IRISBUS CITY BUS
- 2004
- BÍLÁ
- motorová nafta (NM)
- 7790 cm³
- 180 kW ≈ 245 k
VINVNEPS09D100001333
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 21:48 · https://www.provervozidlo.cz/vin/VNEPS09D100001333
Semafor rizik
Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.
- Červenáz registru Vozidlo zaniklo (vyřazeno z registru)Stav „zánik“ znamená, že bylo trvale vyřazeno z evidence, například po ekologické likvidaci, zničení nebo odcizení.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 3 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 1,3 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2004. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- IRISBUS
- Model
- CITY BUS
- Typ
- IRISBUS CITY BUS PS09D1 / PS09D1
- Rok výroby
- 2004
- Datum 1. registrace
- 29. 11. 2004
- Datum 1. registrace v ČR
- 29. 11. 2004
- Barva
- BÍLÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 7790 cm³
- Výkon
- 180 kW
- Kategorie
- M3 – AUTOBUS
- Stav v registru
- zaniklé (vyřazeno z registru)
Aktuálně v registru
- Vlastník: Auto Expres Praha s.r.o. (IČO 24805041) od 12. 10. 2020
- Provozovatel: Auto Expres Praha s.r.o. (IČO 24805041) od 12. 10. 2020
Obvyklé u modelu ve stáří 16 let: 360–850 tis. km (medián 690 228 km, 32 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 29. 11. 2004 | První registrace | Plzeňské městské dopravní podniky, a.s. (IČO 25220683) | Registr silničních vozidel |
| 27. 1. 2020 | Nový vlastník a provozovatel | KV STAV s.r.o. (IČO 61857904) | Registr silničních vozidel |
| 12. 10. 2020 | Nový vlastník a provozovatel | Auto Expres Praha s.r.o. (IČO 24805041) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 8. 10. 2020 | Evidenční kontrola | Stříbro (č. 3433) | 701 083 km | způsobilé | bez závad | |
| 22. 6. 2020 | Pravidelná STK | Stříbro (č. 3433) | 701 052 km | způsobilé | 8 lehkých
| 22. 6. 2021 |
| 22. 6. 2020 | Měření emisí | Stříbro (č. 441011) | 701 051 km | způsobilé | bez závad | 22. 6. 2021 |
| 23. 1. 2020 | Evidenční kontrola | Plzeň (č. 3413) | 700 730 km | způsobilé | bez závad | |
| 24. 7. 2019 | Pravidelná STK | Plzeň (č. 3413) | 690 968 km | způsobilé | 6 lehkých
| 24. 7. 2020 |
| 23. 7. 2019 | Měření emisí | Plzeň (č. 540516) | 690 871 km | způsobilé | bez závad | 23. 7. 2020 |
| 23. 8. 2018 | Pravidelná STK | Plzeň (č. 3413) | 658 006 km | způsobilé | 6 lehkých
| 23. 8. 2019 |
| 22. 8. 2018 | Měření emisí | Plzeň (č. 540516) | 657 984 km | – | bez závad | 22. 8. 2019 |
| 24. 8. 2017 | Pravidelná STK | Plzeňský kraj (č. 3413) | 629 775 km | způsobilé | 6 lehkých
| 24. 8. 2018 |
| 5. 9. 2016 | Pravidelná STK | Plzeňský kraj (č. 3413) | 590 813 km | způsobilé | 4 lehké
| 5. 9. 2017 |
| 24. 9. 2015 | Opakovaná STK | Plzeňský kraj (č. 3413) | 553 681 km | způsobilé | 6 lehkých
| 23. 9. 2016 |
| 23. 9. 2015 | Pravidelná STK | Plzeňský kraj (č. 3413) | 553 665 km | dočasně způsobilé | 6 lehkých, 3 vážné
| 23. 10. 2015 |
| 29. 9. 2014 | Pravidelná STK | Plzeňský kraj (č. 3413) | 514 444 km | způsobilé | 1 lehká
| 29. 9. 2015 |
| 1. 10. 2013 | Pravidelná STK | Plzeňský kraj (č. 3413) | 483 468 km | způsobilé | 2 lehké
| 1. 10. 2014 |
| 4. 10. 2012 | Pravidelná STK | Plzeňský kraj (č. 3413) | 452 000 km | způsobilé | bez závad | 4. 10. 2013 |
| 22. 9. 2011 | Opakovaná STK | Plzeňský kraj (č. 3413) | 399 900 km | způsobilé | 3 lehké
| 22. 9. 2012 |
| 22. 9. 2011 | Pravidelná STK | Plzeňský kraj (č. 3413) | 399 900 km | nezpůsobilé | 3 lehké, 1 nebezpečná
| 22. 9. 2011 |
| 11. 10. 2010 | Pravidelná STK | Plzeňský kraj (č. 3413) | 341 381 km | způsobilé | 3 lehké
| 11. 10. 2011 |
| 27. 10. 2009 | Opakovaná STK | Plzeňský kraj (č. 3413) | 285 590 km | způsobilé | 3 lehké
| 13. 10. 2010 |
| 13. 10. 2009 | Pravidelná STK | Plzeňský kraj (č. 3413) | 284 000 km | dočasně způsobilé | 3 lehké, 1 vážná
| 12. 11. 2009 |
| 13. 10. 2008 | Pravidelná STK | Plzeňský kraj (č. 3413) | 226 000 km | způsobilé | 1 lehká
| 13. 10. 2009 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník a provozovatel Plzeňské městské dopravní podniky, a.s. (IČO 25220683)Evidenční kontrola výsledek: výsledek nezjištěn
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 10. 2009 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-08-10-1065
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 12. 11. 2009 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-09-10-1211
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 10. 2010 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-09-10-2612
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 10. 2011 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-10-10-1072
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 9. 2012 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-11-09-2578Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 9. 2012 · stanice: Koterovská 156a, 32600, PlzeňPravidelná technická prohlídka výsledek: nezpůsobilé k provozu · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-11-09-2557
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 10. 2013 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-12-10-0755Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 10. 2013 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 10. 2014 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-13-10-0109Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 10. 2014 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 9. 2015 · stanice: Koterovská 156a, 32600, PlzeňPravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 9. 2015 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-14-09-4280
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 23. 10. 2015 · stanice: Koterovská 156a, 32600, PlzeňPravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 23. 10. 2015 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-15-09-4079
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 9. 2016 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-15-09-4474Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 9. 2016 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 9. 2017 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-16-09-0641Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 9. 2017 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 8. 2018 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-17-08-4915
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 8. 2019 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-18-08-4876
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 7. 2020 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-19-07-5424
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-20-01-4380
-
Nový vlastník a provozovatel KV STAV s.r.o. (IČO 61857904)
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu STŘÍBRO
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 6. 2021 · stanice: Třída 5. května 1579, 34901, Stříbro · protokol CZ-3433-20-06-0520
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Třída 5. května 1579, 34901, Stříbro · protokol CZ-3433-20-10-0149Konec vyřazení z provozu STŘÍBRO
-
Nový vlastník a provozovatel Auto Expres Praha s.r.o. (IČO 24805041)
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 3 (IRISBUS CITY BUS 2004 v ČR obvykle 1,3, medián 1)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 0 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 88,7 %
Srovnáváme s 106 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu IRISBUS CITY BUS
Hlídat toto vozidlo
Toto vozidlo je v registru zaniklé. Zaniklé vozidlo se do provozu nevrací, hlídání u něj nemá smysl.
Výbava zapsaná v registru
- ABS
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (63)
Identifikace
- Tovární značka
- IRISBUS
- Obchodní označení
- CITY BUS
- Typ
- IRISBUS CITY BUS PS09D1 / PS09D1
- Typ kód
- PS09D1
- VIN
- VNEPS09D100001333
- PČV
- 5831350
- Druh vozidla
- AUTOBUS
- Druh vozidla 2. ř.
- MĚSTSKÝ
- Kategorie vozidla
- M3
- Výrobce vozidla
- IRISBUS FRANCE, S.A., VENISSIEUX, FRANCIE
- Rok výroby
- 2004
- Datum 1. registrace
- 29. 11. 2004
- Datum 1. registrace v ČR
- 29. 11. 2004
- Druh (typ)
- NÍZKOPODLAŽNÍ
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- IVECO FRANCE, S.A., BOURBON LANCY, FRANCIE
- Typ motoru
- CURSOR F2BE0682D
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 180 / 2050
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 7790
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ -1 ZADNÍ
- Retarder
- ano
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 70
- Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
- 0
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2001/27A
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.8
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 0 / 0 / 0
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 87/ 1538
- Za jízdy
- 80
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 11990/ 2500/ 2980
- Rozvor [mm]
- 6 120
- Provozní hmotnost
- 11100
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 18000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 6 500/ 6 500
11 500/ 11 500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 0/ 0
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Zatížení střechy
- 0
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 275/70 R 22.5 148/145 J/ 22.5 X 7.5
275/70 R 22.5 148/145 J [2]/ 22.5 X 7.5
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- IRISBUS FRANCE, S.A., VENISSIEUX, FRANCIE
- Výrobní číslo karoserie
- VNEPS09D100001333
- Barva
- BÍLÁ
- Barva doplňková
- ČERVENÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 100 / 31 / 69
- ABS
- ano
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- ZÁNIK
- ZTP
- 4598-004-03
- Číslo TP
- UG271684
- Číslo ORV
- UAZ916396
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- RM zániku
- PRAHA HLAVNÍ MĚSTO
- Doplňkový text na TP
- poj.č.:6231752160 KOOP 16.11.2020 DEP VÝZVA mhmp-db116847/2020
- Další záznamy
- [Alternativní provedení vozidla:
*23: 93
*24: 27+2, 30+2, 31+2, 31+4
*25: 63, 65, 67, 68
*35: dle provedení vozidla]
*23: 100
*36: 18 000/18 000
*37: 6 500/6 500; 11 500/11 500
*57: AUT
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb., s výjimkami:
- není homologace dle předpisu EHK č. 18,
- není homologace dle předpisu EHK č. 36-03.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: VNEPS09D100001333
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.