SOMMER

  • 2004
  • BÍLÁ

VINW09ZP111141S24053

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 21:32 · https://www.provervozidlo.cz/vin/W09ZP111141S24053

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Informacez registru Vozidlo je starší než 15 letRok výroby nebo první registrace: 2004. U starších vozidel počítejte s vyšším opotřebením a častějšími opravami.
  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SOMMER
Typ
SOMMER ZP 10T-CU / ZP 10T-CU
Rok výroby
2004
Datum 1. registrace
7. 7. 2004
Datum 1. registrace v ČR
5. 11. 2008
Barva
BÍLÁ
Kategorie
O4 – NÁKLADNÍ PŘÍVĚS
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 24. 8. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
958 547 km
při prohlídce 7. 9. 2020
2
Vlastníci v registru
HZTRANS s.r.o.
od 22. 8. 2018

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
7. 7. 2004 První registrace Registr silničních vozidel
5. 11. 2008 Dovoz do ČR (podle 1. registrace v ČR) Registr silničních vozidel
5. 11. 2008 Nový vlastník a provozovatel Pavel Cerman (IČO 13234897) Registr silničních vozidel
22. 8. 2018 Nový vlastník a provozovatel HZTRANS s.r.o. (IČO 28814134) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
24. 8. 2026 Pravidelná STK Pardubice (č. 3622) – způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
24. 8. 2027
15. 8. 2025 Pravidelná STK Pardubice (č. 3622) – způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
15. 8. 2026
9. 9. 2022 Pravidelná STK Skuteč (č. 3634) – způsobilé
3 lehké
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
9. 9. 2023
26. 8. 2021 Pravidelná STK Pardubice (č. 3622) – způsobilé
7 lehkých
  • 1.1.7.1.1 Vnější poškození brzdového ventilu, které nemá vliv na jeho funkci nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 4.8.1.1.1 Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
26. 8. 2022
7. 9. 2020 Technická silniční kontrola Pardubice (č. 7717) 958 547 km způsobilé bez závad
27. 8. 2020 Pravidelná STK Skuteč (č. 3634) – způsobilé
9 lehkých
  • 1.1.7.1.1 Vnější poškození brzdového ventilu, které nemá vliv na jeho funkci nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 5.3.5.2.1 Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
27. 8. 2021
14. 8. 2019 Pravidelná STK Pardubice (č. 3622) – způsobilé
4 lehké
  • 1.1.21.1.1 Vnější poškození jiných zařízení brzdového systému (protizámrazové čerpadlo, vysoušeč vzduchu apod.) nebo povrchová koroze, která nemá vliv na funkci nebo spolehlivost brzdového systému. lehká
  • 4.3.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém brzdové svítilny poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její funkci ani fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla), ani nedochází ke změně barvy vyzařovaného světla. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
14. 8. 2020
2. 8. 2018 Pravidelná STK Turnov (č. 3617) – způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.21.1.1 Vnější poškození zařízení brzdového systému (např. protizámrazové čerpadlo, vysoušeč vzduchu apod.) nebo povrchová koroze, která nemá vliv na funkci nebo spolehlivost brzdového systému. lehká
  • 4.3.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém brzdové svítilny poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její funkci ani fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla), ani nedochází ke změně barvy vyzařovaného světla. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
2. 8. 2019
27. 9. 2017 Pravidelná STK Liberecký kraj (č. 3617) – způsobilé
3 lehké
  • 1.1.7.1.1 Vnější poškození brzdového ventilu, které nemá vliv na jeho funkci nebo spolehlivost. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
27. 9. 2018
30. 9. 2016 Pravidelná STK Liberecký kraj (č. 3617) – způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
30. 9. 2017
29. 9. 2015 Pravidelná STK Liberecký kraj (č. 3617) – způsobilé
4 lehké
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
29. 9. 2016
3. 10. 2014 Pravidelná STK Liberecký kraj (č. 3617) – způsobilé
2 lehké
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
3. 10. 2015
10. 10. 2013 Pravidelná STK Liberecký kraj (č. 3617) – způsobilé
1 lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
10. 10. 2014
2. 11. 2012 Opakovaná STK Liberecký kraj (č. 3617) – způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
24. 10. 2013
24. 10. 2012 Pravidelná STK Liberecký kraj (č. 3617) – dočasně způsobilé
1 lehká, 1 vážná
  • 1.4.2.1.1 Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku. vážná
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
23. 11. 2012
26. 10. 2011 Pravidelná STK Liberecký kraj (č. 3617) – způsobilé
1 lehká
  • 5031 Některé nosné díly rámu (nosné konstrukce) jsou mírně narušeny korozí (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
26. 10. 2012
29. 10. 2010 Pravidelná STK Liberecký kraj (č. 3617) – způsobilé
1 lehká
  • 5031 Některé nosné díly rámu (nosné konstrukce) jsou mírně narušeny korozí (orientační popis podle staršího předpisu) lehká
29. 10. 2011
2. 11. 2009 Pravidelná STK Liberecký kraj (č. 3617) – způsobilé bez závad 2. 11. 2010
30. 10. 2008 Před schvál. tech. způsob. vozidla Liberecký kraj (č. 3617) – způsobilé bez závad

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před schválením technické způsobilosti výsledek: způsobilé k provozu · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 511 01, TURNOV · protokol CZ-3617-08-10-1577
  3. První registrace v ČR
    Nový vlastník a provozovatel Pavel Cerman (IČO 13234897)
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 11. 2010 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 511 01, TURNOV · protokol CZ-3617-09-11-0010
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 10. 2011 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 511 01, TURNOV · protokol CZ-3617-10-10-1547
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 10. 2012 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 511 01, TURNOV
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 10. 2012 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 511 01, TURNOV · protokol CZ-3617-11-10-1456
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 23. 11. 2012 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 511 01, TURNOV
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 23. 11. 2012 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 511 01, TURNOV · protokol CZ-3617-12-10-1425
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 10. 2013 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 511 01, TURNOV · protokol CZ-3617-12-11-0092
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 10. 2013 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 511 01, TURNOV
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 10. 2014 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 511 01, TURNOV · protokol CZ-3617-13-10-0655
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 10. 2014 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 511 01, TURNOV
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 10. 2015 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 511 01, TURNOV · protokol CZ-3617-14-10-0210
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 10. 2015 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 511 01, TURNOV
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 9. 2016 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 511 01, TURNOV · protokol CZ-3617-15-09-1516
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 9. 2016 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 511 01, TURNOV
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 9. 2017 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 511 01, TURNOV · protokol CZ-3617-16-09-1622
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 9. 2017 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 511 01, TURNOV
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 9. 2018 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 511 01, TURNOV · protokol CZ-3617-17-09-1493
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 8. 2019 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 511 01, TURNOV · protokol CZ-3617-18-08-0130
  15. Nový vlastník a provozovatel HZTRANS s.r.o. (IČO 28814134)
  16. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 8. 2020 · stanice: SEMTÍN 100, 533 54, PARDUBICE · protokol CZ-3622-19-08-0707
  17. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 8. 2021 · stanice: VÍTĚZSLAVA NOVÁKA 621, 539 73, SKUTEČ · protokol CZ-3634-20-08-0901
  18. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Na Spravedlnosti 2516, 530 48, Pardubice · protokol CZ-7717-20-09-0086
  19. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
    Konec vyřazení z provozu VYSOKÉ MÝTO
  20. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 8. 2022 · stanice: SEMTÍN 100, 533 54, PARDUBICE · protokol CZ-3622-21-08-1562
  21. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 9. 2023 · stanice: VÍTĚZSLAVA NOVÁKA 621, 539 73, SKUTEČ · protokol CZ-3634-22-09-0327
  22. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 8. 2026 · stanice: SEMTÍN 100, 533 54, PARDUBICE · protokol CZ-3622-25-08-0862
  23. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 8. 2027 · stanice: SEMTÍN 100, 533 54, PARDUBICE · protokol CZ-3622-26-08-1121
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Záznamy bez uvedeného data

  • Dovoz ze zahraničí – Spolková republika Německo (datum dovozu není v registru uvedeno)

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (48)

Identifikace

Tovární značka
SOMMER
Typ
SOMMER ZP 10T-CU / ZP 10T-CU
Typ kód
ZP 10T-CU
VIN
W09ZP111141S24053
PČV
11905679
Druh vozidla
NÁKLADNÍ PŘÍVĚS
Druh vozidla 2. ř.
VALNÍKOVÝ
Kategorie vozidla
O4
Výrobce vozidla
SOMER FAHRZEUGBAU GMBH,BIELEFELD SRN
Rok výroby
2004
Datum 1. registrace
7. 7. 2004
Datum 1. registrace v ČR
5. 11. 2008
Druh (typ)
VALNÍKOVÁ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
1/ -0
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
10060/ 2550/ 4000
Rozvor [mm]
6570
Provozní hmotnost
3740
Hmotnosti zatížení SZ
1000
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
11000/ 11000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
10000/ 10000
/
/
/
Ložná délka
7720
Ložná šířka
2450
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
235/75 R17,5 143/141 J (2)/ 17.5X6.75
/
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
SOMER FAHRZEUGBAU GMBH,BIELEFELD SRN
Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
0 / 0 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA S-OKO 50 MM
ABS
ano
ASR
ne
Brzdy provozní
ano
Brzdy nouzová
ne
Brzdy parkovací
ano
Brzdy odlehčovací
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
Číslo ORV
UBN191499
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
DOVOZ SRN DNE 29.01.2021 ODS-V-34/2021.
Další záznamy
Vozidlo vyhovuje technickým požadavkům zákona č.56/2001 Sb.,ve znění pozdějších změn
a doplňků.
Dovoz SRN.

Další ověření (externí odkazy)