IRISBUS MAGELYS

  • 2011
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 10308 cm³
  • 279 kW ≈ 379 k

VINVNESFR21000000297

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 22:36 · https://www.provervozidlo.cz/vin/VNESFR21000000297

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2011. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
IRISBUS
Model
MAGELYS
Typ
IRISBUS MAGELYS SFR2XX / SFR2XX
Rok výroby
2011
Datum 1. registrace
30. 9. 2011
Datum 1. registrace v ČR
30. 9. 2011
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
10308 cm³
Výkon
279 kW
Kategorie
M3 – AUTOBUS
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 13. 5. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
496 123 km
při prohlídce 14. 5. 2026
1
Vlastník v registru
Dopravní podnik města Jihlavy, a.s.
od 11. 5. 2012

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
30. 9. 2011 První registrace Iveco Czech Republic, a. s. (IČO 48171131) Registr silničních vozidel
9. 5. 2012 Nový provozovatel Dopravní podnik města Jihlavy, a.s. (IČO 25512897) Registr silničních vozidel
11. 5. 2012 Nový vlastník Dopravní podnik města Jihlavy, a.s. (IČO 25512897) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000600 000 2013201520172019202120232025 10. 5. 2012: 40 603 km28. 6. 2012: 44 739 km2. 7. 2012: 44 799 km11. 6. 2013: 88 005 km5. 6. 2014: 128 717 km27. 5. 2015: 174 783 km29. 2. 2016: 209 132 km2. 5. 2016: 217 357 km25. 4. 2017: 258 147 km22. 9. 2017: 272 289 km16. 4. 2018: 294 978 km9. 4. 2019: 331 771 km10. 4. 2019: 331 800 km1. 4. 2020: 361 978 km2. 4. 2020: 362 007 km19. 5. 2021: 369 136 km19. 5. 2021: 369 137 km19. 5. 2022: 394 068 km18. 5. 2023: 418 051 km15. 5. 2024: 441 489 km14. 5. 2025: 467 845 km13. 5. 2026: 496 122 km14. 5. 2026: 496 123 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
14. 5. 2026 Opakovaná STK Jihlava (č. 3714) 496 123 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
13. 5. 2027
13. 5. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Jihlava (č. 3714) 496 122 km dočasně způsobilé
1 lehká, 1 vážná
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.1.1.3.2 Koroze části rámu nebo pomocného rámu vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla. vážná
13. 5. 2027
14. 5. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Jihlava (č. 3714) 467 845 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
14. 5. 2026
15. 5. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Jihlava (č. 3714) 441 489 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
15. 5. 2025
18. 5. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Jihlava (č. 3714) 418 051 km způsobilé
2 lehké
  • 4.1.2.1.3 Natočení obrazu rozhraní potkávacího světlometu chybné, ale nezpůsobuje oslnění. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
18. 5. 2024
19. 5. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Jihlava (č. 3714) 394 068 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
19. 5. 2023
19. 5. 2021 Pravidelná STK Jihlava (č. 3714) 369 137 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
19. 5. 2022
19. 5. 2021 Měření emisí Jihlava (č. 570704) 369 136 km způsobilé bez závad 19. 5. 2022
2. 4. 2020 Pravidelná STK Havlíčkův Brod (č. 3626) 362 007 km způsobilé
3 lehké
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
2. 4. 2021
1. 4. 2020 Měření emisí Jihlava (č. 570704) 361 978 km způsobilé bez závad 1. 4. 2021
10. 4. 2019 Pravidelná STK Havlíčkův Brod (č. 3626) 331 800 km způsobilé
3 lehké
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
10. 4. 2020
9. 4. 2019 Měření emisí Jihlava (č. 570704) 331 771 km způsobilé bez závad 9. 4. 2020
16. 4. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Kraj Vysočina (č. 3626) 294 978 km způsobilé
3 lehké
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
16. 4. 2019
22. 9. 2017 Na žádost zákazníka Kraj Vysočina (č. 3714) 272 289 km způsobilé bez závad
25. 4. 2017 Pravidelná STK Kraj Vysočina (č. 3626) 258 147 km způsobilé
2 lehké
  • 4.4.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém směrové svítilny poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její funkci ani fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla), ani nedochází ke změně barvy vyzařovaného světla. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
25. 4. 2018
2. 5. 2016 Pravidelná STK Kraj Vysočina (č. 3626) 217 357 km způsobilé bez závad 2. 5. 2017
29. 2. 2016 Evidenční kontrola Kraj Vysočina (č. 3714) 209 132 km dočasně způsobilé
1 vážná
  • 0.3.1.1 Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá dokumentaci vozidla (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, barva vozidla, ABS, apod.). vážná
27. 5. 2015 Pravidelná STK Kraj Vysočina (č. 3626) 174 783 km způsobilé bez závad 27. 5. 2016
5. 6. 2014 Pravidelná STK Kraj Vysočina (č. 3626) 128 717 km způsobilé bez závad 5. 6. 2015
11. 6. 2013 Pravidelná STK Kraj Vysočina (č. 3626) 88 005 km způsobilé
1 lehká
  • 7.13.2.1 Označení nebo nápisy na vozidle jsou částečně poškozené, avšak jsou čitelné a plní svoji funkci. lehká
11. 6. 2014
2. 7. 2012 Opakovaná STK Kraj Vysočina (č. 3626) 44 799 km způsobilé bez závad 28. 6. 2013
28. 6. 2012 Pravidelná STK Kraj Vysočina (č. 3626) 44 739 km nezpůsobilé
3 nebezpečné
  • 1.2.1.2.2 Rozdíl brzdných sil (při brzdění nebo odbrzdění) na kolech téže nápravy je větší než 30%. V případě jízdní zkoušky se vozidlo nadměrně vychyluje z přímého směru. nebezpečná
  • 1.2.2.1 Vozidlo nedosahuje předepsaného brzdného účinku. nebezpečná
  • 1.4.2.1.2 Žádné z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku nebezpečná
1. 1. 1900
10. 5. 2012 Evidenční kontrola Kraj Vysočina (č. 3714) 40 603 km způsobilé bez závad 10. 5. 2012

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový provozovatel Iveco Czech Republic, a. s. (IČO 48171131)
  2. Nový provozovatel Dopravní podnik města Jihlavy, a.s. (IČO 25512897)
  3. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: BRTNICKÁ 23, 58601, JIHLAVA
  4. Nový vlastník Dopravní podnik města Jihlavy, a.s. (IČO 25512897)
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: výsledek nezjištěn · platnost do 30. 9. 2012 · stanice: STK MIMO OKRES NELZE ZJISTIT Č. STK
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 6. 2013 · stanice: BAŠTÍNOV 126, 58001, HAVLÍČKŮV BROD
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 6. 2014 · stanice: BAŠTÍNOV 126, 58001, HAVLÍČKŮV BROD
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 6. 2015 · stanice: BAŠTÍNOV 126, 58001, HAVLÍČKŮV BROD
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 5. 2016 · stanice: BAŠTÍNOV 126, 58001, HAVLÍČKŮV BROD
  9. Evidenční kontrola výsledek: dočasně způsobilé k provozu · stanice: BRTNICKÁ 23, 58601, JIHLAVA
    Evidenční kontrola výsledek: dočasně způsobilé k provozu · stanice: BRTNICKÁ 23, 58601, JIHLAVA
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 5. 2017 · stanice: BAŠTÍNOV 126, 58001, HAVLÍČKŮV BROD
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 4. 2018 · stanice: BAŠTÍNOV 126, 58001, HAVLÍČKŮV BROD · protokol CZ-3626-17-04-0728
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 4. 2019 · stanice: BAŠTÍNOV 126, 58001, HAVLÍČKŮV BROD · protokol CZ-3626-18-04-0514
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 4. 2020 · stanice: BAŠTÍNOV 126, 58001, HAVLÍČKŮV BROD · protokol CZ-3626-19-04-0392
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 4. 2021 · stanice: BAŠTÍNOV 126, 58001, HAVLÍČKŮV BROD · protokol CZ-3626-20-04-0053
  15. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  16. Konec vyřazení z provozu JIHLAVA
  17. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  18. Konec vyřazení z provozu JIHLAVA
  19. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  20. Konec vyřazení z provozu JIHLAVA
  21. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 5. 2022 · stanice: BRTNICKÁ 23, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3714-21-05-0120
  22. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 5. 2023 · stanice: BRTNICKÁ 23, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3714-22-05-0147
  23. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 5. 2024 · stanice: BRTNICKÁ 23, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3714-23-05-0095
  24. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 5. 2025 · stanice: BRTNICKÁ 23, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3714-24-05-0079
  25. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 5. 2026 · stanice: BRTNICKÁ 23, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3714-25-05-0045
  26. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 12. 6. 2026 · stanice: BRTNICKÁ 23, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3714-26-05-0029
  27. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 5. 2027 · stanice: BRTNICKÁ 23, 58601, JIHLAVA · protokol CZ-3714-26-05-0036
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (65)

Identifikace

Tovární značka
IRISBUS
Obchodní označení
MAGELYS
Typ
IRISBUS MAGELYS SFR2XX / SFR2XX
Varianta
QC
Verze
B3C
Typ kód
SFR2XX
VIN
VNESFR21000000297
PČV
6720909
Druh vozidla
AUTOBUS
Druh vozidla 2. ř.
DÁLKOVÝ
Kategorie vozidla
M3
Výrobce vozidla
IVECO FRANCE, S.A., VENISSIEUX, FRANCIE
Rok výroby
2011
Datum 1. registrace
30. 9. 2011
Datum 1. registrace v ČR
30. 9. 2011
Druh (typ)
JEDNOPODLAŽNÍ
Zařazení vozidla
RSV

Motor a pohon

Výrobce motoru
IVECO, S.P.A., TORINO, ITÁLIE
Typ motoru
CURSOR F3AE3682C*S
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
279 / 2100
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
10308
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
100
Poměr Výkon/Hmotnost [kW.kg⁻¹]
0

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2006/51G
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.79
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1575
Za jízdy
79.2

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
12254/ 2550/ 3695
Rozvor [mm]
6 321
Provozní hmotnost
12680
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19500/ 18600
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7100/ 7100
12600/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
0/ 0
Ložná délka
0
Ložná šířka
0
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
295/80 R 22.5 152/148 K/ 22.5 X 8.25
295/80 R 22.5 152/148 K [2]/ 22.5 X 8.25
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
IVECO FRANCE, S.A., VENISSIEUX, FRANCIE
Barva
ČERVENÁ
Barva doplňková
ČERNÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
55 / 55 / 0
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ano
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ano
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
7808-009-01
ES/EU
e2*2007/46*0102*
Číslo TP
UM430488
Číslo ORV
UAP399958
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
29.2.2016 BARVA ČERVENÁ+ČERNÁ+FIALOVÁ
Další záznamy
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA: KLIMATIZAČNÍ JEDNOTKA, ZVEDÁNÍ A
SNIŽOVÁNÍ VÝŠKY PÉROVÁNÍ, STOJATÁ LEDNIČKA 1 X 35 L, DVD SE 2 MONITORY, WC.
VŠECHNY ELEKTROSPOTŘEBIČE JSOU V PROVEDENÍ 24 V.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.
D U P L I K Á T – TECHNICKÉ ÚDAJE O SILNIČNÍM VOZIDLE DLE TP Č.UE038466.

Další ověření (externí odkazy)