21. 11. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Litoměřice (č. 3505) 550 844 km nezpůsobilé
1 lehká, 1 vážná, 1 nebezpečná
  • 5.3.1.1.2 V pohyblivém uložení (pouzdra / čepy / silentbloky) systému mechanického odpružení jsou natolik velké vůle nebo spojení mechanického odpružení je natolik nespolehlivé, že je bezprostředně ohrožena bezpečnost jízdy vozidla. nebezpečná
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 9.1.2.3 V blízkosti únikového okna autobusu není k dispozici zařízení nebo nástroj pro jeho rozbití. vážná
21. 11. 2020
22. 11. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Litoměřice (č. 3505) 410 817 km způsobilé
1 lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
22. 11. 2019
30. 11. 2017 Pravidelná STK Ústecký kraj (č. 3505) 261 181 km způsobilé bez závad 30. 11. 2018
30. 11. 2017 Měření emisí Litoměřice (č. 450602) 261 180 km – bez závad 30. 11. 2018
9. 11. 2017 Evidenční kontrola Litoměřice (č. 3532) 253 353 km způsobilé bez závad
4. 7. 2017 Evidenční kontrola Ústecký kraj (č. 3532) 202 704 km způsobilé bez závad

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel Iveco Czech Republic, a. s. (IČO 48171131)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 12. 2017
  2. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: U Trati 2213, 41201, Litoměřice · protokol CZ-3532-17-07-0070
  3. Nový vlastník a provozovatel Witbystar a.s. (IČO 28360010)
  4. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: U Trati 2213, 41201, Litoměřice · protokol CZ-3532-17-11-0226
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 11. 2018 · stanice: U TEREZÍNSKÉ KŘIŽOVATKY 176, 41201, LITOMĚŘICE · protokol CZ-3505-17-11-1866
  6. Nový vlastník a provozovatel OverLine s.r.o. (IČO 05645638)
    Vybavení zapsané v registru: OMEZ. RYCHLOSTI
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 11. 2019 · stanice: U TEREZÍNSKÉ KŘIŽOVATKY 176, 41201, LITOMĚŘICE · protokol CZ-3505-18-11-1339
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · stanice: U TEREZÍNSKÉ KŘIŽOVATKY 176, 41201, LITOMĚŘICE · protokol CZ-3505-19-11-1243
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 11. 2020 · stanice: U TEREZÍNSKÉ KŘIŽOVATKY 176, 41201, LITOMĚŘICE · protokol CZ-3505-19-11-1499
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 12. 2021 · stanice: U TEREZÍNSKÉ KŘIŽOVATKY 176, 41201, LITOMĚŘICE · protokol CZ-3505-20-12-0180
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 11. 2022 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 51101, TURNOV · protokol CZ-3617-21-11-1794
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 11. 2023 · stanice: BELGICKÁ 5061, 46605, JABLONEC NAD NISOU · protokol CZ-3518-22-11-0596
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 11. 2024 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 50601, JIČÍN · protokol CZ-3615-23-11-0222
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 1. 2026 · stanice: BOHUMÍNSKÁ 1876/2, 73506, KARVINÁ - NOVÉ MĚSTO · protokol CZ-3811-25-01-0197
  15. Nový vlastník a provozovatel GANSA AUTOCENTRUM s.r.o. (IČO 26865254)
  16. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  17. Konec vyřazení z provozu OSTRAVA
  18. Nový provozovatel Českomoravská autodopravní společnost s.r.o. (IČO 17984921)
  19. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 2. 2027 · stanice: ČESKOSLOVENSKÉ ARMÁDY 217, 68401, SLAVKOV U BRNA · protokol CZ-3725-26-02-0855
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 4 (IVECO BUS CROSSWAY 2016 v ČR obvykle 2,9, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 9,1 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 100 %

Srovnáváme s 33 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených).

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • OMEZ. RYCHLOSTI

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (64)

Identifikace

Tovární značka
IVECO BUS
Obchodní označení
CROSSWAY
Typ
/ CBCW3/00
Varianta
3C
Verze
B1GA5
Typ kód
CBCW3/00
VIN
VNE6237R40M019602
PČV
14342371
Druh vozidla
AUTOBUS
Druh vozidla 2. ř.
MEZIMĚSTSKÝ
Kategorie vozidla
M3
Výrobce vozidla
IVECO FRANCE, S.A., VENISSIEUX, FRANCIE
Rok výroby
2016
Datum 1. registrace
2. 12. 2016
Datum 1. registrace v ČR
2. 12. 2016
Druh (typ)
CA JEDNOPODLAŽNÍ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
FPT INDUSTRIAL, S.P.A., ITÁLIE
Typ motoru
F2CFE612A*C
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
294 / 2200
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
8710
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
100
Nejvyšší rychlost omezení
100

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 136/2014A
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1650
Za jízdy
77

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
12962/ 2550/ 3455
Rozvor [mm]
7065
Provozní hmotnost
12440
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19300/ 18600
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7100/ 7100
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
0/ 0
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
295/80 R 22.5 152/148 K / 22.5 X 8.25
295/80 R 22.5 152/148 K [2] / 22.5 X 8.25
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
IVECO FRANCE, S.A., VENISSIEUX, FRANCIE
Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
68 / 61 / 7
ABS
ne
ASR
ne
Brzdy provozní
ne
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ne
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
12. 2. 8769
ES/EU
e8*2007/46*0085*
Číslo ORV
UBM746327
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
Vozidlo je vyrobeno v ČR.
Směrnice EHS/ES č.: 136/2014A - EURO 6
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)