IRISBUS CITY BUS
- 2004
- BÍLÁ
- motorová nafta (NM)
- 7790 cm³
- 180 kW ≈ 245 k
VINVNEPS09D100001271
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 1:58 · https://www.provervozidlo.cz/vin/VNEPS09D100001271
Semafor rizik
Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.
- Červenáz registru Vozidlo zaniklo (vyřazeno z registru)Stav „zánik“ znamená, že bylo trvale vyřazeno z evidence, například po ekologické likvidaci, zničení nebo odcizení.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2004. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- IRISBUS
- Model
- CITY BUS
- Typ
- IRISBUS CITY BUS PS09D1 / PS09D1
- Rok výroby
- 2004
- Datum 1. registrace
- 30. 11. 2004
- Datum 1. registrace v ČR
- 30. 11. 2004
- Barva
- BÍLÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 7790 cm³
- Výkon
- 180 kW
- Kategorie
- M3 – AUTOBUS
- Stav v registru
- zaniklé (vyřazeno z registru)
Aktuálně v registru
- Vlastník: Jaroslav Štěpánek (IČO 42530997) od 8. 10. 2019
- Provozovatel: Jaroslav Štěpánek (IČO 42530997) od 8. 10. 2019
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 30. 11. 2004 | První registrace | COMETT PLUS, spol. s r.o. (IČO 60071397) | Registr silničních vozidel |
| 8. 10. 2019 | Nový vlastník a provozovatel | Jaroslav Štěpánek (IČO 42530997) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 20. 5. 2020 | Pravidelná STK | Praha (č. 3106) | 603 574 km | způsobilé | 10 lehké | 20. 5. 2021 |
| 20. 5. 2020 | Měření emisí | Praha (č. 410533) | 525 611 km nižší než dříve | způsobilé | bez závad | 20. 5. 2021 |
| 7. 10. 2019 | Pravidelná STK | Sezimovo Ústí (č. 3304) | 602 022 km | dočasně způsobilé | 4 lehké, 3 vážné | 6. 11. 2019 |
| 4. 10. 2019 | Měření emisí | Tábor (č. 530802) | 602 017 km | způsobilé | bez závad | 4. 10. 2020 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník a provozovatel COMETT PLUS, spol. s r.o. (IČO 60071397)Vybavení zapsané v registru: ABS
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 11. 2009 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-08-61-0008
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 11. 2010 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-09-11-0361
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 11. 2011 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-10-11-0397
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 11. 2012 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 11. 2012 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-11-11-0268
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 11. 2013 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 11. 2013 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-12-11-0144
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 11. 2014 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-13-11-0056Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 11. 2014 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 3. 12. 2014 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍPravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 3. 12. 2014 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-14-11-0010
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 11. 2015 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 11. 2015 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-14-12-0060
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 10. 2016 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-15-10-0994Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 10. 2016 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 10. 2017 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-16-10-1003Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 10. 2017 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 10. 2018 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-17-10-0959
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 9. 2019 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-18-09-0880
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu TÁBOR
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 6. 11. 2019 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 39102, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-19-10-0250
-
Nový vlastník a provozovatel Jaroslav Štěpánek (IČO 42530997)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 5. 2021 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 15500, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-20-05-1438
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 2 (IRISBUS CITY BUS 2004 v ČR obvykle 1,3, medián 1)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 0 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 88,7 %
Srovnáváme s 106 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu IRISBUS CITY BUS
Hlídat toto vozidlo
Toto vozidlo je v registru zaniklé. Zaniklé vozidlo se do provozu nevrací, hlídání u něj nemá smysl.
Výbava zapsaná v registru
- ABS
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (65)
Identifikace
- Tovární značka
- IRISBUS
- Obchodní označení
- CITY BUS
- Typ
- IRISBUS CITY BUS PS09D1 / PS09D1
- Typ kód
- PS09D1
- VIN
- VNEPS09D100001271
- PČV
- 5064231
- Druh vozidla
- AUTOBUS
- Druh vozidla 2. ř.
- MĚSTSKÝ
- Kategorie vozidla
- M3
- Výrobce vozidla
- IRISBUS FRANCE, S.A., VENISSIEUX, FRANCIE
- Rok výroby
- 2004
- Datum 1. registrace
- 30. 11. 2004
- Datum 1. registrace v ČR
- 30. 11. 2004
- Druh (typ)
- NÍZKOPODLAŽNÍ
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- IVECO FRANCE, S.A., BOURBON LANCY, FRANCIE
- Typ motoru
- CURSOR F2BE0682D
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 180 / 2050
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 7790
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ -1 ZADNÍ
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ano
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 70
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2001/27A
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.8
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- / /
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 0 / 0 / 0
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 87/ 1538
- Za jízdy
- 80
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 11990/ 2500/ 2980
- Rozvor [mm]
- 6120
- Rozchod [mm]
- / / /
- Provozní hmotnost
- 11100
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 18000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 6500/ 6500
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 0/ 0
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 275/70 R 22.5 148/145 J/ 22.5 X 7.5
275/70 R 22.5 148/145 J [2]/ 22.5 X 7.5
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- IRISBUS FRANCE, S.A., VENISSIEUX, FRANCIE
- Barva
- BÍLÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 100 / 31 / 69
- ABS
- ano
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- ZÁNIK
- ZTP
- 4598-004-03
- Číslo TP
- UG244773
- Číslo ORV
- UBA000029
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- RM zániku
- NOVÝ BYDŽOV
- Doplňkový text na TP
- 04.03.2021 VYŘAZENO - MHMP-DB-118657/2021 BOHDALEC
- Další záznamy
- Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb., s výjimkami:
- není homologace dle předpisu EHK č. 18,
- není homologace dle předpisu EHK č. 36-03.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: VNEPS09D100001271
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.