MERCEDES-BENZ C 220 D 4MATIC

  • 2023
  • ČERNÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 1993 cm³
  • 147 kW ≈ 200 k

VINW1KAF0FB0PR097188

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 16:08 · https://www.provervozidlo.cz/vin/W1KAF0FB0PR097188

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
MERCEDES-BENZ
Model
C 220 D 4MATIC
Typ
/ R2CW
Rok výroby
2023
Datum 1. registrace
30. 3. 2023
Datum 1. registrace v ČR
30. 3. 2023
Barva
ČERNÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
1993 cm³
Výkon
147 kW
Kategorie
M1 – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 30. 3. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
63 126 km
při prohlídce 19. 3. 2026
3
Vlastníci v registru
Vojtěch Koutenský
od 9. 4. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
30. 3. 2023 První registrace V-group s.r.o. (IČO 47541598) Registr silničních vozidel
5. 6. 2024 Nový vlastník UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492) Registr silničních vozidel
5. 6. 2024 Nový provozovatel KM auto-moto s.r.o. (IČO 06201458) Registr silničních vozidel
9. 4. 2026 Nový vlastník a provozovatel Vojtěch Koutenský (IČO 08396523) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

40 00050 00060 00070 000 20252026 3. 6. 2024: 42 481 km19. 3. 2026: 63 126 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
19. 3. 2026 Evidenční kontrola Příbram (č. 3241) 63 126 km způsobilé bez závad
3. 6. 2024 Evidenční kontrola Praha (č. 3104) 42 481 km způsobilé bez závad

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel V-group s.r.o. (IČO 47541598)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 3. 2027
  2. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PLZEŇSKÁ 215B, 15000, PRAHA 5 · protokol CZ-3104-24-06-0056
  3. Nový vlastník UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492)
    Nový provozovatel KM auto-moto s.r.o. (IČO 06201458)
  4. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: BRODSKÁ 633, 26101, PŘÍBRAM V - ZDABOŘ · protokol CZ-3241-26-03-0864
  5. Nový vlastník a provozovatel Vojtěch Koutenský (IČO 08396523)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 3 (MERCEDES-BENZ C 220 D 4MATIC 2023 v ČR obvykle 2,5, medián 2)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 6 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 95,5 %

Srovnáváme s 67 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu MERCEDES-BENZ C 220 D 4MATIC

Svolávací akce a bezpečnostní upozornění

U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.

  • 3. 6. 2026, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 17. 11. 2022 – 4. 12. 2025) Safety Gate
  • 18. 9. 2025, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 2. 3. 2022 – 23. 7. 2025) Safety Gate
  • 27. 6. 2025, riziko: požár, zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 31. 1. 2023 – 17. 10. 2023) Safety Gate

Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Přednostně zobrazujeme upozornění s uvedeným obdobím výroby, celkem jich evidujeme 11. Všechna upozornění k modelu

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (56)

Identifikace

Tovární značka
MERCEDES-BENZ
Obchodní označení
C 220 D 4MATIC
Typ
/ R2CW
Varianta
H004T1
Verze
CZAM050A
Typ kód
R2CW
VIN
W1KAF0FB0PR097188
PČV
17824630
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AA SEDAN
Kategorie vozidla
M1
Výrobce vozidla
MERCEDES-BENZ AG, STUTTGART, SRN
Rok výroby
2023
Datum 1. registrace
30. 3. 2023
Datum 1. registrace v ČR
30. 3. 2023
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
MERCEDES-BENZ AG
Typ motoru
654820
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
147 / 3600
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
1993
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 2
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
239

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2018/1832AP
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.5
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ / 133
Spotřeba předpis
2018/1832AP
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
/ / 5.1
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
69/ 2700
Za jízdy
68

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4793/ 1900/ 1452
Rozvor [mm]
2865
Rozchod [mm]
1591/ 1604/ /
Provozní hmotnost
1780
Hmotnosti zatížení SZ
75
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
2400/ 2400
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1180/ 1180
1270/ 1270
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
1800/ 1800
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
4270/ 4270
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
225/40 R19 93Y XL/ 7.5Jx19 ET40
255/35 R19 96Y XL/ 9Jx19 ET58.1
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ČERNÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 /
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
12595-323
ES/EU
e1*2018/858*00016*04
Číslo ORV
UBM827981
Druh RZ
RZP
Varianta RZ
701
Další záznamy
ROZCHOD: 1591+1604
EQ-48V
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA: *11: MIN. 4755
*12: MIN. 1820
*13: MIN. 1427
*N.1/N.2: 7.5JX18 ET40; 225/45 R18 95H XL M+S
*N.1/N.2: 7JX17 ET44.5; 225/50 R17 94Y
*N.1/N.2: 7JX17 ET44.5; 225/50 R17 98H XL M+S
*N.1: 7.5JX19 ET40; 225/40 R19 93Y XL *N.2: 9JX19 ET58.1; 255/35 R19 96Y XL
*N.1: 7.5JX18 ET40; 225/45 R18 95Y XL *N.2: 8.5JX18 ET52; 245/40 R18 97Y XL
A0257641085
M: 2865

Další ověření (externí odkazy)