IRISBUS MAGELYS

  • 2013
  • HNĚDÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 10308 cm³
  • 279 kW ≈ 379 k

VINVNESFR21000000894

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 5:14 · https://www.provervozidlo.cz/vin/VNESFR21000000894

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Belgické království), datum dovozu 13. 7. 2022. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
IRISBUS
Model
MAGELYS
Typ
/ SFR2XX
Datum 1. registrace
14. 10. 2013
Datum 1. registrace v ČR
13. 7. 2022
Barva
HNĚDÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
10308 cm³
Výkon
279 kW
Kategorie
M3 – AUTOBUS
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 17. 7. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
570 937 km
při prohlídce 17. 7. 2026
1
Vlastníků v registru
Jiří Baumbach
od 13. 7. 2022

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
14. 10. 2013 První registrace Registr silničních vozidel
13. 7. 2022 Dovoz do ČR Registr silničních vozidel
13. 7. 2022 Nový vlastník a provozovatel Jiří Baumbach (IČO 60344831) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

300 000400 000500 000600 000 2023202420252026 1. 7. 2022: 397 923 km11. 7. 2022: 397 923 km11. 7. 2022: 397 944 km12. 7. 2023: 443 062 km12. 7. 2023: 443 080 km15. 7. 2024: 487 800 km15. 7. 2024: 487 819 km17. 7. 2025: 532 872 km17. 7. 2025: 532 890 km17. 7. 2026: 570 933 km17. 7. 2026: 570 937 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
17. 7. 2026 Pravidelná STK Zlín (č. 3713) 570 937 km způsobilé bez závad 17. 7. 2027
17. 7. 2026 Měření emisí Tečovice (č. 570510) 570 933 km způsobilé bez závad 17. 7. 2027
17. 7. 2025 Pravidelná STK Zlín (č. 3713) 532 890 km způsobilé bez závad 17. 7. 2026
17. 7. 2025 Měření emisí Zlín (č. 570523) 532 872 km způsobilé bez závad 17. 7. 2026
15. 7. 2024 Pravidelná STK Zlín (č. 3713) 487 819 km způsobilé bez závad 15. 7. 2025
15. 7. 2024 Měření emisí Zlín (č. 570523) 487 800 km způsobilé bez závad 15. 7. 2025
12. 7. 2023 Pravidelná STK Zlín (č. 3713) 443 080 km způsobilé 1 lehká 12. 7. 2024
12. 7. 2023 Měření emisí Zlín (č. 570523) 443 062 km způsobilé bez závad 12. 7. 2024
11. 7. 2022 Před registrací Zlín (č. 3713) 397 944 km způsobilé bez závad 11. 7. 2023
11. 7. 2022 Měření emisí Zlín (č. 470518) 397 923 km způsobilé bez závad 1. 7. 2023
1. 7. 2022 Měření emisí Zlín (č. 570523) 397 923 km způsobilé bez závad 1. 7. 2023

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 7. 2023 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-22-07-0339
  3. První registrace v ČR
    Dovoz ze zahraničí Belgické království
    Nový vlastník a provozovatel Jiří Baumbach (IČO 60344831)
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 7. 2024 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-23-07-0615
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 7. 2025 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-24-07-1049
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 7. 2026 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-25-07-1319
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 7. 2027 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-26-07-1218
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (55)

Identifikace

Tovární značka
IRISBUS
Obchodní označení
MAGELYS
Typ
/ SFR2XX
Varianta
QC
Verze
D3DN
Typ kód
SFR2XX
VIN
VNESFR21000000894
PČV
17470002
Druh vozidla
AUTOBUS
Druh vozidla 2. ř.
DÁLKOVÝ
Kategorie vozidla
M3
Výrobce vozidla
IVECO FRANCE S.A., VENISSIEUX, FRANCIE
Datum 1. registrace
14. 10. 2013
Datum 1. registrace v ČR
13. 7. 2022
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
FPT INDUSTRIAL S.P.A., ITÁLIE
Typ motoru
F3AE3682C*U
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
279 / 2100
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
10308
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1- DRUHÁ
Retarder
ano
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
100

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2008/74K
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.52
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ /
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
/ /
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1575
Za jízdy
79.2

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
12254/ 2550/ 3695
Rozvor [mm]
6321
Rozchod [mm]
/ / /
Provozní hmotnost
13500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18600
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7100/ 7100
12000/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
3500/ 3500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
22500/ 22500
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
295/80 R 22.5 152/148 K/ 22.5 X 8.25
295/80 R 22.5 152/148 K [2]/ 22.5 X 8.25
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
IVECO FRANCE S.A., VENISSIEUX, FRANCIE
Barva
HNĚDÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
51 / 51 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA A50-X, SPORTJACHT, ZT055K
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ES/EU
e2*2007/46*0102*06
Číslo TP
UM459978
Číslo ORV
UBD756546
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA: KLIMATIZAČNÍ JEDNOTKA, ZVEDÁNÍ A SNIŽOVÁNÍ VÝŠKY
PÉROVÁNÍ, KÁVOVAR, STOJATÁ LEDNIČKA 1 X 50 NEBO 2 X 50 L, VIDEOSYSTÉM S
MONITOREM NEBO 2 MONITORY, ELEKTRONICKÝ INFORMAČNÍ SYSTÉMEM, CHEMICKÉ WC.
TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ SPORT-JACHT ZT 055 K, V.Č. ...
VŠECHNY ELEKTROSPOTŘEBIČE JSOU V PROVEDENÍ 24 V.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.
DNE 13.07.2022 BYLA PŘEVZATA TECHNICKÁ ZPŮSOBILOST Z TP BELGICKÉHO KRÁLOVSTVÍ Č. 493008531, PŮVODNÍ RZ: 1FSU282.

Další ověření (externí odkazy)