IRISBUS

  • 2008
  • ŽLUTÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 7790 cm³
  • 243 kW ≈ 330 k

VINVNESFR1620M005341

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 6:28 · https://www.provervozidlo.cz/vin/VNESFR1620M005341

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo zaniklo (vyřazeno z registru)Stav „zánik“ znamená, že bylo trvale vyřazeno z evidence, například po ekologické likvidaci, zničení nebo odcizení.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2008. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
IRISBUS
Typ
IRISBUS . SFR162 / SFR162
Rok výroby
2008
Datum 1. registrace
22. 10. 2008
Datum 1. registrace v ČR
22. 10. 2008
Barva
ŽLUTÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
7790 cm³
Výkon
243 kW
Kategorie
M3 – AUTOBUS
Stav v registru
zaniklé (vyřazeno z registru)

Aktuálně v registru

Stav tachometru
896 699 km
při prohlídce 7. 2. 2020
2
Vlastníci v registru
BORS Holding s.r.o.
od 2. 7. 2018

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
22. 10. 2008 První registrace BORS Břeclav a.s. (IČO 49969242) Registr silničních vozidel
2. 7. 2018 Nový vlastník BORS Holding s.r.o. (IČO 63474999) Registr silničních vozidel
2. 7. 2018 Nový provozovatel BORS BUS s.r.o. (IČO 63473089) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 000 201020122014201620182020 6. 2. 2009: 10 000 km2. 2. 2010: 60 000 km3. 2. 2011: 115 000 km3. 2. 2012: 171 136 km4. 2. 2013: 222 352 km4. 2. 2014: 272 504 km3. 2. 2015: 713 073 km4. 2. 2016: 761 506 km7. 2. 2017: 814 301 km7. 2. 2018: 855 108 km7. 2. 2018: 855 130 km19. 6. 2018: 873 539 km5. 2. 2019: 883 282 km8. 2. 2019: 883 368 km31. 1. 2020: 896 660 km7. 2. 2020: 896 699 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
7. 2. 2020 Pravidelná STK Lednice (č. 3734) 896 699 km způsobilé
8 lehkých
  • 0.1.3.1 Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 5.3.5.2.1 Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
7. 2. 2021
31. 1. 2020 Měření emisí Hustopeče (č. 570403) 896 660 km způsobilé bez závad 31. 1. 2021
8. 2. 2019 Pravidelná STK Lednice (č. 3734) 883 368 km způsobilé
7 lehkých
  • 0.1.3.1 Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost. lehká
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
8. 2. 2020
5. 2. 2019 Měření emisí Hustopeče (č. 570403) 883 282 km způsobilé bez závad 5. 2. 2020
19. 6. 2018 Evidenční kontrola Hodonín (č. 3720) 873 539 km způsobilé bez závad
7. 2. 2018 Pravidelná STK Lednice (č. 3734) 855 130 km způsobilé
5 lehkých
  • 0.1.3.1 Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 5.3.5.2.1 Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
7. 2. 2019
7. 2. 2018 Měření emisí Hustopeče (č. 570403) 855 108 km – bez závad 7. 2. 2019
7. 2. 2017 Pravidelná STK Jihomoravský kraj (č. 3734) 814 301 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 4.1.2.1.3 Natočení obrazu rozhraní potkávacího světlometu chybné, ale nezpůsobuje oslnění. lehká
  • 5.3.5.2.1 Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
7. 2. 2018
4. 2. 2016 Pravidelná STK Jihomoravský kraj (č. 3734) 761 506 km způsobilé
3 lehké
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
4. 2. 2017
3. 2. 2015 Pravidelná STK Jihomoravský kraj (č. 3734) 713 073 km způsobilé
3 lehké
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 7.13.2.1 Označení nebo nápisy na vozidle jsou částečně poškozené, avšak jsou čitelné a plní svoji funkci. lehká
3. 2. 2016
4. 2. 2014 Pravidelná STK Jihomoravský kraj (č. 3734) 272 504 km způsobilé bez závad 4. 2. 2015
4. 2. 2013 Pravidelná STK Jihomoravský kraj (č. 3734) 222 352 km způsobilé bez závad 4. 2. 2014
3. 2. 2012 Pravidelná STK Jihomoravský kraj (č. 3734) 171 136 km způsobilé bez závad 3. 2. 2013
3. 2. 2011 Pravidelná STK Jihomoravský kraj (č. 3734) 115 000 km způsobilé
1 lehká
  • 4021 Některé pohyblivé uložení má nedostatečnou vůli (následkem zadření apod.) nebo vůli mírně zvětšenou (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
3. 2. 2012
2. 2. 2010 Pravidelná STK Jihomoravský kraj (č. 3734) 60 000 km způsobilé bez závad 2. 2. 2011
6. 2. 2009 Pravidelná STK Jihomoravský kraj (č. 3734) 10 000 km způsobilé bez závad 6. 2. 2010

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel BORS Břeclav a.s. (IČO 49969242)
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 2. 2010 · stanice: Nejdecká 719, 691 44, Lednice · protokol CZ-3734-09-02-0290
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 2. 2011 · stanice: Nejdecká 719, 691 44, Lednice · protokol CZ-3734-10-02-0093
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 2. 2012 · stanice: Nejdecká 719, 691 44, Lednice · protokol CZ-3734-11-02-0128
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 2. 2013 · stanice: Nejdecká 719, 691 44, Lednice
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 2. 2013 · stanice: Nejdecká 719, 691 44, Lednice · protokol CZ-3734-12-02-0124
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 2. 2014 · stanice: Nejdecká 719, 691 44, Lednice · protokol CZ-3734-13-02-0064
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 2. 2014 · stanice: Nejdecká 719, 691 44, Lednice
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 2. 2015 · stanice: Nejdecká 719, 691 44, Lednice
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 2. 2015 · stanice: Nejdecká 719, 691 44, Lednice · protokol CZ-3734-14-02-0114
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 2. 2016 · stanice: Nejdecká 719, 691 44, Lednice · protokol CZ-3734-15-02-0104
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 2. 2016 · stanice: Nejdecká 719, 691 44, Lednice
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 2. 2017 · stanice: Nejdecká 719, 691 44, Lednice · protokol CZ-3734-16-02-0277
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 2. 2017 · stanice: Nejdecká 719, 691 44, Lednice
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 2. 2018 · stanice: Nejdecká 719, 691 44, Lednice · protokol CZ-3734-17-02-0269
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 2. 2019 · stanice: Nejdecká 719, 691 44, Lednice · protokol CZ-3734-18-02-0273
  12. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: MĚŠŤANSKÁ 4339/146A, 69501, HODONÍN · protokol CZ-3720-18-06-1563
  13. Nový vlastník BORS Holding s.r.o. (IČO 63474999)
    Nový provozovatel BORS BUS s.r.o. (IČO 63473089)
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 2. 2020 · stanice: Nejdecká 719, 691 44, Lednice · protokol CZ-3734-19-02-0251
  15. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 2. 2021 · stanice: Nejdecká 719, 691 44, Lednice · protokol CZ-3734-20-02-0252
  16. Vyřazení z provozu BŘECLAV
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Toto vozidlo je v registru zaniklé. Zaniklé vozidlo se do provozu nevrací, hlídání u něj nemá smysl.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (63)

Identifikace

Tovární značka
IRISBUS
Typ
IRISBUS . SFR162 / SFR162
Typ kód
SFR162
VIN
VNESFR1620M005341
PČV
8540391
Druh vozidla
AUTOBUS
Druh vozidla 2. ř.
MEZIMĚSTSKÝ
Kategorie vozidla
M3
Výrobce vozidla
IVECO FRANCE, S.A., VENISSIEUX, FRANCIE
Rok výroby
2008
Datum 1. registrace
22. 10. 2008
Datum 1. registrace v ČR
22. 10. 2008
Druh (typ)
NÍZKOPODLAŽNÍ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
IVECO, S.P.A., TORINO, ITÁLIE
Typ motoru
CURSOR F2BE3682B
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
243 / 2050
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
7790
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Retarder
ano
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
100
Nejvyšší rychlost omezení
100
Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
0

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2006/51C
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.76
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
85/ 1540
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
11995/ 2550/ 3215
Rozvor [mm]
6030
Provozní hmotnost
10990
Hmotnosti zatížení SZ
75
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
18700/ 17800
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7100/ 6300
11600/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
3500/ 3500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
22200/ 21300
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
275/70 R 22.5 148/145 J/ 22.5 X 7.5
275/70 R 22.5 148/145 J [2]/ 22.5 X 7.5
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
IVECO FRANCE, S.A., VENISSIEUX, FRANCIE
Barva
ŽLUTÁ
Barva doplňková
MODRÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
90 / 46 / 44
ABS
ano
Brzdy provozní
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
ZÁNIK
ZTP
4598-236-02
Číslo TP
UI498141
Číslo ORV
UAT338585
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
RM zániku
BŘECLAV
Doplňkový text na TP
RZ 5B60244 ODCIZENY-ČJ:KRPB-159338-1/PŘ-2011-060410-PČR-OO BŘECLAV
Další záznamy
Vozidlo je vyrobeno v ČR.
Při obsaditelnosti 46 sedících cestujících je ve vozidle prostor pro
2 dětské kočárky nebo invalidní vozík.
Vozidlo je vybaveno: indikací defektu v kterékoliv z pneumatik,
prostředky pro bez demontážní opravu poškozené pneumatiky umožňující
nouzové dojetí, účinným větráním a elektronickým informačním systémem.
Všechny elektrospotřebiče jsou v provedení 24 V.
Vozidlo plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb. s výjimkami:
- není vybaveno náhradním kolem - dle vyhlášky č. 341/2002 Sb. § 32
odst. (1)e).

Další ověření (externí odkazy)