IRISBUS

  • 2006
  • ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
  • motorová nafta (NM)
  • 7790 cm³
  • 180 kW ≈ 245 k

VINVNEPS09D100002104

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 5:17 · https://www.provervozidlo.cz/vin/VNEPS09D100002104

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo je vyřazeno z provozuVozidlo je v registru vedeno jako vyřazené z provozu a nesmí jezdit po silnicích. Důvod v registru: Na žádost vlastníka.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2006. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
IRISBUS
Typ
IRISBUS . PS09D1 / PS09D1
Rok výroby
2006
Datum 1. registrace
10. 3. 2006
Datum 1. registrace v ČR
10. 3. 2006
Barva
ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
7790 cm³
Výkon
180 kW
Kategorie
M3 – AUTOBUS
Stav v registru
vyřazené z provozu

Aktuálně v registru

Stav tachometru
649 583 km
při prohlídce 10. 12. 2024
1
Vlastníků v registru
Dopravní podnik města Jihlavy, a.s.
od 10. 3. 2006

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
10. 3. 2006 První registrace Dopravní podnik města Jihlavy, a.s. (IČO 25512897) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

200 000400 000600 000800 000 20102012201420162018202020222024 11. 3. 2009: 240 500 km9. 3. 2010: 319 937 km4. 3. 2011: 395 220 km2. 3. 2012: 452 987 km5. 3. 2013: 471 209 km28. 2. 2014: 483 303 km24. 2. 2015: 507 451 km23. 2. 2016: 524 609 km24. 2. 2017: 553 117 km19. 2. 2018: 581 684 km20. 2. 2018: 581 784 km19. 2. 2019: 603 012 km19. 2. 2020: 620 956 km19. 2. 2020: 620 957 km19. 2. 2021: 623 788 km15. 12. 2022: 626 479 km15. 12. 2023: 644 731 km10. 12. 2024: 649 583 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
10. 12. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Jihlava (č. 3714) 649 583 km způsobilé 1 lehká 10. 12. 2025
15. 12. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Jihlava (č. 3714) 644 731 km způsobilé 2 lehké 15. 12. 2024
15. 12. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Jihlava (č. 3714) 626 479 km způsobilé 2 lehké 15. 12. 2023
19. 2. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Jihlava (č. 3714) 623 788 km způsobilé 2 lehké 19. 2. 2022
19. 2. 2020 Pravidelná STK Jihlava (č. 3714) 620 957 km způsobilé 2 lehké 19. 2. 2021
19. 2. 2020 Měření emisí Jihlava (č. 570704) 620 956 km způsobilé bez závad 19. 2. 2021
19. 2. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Jihlava (č. 3714) 603 012 km způsobilé 3 lehké 19. 2. 2020
20. 2. 2018 Pravidelná STK Kraj Vysočina (č. 3714) 581 784 km způsobilé 3 lehké 20. 2. 2019
19. 2. 2018 Měření emisí Jihlava (č. 570704) 581 684 km – bez závad 19. 2. 2019
24. 2. 2017 Pravidelná STK Kraj Vysočina (č. 3714) 553 117 km způsobilé 2 lehké 24. 2. 2018
23. 2. 2016 Pravidelná STK Kraj Vysočina (č. 3714) 524 609 km způsobilé 1 lehká 23. 2. 2017
24. 2. 2015 Pravidelná STK Kraj Vysočina (č. 3714) 507 451 km způsobilé 3 lehké 24. 2. 2016
28. 2. 2014 Pravidelná STK Kraj Vysočina (č. 3714) 483 303 km způsobilé 1 lehká 28. 2. 2015
5. 3. 2013 Pravidelná STK Kraj Vysočina (č. 3714) 471 209 km způsobilé 1 lehká 5. 3. 2014
2. 3. 2012 Pravidelná STK Kraj Vysočina (č. 3714) 452 987 km způsobilé 3 lehké 2. 3. 2013
4. 3. 2011 Pravidelná STK Kraj Vysočina (č. 3714) 395 220 km způsobilé 4 lehké 4. 3. 2012
9. 3. 2010 Pravidelná STK Kraj Vysočina (č. 3714) 319 937 km způsobilé 6 lehké 9. 3. 2011
11. 3. 2009 Pravidelná STK Kraj Vysočina (č. 3714) 240 500 km způsobilé 2 lehké 11. 3. 2010

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel Dopravní podnik města Jihlavy, a.s. (IČO 25512897)
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 3. 2013 · stanice: BRTNICKÁ 23, 58601, JIHLAVA
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 3. 2014 · stanice: BRTNICKÁ 23, 58601, JIHLAVA
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 2. 2015 · stanice: BRTNICKÁ 23, 58601, JIHLAVA
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 2. 2016 · stanice: BRTNICKÁ 23, 58601, JIHLAVA
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 2. 2017 · stanice: BRTNICKÁ 23, 58601, JIHLAVA
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 2. 2018 · stanice: BRTNICKÁ 23, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3714-17-02-0186
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 2. 2019 · stanice: BRTNICKÁ 23, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3714-18-02-0145
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 2. 2020 · stanice: BRTNICKÁ 23, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3714-19-02-0149
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 2. 2021 · stanice: BRTNICKÁ 23, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3714-20-02-0152
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 2. 2022 · stanice: BRTNICKÁ 23, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3714-21-02-0169
  12. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 12. 2023 · stanice: BRTNICKÁ 23, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3714-22-12-0088
  14. Konec vyřazení z provozu JIHLAVA
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 12. 2024 · stanice: BRTNICKÁ 23, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3714-23-12-0076
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 12. 2025 · stanice: BRTNICKÁ 23, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3714-24-12-0054
  17. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ABS

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (64)

Identifikace

Tovární značka
IRISBUS
Typ
IRISBUS . PS09D1 / PS09D1
Typ kód
PS09D1
VIN
VNEPS09D100002104
PČV
4652201
Druh vozidla
AUTOBUS
Druh vozidla 2. ř.
MĚSTSKÝ
Kategorie vozidla
M3
Výrobce vozidla
IRISBUS FRANCE, S.A., VENISSIEUX, FRANCIE
Rok výroby
2006
Datum 1. registrace
10. 3. 2006
Datum 1. registrace v ČR
10. 3. 2006
Druh (typ)
NÍZKOPODLAŽNÍ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
IVECO FRANCE, S.A., BOURBON LANCY, FRANCIE
Typ motoru
CURSOR F2BE0682D
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
180 / 2050
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
7790
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ano
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
70

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2001/27A
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.8
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ /
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
87/ 1538
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
11990/ 2500/ 2980
Rozvor [mm]
6120
Rozchod [mm]
/ / /
Provozní hmotnost
11250
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
18000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
6500/ 6500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
0/ 0
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
275/70 R 22.5 148/145 J / 22.5 X 7.5
275/70 R 22.5 148/145 J [2] / 22.5 X 7.5
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
IRISBUS FRANCE, S.A., VENISSIEUX, FRANCIE
Výrobní číslo karoserie
VNEPS09D100002104
Barva
ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ
Barva doplňková
ŠEDÁ-ZÁKLADNÍ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
100 / 31 / 69
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
VYŘAZENO Z PROVOZU
ZTP
4598-004-06
Číslo ORV
UBM416993
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
Triglav č. 70056400082
Další záznamy
Vozidlo je vybaveno: elektronickým informačním systémem.
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb., s výjimkami:
- není homologace dle předpisu EHK č. 18,
- není homologace dle předpisu EHK č. 36-03.

Další ověření (externí odkazy)