MERCEDES-BENZ GLE 400 D 4MATIC COUPE

  • 2023
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 2925 cm³
  • 243 kW ≈ 330 k

VINW1NFD2DB2PA834290

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 11:37 · https://www.provervozidlo.cz/vin/W1NFD2DB2PA834290

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 97 dnů (12. 5. 2023 až 17. 8. 2023). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
MERCEDES-BENZ
Model
GLE 400 D 4MATIC COUPE
Typ
/ H1GLE
Datum 1. registrace
12. 5. 2023
Datum 1. registrace v ČR
12. 5. 2023
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
2925 cm³
Výkon
243 kW
Kategorie
M1G – OSOBNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 12. 5. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
8 889 km
při prohlídce 17. 8. 2023
2
Vlastníci v registru
Petr Arpáš s.r.o.
od 17. 8. 2023

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
12. 5. 2023 První registrace S. & W. Automobily s.r.o. (IČO 64833780) Registr silničních vozidel
17. 8. 2023 Nový vlastník a provozovatel Petr Arpáš s.r.o. (IČO 27280012) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
17. 8. 2023 Evidenční kontrola Chlumec (č. 3516) 8 889 km způsobilé bez závad

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel S. & W. Automobily s.r.o. (IČO 64833780)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 5. 2027
  2. Nový vlastník a provozovatel Petr Arpáš s.r.o. (IČO 27280012)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Svolávací akce a bezpečnostní upozornění

U modelu tohoto vozidla evidujeme v systému Safety Gate tato upozornění (u upozornění s uvedeným obdobím výroby jen ta, do nichž spadá rok výroby vozidla, případně rok první registrace). Neznamená to, že je právě toto vozidlo vadné ani že se ho upozornění týká; akce také už mohla být provedena. Ověří to autorizovaný servis značky podle VIN.

  • 3. 9. 2026, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 29. 8. 2022 – 3. 9. 2025) Safety Gate
  • 25. 4. 2024, riziko: požár (výroba 16. 3. 2017 – 7. 1. 2023) Safety Gate
  • 4. 3. 2024, riziko: zranění, svolání výrobku od uživatelů (výroba 3. 5. 2023 – 17. 5. 2023) Safety Gate

Zdroj: upozornění ze systému včasného varování o nebezpečných nepotravinářských výrobcích, zveřejňovaná zdarma na internetových stránkách Safety Gate (https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts) © Evropská unie, 2005–2026; označení rizika a opatření zkráceně přeloženo. Evropská komise za údaje ani za tento web neodpovídá. Přednostně zobrazujeme upozornění s uvedeným obdobím výroby, celkem jich evidujeme 6. Všechna upozornění k modelu

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (57)

Identifikace

Tovární značka
MERCEDES-BENZ
Obchodní označení
GLE 400 D 4MATIC COUPE
Typ
/ H1GLE
Varianta
B323T1
Verze
CZAAE5BE
Typ kód
H1GLE
VIN
W1NFD2DB2PA834290
PČV
17890372
Druh vozidla
OSOBNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
AC KOMBI
Kategorie vozidla
M1G
Výrobce vozidla
MERCEDES-BENZ AG, STUTTGART, SRN
Datum 1. registrace
12. 5. 2023
Datum 1. registrace v ČR
12. 5. 2023
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
MERCEDES-BENZ AG
Typ motoru
656929
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
243 / 4200
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
2925
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 2
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
240

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2018/1832AP
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
0.5
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ / 207
Spotřeba předpis
2018/1832AP
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
/ / 7.9
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
77/ 3150
Za jízdy
71

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
4961/ 2014/ 1724
Rozvor [mm]
2935
Rozchod [mm]
1685/ 1732/ /
Provozní hmotnost
2310
Hmotnosti zatížení SZ
140
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
3070/ 3070
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
1540/ 1540
1620/ 1620
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
3500/ 3500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
6670/ 6670
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
275/50 R20 113W XL/ 9Jx20 ET57
275/50 R20 113W XL/ 9Jx20 ET44
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
5 / 5 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA A50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
11508-5118
ES/EU
e1*2007/46*1885*17
Číslo TP
UN039886
Číslo ORV
UBE924093
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
ROZCHOD: 1685+1732
VARIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA: *11: MIN. 4944
*12: MIN. 2010
*13: MIN. 1716
*P.2/P.4: 243/3600-4200
*N.1: 10JX21 ET54.6/54; 275/45 R21 107Y *N.2: 11JX21 ET49; 315/40 R21 111Y
*N.1: 8.5JX20 ET55.5/55.6; 275/50 R20 113H XL AT M+S *N.2: 8.5JX20 ET42; 275/50 R20 113H XL AT M+S
*N.1: 8.5JX20 ET55.6/55.5; 275/50 R20 113W XL *N.2: 8.5JX20 ET42; 275/50 R20 113W XL
*N.1: 9JX20 ET57; 275/50 R20 113W XL *N.2: 9JX20 ET44; 275/50 R20 113W XL
*N.1: 10JX22 ET56.1; 285/40 R22 106Y *N.2: 11JX22 ET50; 325/35 R22 110Y
A0257631276
M: 2935

Další ověření (externí odkazy)