MERCEDES-BENZ GLS 400 D 4MATIC
- 2022
- ŠEDÁ
- motorová nafta (NM)
- 2925 cm³
- 243 kW ≈ 330 k
VINW1N1679231A831815
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 2. listopadu 2026 v 10:18 · https://www.provervozidlo.cz/vin/W1N1679231A831815
Semafor rizik: oranžová
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžová Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 2,5 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Základní údaje
- Značka
- MERCEDES-BENZ
- Model
- GLS 400 D 4MATIC
- Typ
- / H1GLE
- Rok výroby
- 2022
- Datum 1. registrace
- 28. 11. 2022
- Datum 1. registrace v ČR
- 28. 11. 2022
- Barva
- ŠEDÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 2925 cm³
- Výkon
- 243 kW
- Kategorie
- M1G – OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: MIKA AUTO s.r.o. (IČO 27941523) od 12. 2. 2026
- Provozovatel: MIKA AUTO s.r.o. (IČO 27941523) od 12. 2. 2026
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 4 (MERCEDES-BENZ GLS 400 D 4MATIC 2022 v ČR obvykle 2,5, medián 2)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 14,1 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 98,8 %
Srovnáváme s 85 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených).
Údržba: startovací baterie
Provozovatel: Baterie Čepek s.r.o.Baterie se blíží konci obvyklé životnosti.
Konkrétní baterii pro tento vůz z údajů v registru neumíme určit. Vyberte ji podle motorizace ve výběrníku.
Doporučení vychází z typu motoru a ročníku z registru; u vozidel se start-stop ověřte technologii (EFB/AGM) podle původní baterie.
Všechny baterie pro Mercedes-Benz GLS 400 D 4matic ve výběrníku
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník Leasing České spořitelny, a.s. (IČO 27089444)Nový provozovatel DJUSU Company, s. r. o. (IČO 25364791)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 11. 2026
-
Nový vlastník a provozovatel BRACKELS LIMITED s.r.o. (IČO 26488191)Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: TĚŠÍNSKÁ 2868/37A, 74600, OPAVA - PŘEDMĚSTÍ · protokol CZ-3827-23-08-0409
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: K MĚCHOLUPŮM 3, 10900, PRAHA 10 · protokol CZ-3110-24-07-0335
-
Nový vlastník UniCredit Leasing CZ, a.s. (IČO 15886492)Nový provozovatel Výtahy Praha ČR, s.r.o. (IČO 25711407)
-
Nový vlastník a provozovatel MIKA AUTO s.r.o. (IČO 27941523)
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (57)
Identifikace
- Tovární značka
- MERCEDES-BENZ
- Obchodní označení
- GLS 400 D 4MATIC
- Typ
- / H1GLE
- Varianta
- B723T1
- Verze
- CZAAE7DD
- Typ kód
- H1GLE
- VIN
- W1N1679231A831815
- PČV
- 17652974
- Druh vozidla
- OSOBNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- AC KOMBI
- Kategorie vozidla
- M1G
- Výrobce vozidla
- MERCEDES-BENZ AG, STUTTGART, SRN
- Rok výroby
- 2022
- Datum 1. registrace
- 28. 11. 2022
- Datum 1. registrace v ČR
- 28. 11. 2022
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- MERCEDES-BENZ AG
- Typ motoru
- 656929
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 243 / 4200
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 2925
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ 2
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 238
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2018/1832AP
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO 6
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.5
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- / / 232
- Spotřeba předpis
- 2018/1832AP
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- / / 8.8
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 76/ 3150
- Za jízdy
- 67
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 5243/ 2030/ 1928
- Rozvor [mm]
- 3135
- Rozchod [mm]
- 1703/ 1745/ /
- Provozní hmotnost
- 2505
- Hmotnosti zatížení SZ
- 132
- Hmotnosti zatížení SZ typ
- Z
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 3385/ 3385
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 1600/ 1600
1850/ 1850
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 3300/ 3300
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 750/ 750
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 6785/ 6785
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 285/45 R22 114Y XL/ 9.5Jx22 ET45
325/40 R22 114Y / 11.5Jx22 ET47
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- ŠEDÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 7 / 7 /
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA A
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 11508-5036
- ES/EU
- e1*2007/46*1885*17
- Číslo ORV
- UBM955474
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- ROZCHOD: 1703+1745
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA: *11: MIN. 5209
*12: MIN. 1956
*13: MIN. 1798
*P.2/P.4: 243/3600-4200
*N.1/N.2: 9.5JX22 ET45; 285/45 R22 114V XL M+S
*N.1: 9JX21 ET45; 275/50 R21 113V XL M+S *N.2: 9JX21 ET36; 275/50 R21 113V XL M+S
*N.1: 9.5JX23 ET45; 285/40 R23 107Y *N.2: 11.5JX23 ET47; 325/35 R23 111Y
*N.1: 9.5JX22 ET45; 285/45 R22 114Y XL *N.2: 11.5JX22 ET47; 325/40 R22 114Y
A0257652231
M: 3135
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – web si VIN nenechá předvyplnit, zkopírujte si ho: W1N1679231A831815
- Zjištění pojistitele vozidla – Česká kancelář pojistitelů externí – formulář je určen hlavně poškozeným při dopravní nehodě; zadejte do něj VIN.